שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהטיולים ואתרים
פורום הטיולים שלנו.

פרשת אורי אילן


פרשת אורי אילן
פורסם לפני 1322 ימים     מאת משה מאירי     סה"כ תגובות: 8     תגובה אחרונה לפני: 1317 ימים

אחרי שעסק במשך שנים רבות בהכנת מסלול בעקבות אלי כהן בגולן- החליט מדריך הטיולים הוותיק גיל ברנר להכין מסלול בסגנון דומה,בעקבות חוליית החיילים שיצאו למתקן מכשיר האזנה לטלפונים הסורים בגולן,במה שנקרא "מבצע צרצר" בחודש דצמבר 1954.
יחד עם אמן הפיסול בסלע-יובל לופן (יובי) מגינוסר הם הכינו לעת עתה שלושה "אבני דרך" מסלעי בזלת גדולים,בדומה למסלול אלי כהן.
את שלושת אבני הדרך הם מיקמו לאורך המסלול שעברה החוליה שחצתה את הגבול הסורי-ישראל ליד אתר נבי הודה ממזרח לשאר ישוב,לאורך העמק הקטן שעבר בין מוצבי קו הגבול הסורים,ועד לכביש ממסעדה לבניאס,ששם עבר קו הטלפונים הסורי על עמודי עץ, שלאחד מהם חיברו את מתקן ההאזנה הסופר סודי של אז. מתקן זה שידר באלחוט למכשיר קולט שהיה בקיבוץ דן,וכל חודשיים או שלושה היו צריכים להגיע למקום שוב ולהחליף את הבטריות.
כדי שלא כל פעם יוטל המבצע המסוכן רק על סיירת הצנחנים,הוחלט לשלב גם את סיירת גולני ולכן יצאה חוליה מעורבת של שני צנחנים ושני אנשי גולני,וכן טכנאי שהכיר טוב את המתקן. לרוע המזל הם נשלחו על ידי המודיעין בליל ירח מלא -כמו ברווזים במטווח- ונראו בבירור על ידי המוצבים הסורים שבקרבתם עברו (תל עזזיאת,תל פחר,בורג' בביל ועוד).
אחרי שכותרו מכמה צדדים על ידי הסורים הם נאלצו להיכנע והגיעו לכלא הסורי הנודע לשמצה-אל מזאה. הם הוחזקו שם בתנאים נוראים ועינויי תופת,פיזיים ופסיכולוגים. אורי אילן מגן שמואל,בנה של חברת הכנסת ממפ"ם-פייגה אילנית,שוכנע על ידם שכל חברי החוליה כבר חוסלו והוא נשאר אחרון. הוא הבין שלא יצליח יותר להחזיק מעמד,וכלי לא לגלות לסורים את מקום המתקן הסודי ביותר-הוא החליט להתאבד.


קבצים מצורפים:אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
משה מאירי סוקר את רמות ישכר
נופים, התיישבות,הסטוריה,מפות ואתרים, בשרשור מעמיק.
12/7/2016
אילנה מטיילת בדולומיטים האיטלקים
בלווי הגיגים והסברים.כל תמונה גלויה.
12/7/2016
תילי תילים בשפלה- PW יקירנו חד חידות באויר
בעזרת צילומי רחפן נראים התילים הארכילוגיים שונים מהמוכר לנו.זה לא הפריע לידעני הפורום לזהות אותם.
12/7/2016
שביל הבשורה ממזרח לנצרת-סייר מדבר וחבורתו
ביום קיץ לוהט מצפינים סיירי המדבר לגליל התחתוןמזרח לנצרת עילית, על הכביש בדרך לעין מאהל, בשביל ישראל בדרך להר דבורה, פסגת הר דבורה, ירידה והתחברות אל שביל הבשורה, משיכה צפונה עד נחל אזנות, עליה לגבעת הנ.ג. 532, עין מאהל.
12/7/2016
חיפוש בפורום
הכנסו לקישור (גוגל) ובשורת החיפוש הוסיפו את המילים שאתם מחפשים. שימו לב-הוסיפו, בלי למחוק את מה שכבר כתוב בשורה.
5/9/2014
מספר הטלפון של יוני-קרמבו 053-5240002
במידה ואתם לא מצליחים להכנס לפורום,אנא פנו ישירות ליוני.
4/6/2013
הטמעת תמונות
לחברים שטרם ניסו, לחברים חדשים ולכל מי שצריך ריענון-איך מטמיעים תמונות בתוך ההודעה בפורום.
4/1/2013*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0313)