שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

טיולים ואתרים
פורום הטיולים שלנו.

ברוכים הבאים לקהילות אג'נדה!
אתם צופים כרגע בהודעה טקסטואלית מתוך פורום "טיולים ואתרים"

הודעות נוספות מפורום טיולים ואתרים
הודעות נוספות מפורום טיולים ואתרים

ליחצו כאן כדי לעבור לגירסה המקורית של פורום "טיולים ואתרים"

סיום שביל ישראל! ממחסום עין נטפים ועד חוף אילת

שלשום סימנו את שביל ישראל אותו צעדנו במקטעים.
המסלול החל במחסום עין נטפים ובגלל שנחל גשרון סגור עקב בניית הגדר, הלכנו במסלול חילופי.
עלינו על הר יהורם, "פינקנו" את עצמנו בעליה מתישה להר שלמה... ירדנו מההר לכיון נחל שלמה, נחל יהושפט, נחל רחבעם ומשם הגענו לראש מעלה גשרון והתחברנו לשביל ישראל, מעלה הבולבוסים, הר צפחות וחוף הים.

מחסום נטפים

עליה להר יהורם

הר יהורם

הר יהורם
מאת ravitf
בתאריך 20/1/2013

בדרך לאוכף המיליונים, 500 מליון שנה מפרידות בהיוצרות הר שלמה להר יהורם
ברקע רואים את המסלול הקודם של ש"י, הר שחורת ונחל רודד

אוכף המיליונים

נחל שלמה

טיפוס מתיש להר שלמה
מאת ravitf
בתאריך 20/1/2013

על פסגת הר שלמה, השמש היתה בעניים כך שהראות לא היתה טובה, חבל

ירידה מההר
מאת ravitf
בתאריך 20/1/2013

נחל המפלים

נחל שלמה

נחל שלמה
מאת ravitf
בתאריך 20/1/2013

השלישיה שלי

חוצים את כביש 12

דרך עפר חדשה נפרצה עקב בניית הגדר, השבילים הקודמים השתנו לחלוטין

נחל יהושפט

בקעת רחבעם
מאת ravitf
בתאריך 20/1/2013

גבעת רחבעם הלבנה ומאחוריה הרי יהושפט ורחבעם הגרנטיים

ראש מעלה גשרון
מאת ravitf
בתאריך 20/1/2013

טיפוס קצר אל ראש מעלה גשרון ממנו תצפיות אל נחל גשרון ואל עבודות הגדר שנערכות שם.

נופי בקעת רחבעם
מאת ravitf
בתאריך 20/1/2013

בולבוסים

אל מצוקי גשרון ומעלה הבולבוסים
מאת ravitf
בתאריך 20/1/2013

מראש מעלה גשרון התחברנו לשביל ישראל

בולבוס שבור בדרך

מצוקי גשרון

מעלה הבולבוסים

איזה קטע נשאר סגור בגלל העבודות?

הים מציץ לו
מאת ravitf
בתאריך 20/1/2013

מצוקי גשרון

נוף מדהים ממעלה הבולבוסים

עליה להר צפחות
מאת ravitf
בתאריך 20/1/2013
נחל צפחות

העליה האחרונה של שביל ישראל, העליה להר צפחות

עוד מאמץ אחד...

הנוף הנגלה מהפסגה

הר צפחות
מאת ravitf
בתאריך 20/1/2013

הראות היתה גם פה לא משהו, מבט על אי האלמוגים שבמצרים

דגל ישראל על הר צפחות

הירידה מההר

מגיעים לים
מאת ravitf
בתאריך 20/1/2013

וכולנו ביחד, כל השלוש משפחות שטיילנו יחדיו את שביל ישראל

רוית, הרבה כבוד לחבורה המתמידה.
מאת חגית_ב
בתאריך 21/1/2013
כל פעם כשאני באילת אני רואה חבר'ה יורדים מההר (בעבר ליד טאבה, היום למרגלות ביס'ש) ורצים בהתרגשות לגעת במים כשהם מניפים ידיים מרוב התרגשות. את ההרגשה הזו שחויתי בעצמי לפני 4 שנים הצלחת להעביר בתאור שלך.

סיום
מאת ravitf
בתאריך 20/1/2013

ומדבקה שעיצבנו לסיום השביל ברוח מדבקת רצי המרתון...

שביל ישראל היתה חויה מדהימה, יצאנו שלוש משפחות של חברים עם ילדים קטנים שגדלו עם השביל, חלקם התגייסו לצבא וכבר השתחררו. היו לנו הפסקות ארוכות בדרך, ארבעה ניתוחים... שלוש רגלים שבורות...אפנדציט, דלקת ריאות ועוד שלל צרות ולהבדיל אלפי הבדלות שמחות שגרמו לעיכובים אך למרות הכל סיימנו את השביל המדהים הזה עמוסי חוויות והנאות.

מזל טוב!
מאת boxbarr
בתאריך 20/1/2013
כל הכבוד על העמידה במשימה,
אין כמו לסיים בהרי אילת היפהפיים,
ואיזו מדבקה מדהימה! מתי יתחיל היצור ההמוני שלה?

כל הכבוד על הדבקות במטרה!
מאת עמית 171
בתאריך 20/1/2013
כמה זמן נמשך הפרוייקט? ועל כמה גיחות מדובר?

מרשים מאוד וסיום מרגש
מאת ShaiR213
בתאריך 20/1/2013

כל הכבוד על יכולת ההתמדה של המשפחות לאורך התקופה, באמת מעורר הערצה.
ועתה לאחר סיום הפרויקט הגדול, האם יש התלהבות מטיולי המשך במתווים אחרים?
ובכלל, כיצד היית מסכמת את החוויה מבחינת נקודת המבט של הילדים?

מקסים! תודה
מאת יואב אבניאון
בתאריך 20/1/2013

רוית, אהבתי את תמונות החשיפה
מאת נתב שטח
בתאריך 20/1/2013
ומצטרף לברכות אחרים על ההתמדה והדיווחים כאן. יהיה לך עכשיו די זמן להשלים מקומות יפים אחרים. זה הזמן.

להר שלמה מנחל המפלים טרם עליתי. נראית עלייה מפתה.

חמוד
מאת saar64
בתאריך 20/1/2013
לא ידעתי שהשביל כבר התארך ל1009, כשאנחנו הלכנו היה 950 אם אני זוכר נכון.

מזל טוב לסיום :)

כל הכבוד! מזל טוב לרגל הסיום!
מאת yerushalmi
בתאריך 20/1/2013

כל הכבוד לסיום השביל
מאת ofer17
בתאריך 21/1/2013
מאד נהניתי מהדיווחים שלכם לאורך הדרך. גם המדבקה מעוצבת לעילא.

מזל טוב!
מאת ylivny
בתאריך 21/1/2013
מאוד נהניתי לעקוב אחריכם.
אני מאוד מקווה שלמרות שמשימת השביל הושלמה עדיין נזכה לשירשורי טיולים שלך מדי פעם.

ואכן, הפינאלה בהרי אילת מרשים ביותר.

תודה,
יונתן

שלמה עלינו מנחל בת שבע. שוב, אזור מטורף לגמרי כולל גשרון כמובן. כל כבוד למשפחה המלוכדת. תודה רווית.

איזה גראנד פינאלה! כל הכבוד!
מאת סאקרה
בתאריך 20/1/2013

לטעמי המסלול בהר שלמה-נחל מפלים (בת שבע) הוא מהמשובחים שיש לארצינו להציע.
(במיוחד אחרי שנפרדנו מסיני)

אני בטוחה שחוץ מהכרות עמוקה עם נופי הארץ, החוויה של שביל ישראל במסגרת משפחתית, חיברה אותכם זל"ז גם בדבק של זיעה ואבק.
אחד הדבקים המשובחים שיש.

רווית, קראתי את השרשור שלך בהתרגשות גדולה
מאת סייר מדבר 1
בתאריך 21/1/2013
מכמה טעמים:
סוף סוף אנחנו רואים כאן שרשור איכותי, מוגש היטב, מסעיר, שופע תמונות ותאורים כפי ששרשור צריך להיות.
השלמת הפרויקט הגדול הזה. בכ"ז משימה לא פשוטה 1009 ק"מ שהשתרעו על כמה שנים, מעורר ממש.
תמונות נהדרות של מרחבים נפלאים וחבל ארץ מדליק. הקטע של מצוקי הגשרון מדהים ומעורר השראה. בפעם האחרונה שעשיתי אותו, נטשתי בהר צפחות, אבל זה היה משיקולי תחבורה.
ולבסוף העיקר - משפחה מופלאה, חבורה מופלאה וגולת הכותרת אם המשפחה, חברתנו הוירטואלית שנחשפת כאן לראשונה במלוא יפעתה.
מה אגיד לך רווית, אהבתי, את התמונות, את הנופים, את החולצות האדומות, את הסמל שעיצבתם ואת השמחה, האושר והאופטימיות הניגרים בשפע מהתמונות המשפחתיות.
זאת רווית במיטבה.
מזל טוב ויישר כוח.

מרשים!
מאת מאבישי
בתאריך 21/1/2013
מה תעשו עכשיו?
מה אנחנו נעשה בלי הדיווחים התקופתיים שלך?
כבוד. הרבה כבוד.

כל הכבוד!!
מאת ההולך בשבילים
בתאריך 21/1/2013
נהנתי מאוד ללוות אתכם במסלול הארוך והמדהים הזה.
התמונות, התיאורים ומעל הכל הנחישות מעוררים התפעלות.

עלייה להר שלמה
מאת משה מאירי
בתאריך 21/1/2013
אכן העלייה להר שלמה מתישה מאוד,אבל כמו שאומרים-הכל יחסי.אתם בחרתם לעלות בדרך הנוחה יותר,כלומר,קודם לטפס להר יהורם,ובהמשך על השלוחה שלו להר שלמה.לעומת זאת לעלות עליו ישר מדרום ליד החניון,זה ממש סיוט,אגב,ראיתי שבחלק מהמעלה התלול בנו מעקה מתכת,וזאת באמת עזרה חשובה.
ניתן רק לקוות שאחרי העבודה הביטחונית החשובה,אך שמאוד פוגעת בנוף הנהדר-ניתן יהיה שוב לטייל בכל האזור בביטחה.

ואם הולכים לאט ובאהבה, העליה מנחל שלמה לא נוראית בכלל.
בעבר נחל מפלים היה אתגרי באמת.
היום עם כל המעקות והדרגיות הוא כמעט גריאטרי.
מה שבטוח, הוא הרבה פחות יפה.
זו דוגמה לא טובה לדעתי להנגשת יתר של מסלול,
כדי שהביטוח יאשר אותו וכדי שקבוצות בתי ספר יוכלו לטייל שם.

תודה רבה למברכים ותשובות לשאלות
מאת ravitf
בתאריך 22/1/2013

פרוייקט ש"י שהערכתי שיקח 5 שנים נמתח ל 7 שנים עקב הרבה בעיות בריאותיות אני שברתי קרסול ועברתי שלושה ניתוחים והרביעי כנראה בלתי נמנע, בעלי שבר רגל, בתי עברה ניתוח רציני בברך, במשפחות החרות היהגם בעיות שגרמו לעיכובים רציניים ביותר.

לגבי כמות הגיחות, היו כ 60 גיחות, חלקן קצרות מאוד שנערכו בקייץ, על חוף הים או מוקדם בבקר או ערב.

לגבי טיולים אחרים, לאורך כל התקופה הזו המשפחה שלי המשיכה לטייל כמעט כל שבת במסלולים אחרים עם חברים אחרים או משפחה ובעיקר לבד עם עצמנו. בשנתיים האחרונות הילדים בגרו ומטיילים איתנו פחות ואנחנו מוצאים את עצמנו הרבה פעמים יוצאים לבד או עם חברים מהישוב שפעם יצאנו בשביל הילדים שהם חברים והיום אנחנו יוצאים הרבה בלעדיהם.

כנראה שנתחיל את שביל הגולן או שביל ארוך אחר באותה מתכונת של ש"י ובנוסף נמשיך לטייל במסלולים אחרים, סימנתי לעצמי די הרבה מסלולים שראיתי שעוברים ליד ש"י.

הילדים בהתחלת הפרוייקט נהנו מאוד, בשנים האחרונות היו קצת קיטורים במיוחד כשהשביל נפל על פעילויות שלהם, אבל סך הכל הם מאוד מעריכים את הפרוייקט וגאים בו.

לגבי אורך השביל, יעקב סער ויגיל הנקין מחברי הספר האדום מדדו את השביל מחדש לא מזמן והגיעו לתוצאה של 1009 ק"מ.

לגבי העליה להר שלמה, אכן העליה מהר יהורם קצת יותר קלה, לפני כמה שנים עלינו להר דרך נחל שלמה וירדנו את נחל המפלים ואכן העליה אז היתה יותר קשה.

ולגבי שרשורים נוספים שלי, כמו שכתבתי למעלה טיילנו בעוד הרבה טיולים בתקופה הזו וגם לפני בימי וואינט ותפוז וגם אז העלתי תמונות, אומנם לא מכל טיול, אבל מחלק ניכר ואני מקווה להמשיך בכך...

ולסיום אני מוכרחה לציין דבר שלא ציינתי, אני ממליצה מאוד לטייל את השביל עם המשפחה ועם חברים טובים, למרות שזה לא היה פשוט במיוחד לי כיוון שאני תכננתי בעצם הכל ודאגתי שיתבצע וברור לי שהרבה יותר פשוט לטייל בקבוצה מאורגנת ואין את הלחצים של אורך המסלול ותדירות המסלולים , אין כמו לטייל עם משפחה וחברים!

ושכחתי לגבי נחל גשרון
מאת ravitf
בתאריך 22/1/2013
יום לפני שיצאנו למסלול התקשרתי למתאם דרום ושאלתי מה סגור? ענו לי שהגשרון התחתון פתוח אבל לא ידעו לענות לי מאיפה. טלפנתי לפקח הרי אילת אבי שאמר לי שפתוח רק מראש מעלה גשרון וגם מעבר צפרה סגור והדריך אותי בשבילים החדשים שנפרצו. אבי עזר לנו מאוד גם במסלול קודם כשעברנו ליד הכניסה לנחל שחורת וראינו שהשביל נסחף בשטפון התקשרתי אליו והוא הרגיע אותי שאפשר לנסוע את רוב הדרך ובכלל הוא היה מקסים ובשתי הפעמים אמר שהוא באזור שאם יש בעיה שנתקשר אליו.

רווית תודה נהנתי מסיורכם ומהתמונות
מאת פייטושון
בתאריך 22/1/2013

בדיוק הערב חזרתי מטיול של חמישה ימים באיזור הרי אילת. בשבת הייתי בהר יהורם - הר שלמה - נחל המפלים - נחל נטפים. התמונות שלך נראו כ"כ מוכרות... רציתי לבקר גם בגשרון, אבל בסוף וויתרתי ובחרתי במסלולים אחרים. נשאיר את זה לפעם הבאה, כשיסיימו את העבודה על הגדר ויפתחו את כל האיזור למטיילים.
ההתמדה של המשפחה שלך לצעוד בשביל לכל אורכו מעוררת השתאות. אין ספק שמדובר בחווייה מיוחדת במינה. המשיכי לטייל ולשתף.

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר עבודה בעגלות Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.2383)