שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

טיולים ואתרים
פורום הטיולים שלנו.

ברוכים הבאים לקהילות אג'נדה!
אתם צופים כרגע בהודעה טקסטואלית מתוך פורום "טיולים ואתרים"

הודעות נוספות מפורום טיולים ואתרים
הודעות נוספות מפורום טיולים ואתרים

ליחצו כאן כדי לעבור לגירסה המקורית של פורום "טיולים ואתרים"

יצאנו לטייל בליגה של הגדולים - נחל פארן!
התאריך של הטיול הנ"ל לאיזור נחל פראן כבר נקבע מראש, ככה שאפילו שחזרתי מחמישה ימי הליכה די אינטנסיביים באילת, בכל זאת ארזתי תיק עם צידה לדרך, שוב נעליים ומקל הליכה וקדימה לדרך... אלא שהפעם מדובר בטיול קבוצתי. אותה קבוצת מיטיבי לכת של עפר וחגית ועוד קרוב ל-50 חברה נוספים. הפעם עפר וחגית לא יכלו להגיע, אז אני מתנדבת למסור לכם דיווח על טיול באיזור שזו לי הפעם הראשונה שטיילתי בו - נחל פראן העצום בגודלו. אם בטיול הקודם של הקבותה טיילנו בנחל חימר והתרשמנו מהגודל והעוצמה שלו, אז נחל פראן שם אותו בכיס הקטן...
בשני ימי הטיול קיבלנו רק טעימה קטנה מנופי הפראן. לפי המדריך ראינו אולי שמינית מגודלו של הנחל. והוא אכן גדול ועצום. ומרשים. ושווה דיווח.
אז להלן מפות הטיול, מקווה שהכיתוב קריא מספיק:

בשבת לא ממש הלכנו לפי המרקר הצהוב, המדריך לקח אותנו לכיפת פראן ומשם לנקודת תצפית השנייה, אין לה שם אז נקרא לה נג 389. המדריך ניווט בהצלחה רבה, ולא באמצעות GPS...

תוקן על ידי סאקרה 27/1/2013 20:52

הינה לכם שתי דגימות נוף, ככה בשביל הסיפתח של השירשור.
המשך יגיע בהמשך השבוע...
(ולא שכחתי את השרשרור האילתי, גם הוא יזכה להמשך)
אחרי כמעט שבוע רצוף של טיולי שטח קיבלתי פטור מהליכות בערב לשבוע הקרוב... אז במקום לצעוד ביישוב אני אקדיש את הזמן לעיבודי תמונות וסיפורים.

מצוקי פראן

לא אמרתי קודם שמדובר בנחל גדול ועצום?

הפנורמה הזו צולמה מנקודת התצפית 389
אז צלמו לכם את הנופים הללו בראש להמשך השבוע

תיקון קטן
מאת משה מאירי
בתאריך 27/1/2013
השם הנכון של הנחל הוא-נחל פארן.בערבית שמו-ואדי ג'רפי (=הגורף),וזה אחד המקרים הבודדים שהערבים נתנו שם אחיד לנחל לכל אורכו,מסיני ועד הערבה.

תודה. זה מה שקורה כשעייפים...
מאת אילנה ב
בתאריך 27/1/2013
צודק. התבלבלו לי האותיות...
(אודה מאוד אם אפשר יהיה לתקן את הכותרת, כי לי אין אפשרות עריכה)

עוד טיול מדבר מתחיל
מאת אילנה ב
בתאריך 27/1/2013
שישי, חמש בבוקר, עוד ועוד מכוניות מגיעות לחנייה, עוצרים, מוציאים מהבגאג' את התיקים ומעבירים לבאגאג' של האוטובוס הצהוב. חיבוקים, חיוכים, פנים מאירות של חברים מוכרים. אפילו שמוקדם מאוד, עדיין חושך, עדיין קר - חבורת מטורפים שבמקום לנוח בשבת יוצאת לקרוע את התחת. ואני בראש המטורפים, בהתחשב בקילומטראג' שכבר הספקתי לצבור בימים שקדמו לטיול הזה...
מה שכן, הפעם יש הסעה! יש אוטובוס צהוב ויש את הנהג הקבוע שלנו ככה שעד עצירת הקפה-מאפה בלהבים אפשר לנמנם.

בתשע וקצת בבוקר איפשהו בין מצפה רמון לצומת ציחור האוטובוס פולט אותנו בשטח. יאללה... לכו לטייל...

בסדר, הולכים. רק שהבנים יתנו לנו קצת פרטיות, שנוכל להתפנות בשקט

היי... הינה שביל ישראל! באמת מזמן לא נפגשנו

מאובנים ובולדרים לארוחת בוקר
מאת אילנה ב
בתאריך 27/1/2013

אנחנו מטיילים בנחל אוביל, אחד הערוצים של נחל פארן העצום, נחל קטן ויפהפה, עם בולדרים, מאובנים.
המדריך מספר על אוביל שהיה שר הגמלים (התחבורה) של דוד המלך. למעשה אין קשר בין האיזור הזה לבין המקומות בהם דוד המלך הסתובב. לך תבין את ההיגיון של וועדת השמות.

בכל מקרה אנחנו נמצאים הבוקר באותו מדבר פארן ממנו יצאו המרגלים לחקור את הארץ. חזרו למחנה בני ישראל והבהילו אותם עם שמועות מרושעות על נפילים וערים בצורות. חוץ מכלב בן יפונה ויהושוע בן נון. קיבלו עושנ להסתובב 40 שניה במדבר כדי שיעבור דור עד שיוכלו להיכנס לארץ המובטחת

נחל אוביל
מאת אילנה ב
בתאריך 27/1/2013
הנחל ממשיך ואנחנו בעקבותיו

שכבות-שכבות של צור

מטפסים החוצה מהערוץ של אוביל
מאת אילנה ב
בתאריך 27/1/2013
היי, אני משיגה אותם! מסתובבת לאחור ומצלמת אותם מקדימה. ברוב התמונות רואים אותם מאחור

עוד לא הסתיימה העלייה הזו? אני עוצרת לסדר את הנשימה ולהקליק את מה שנפרש מולי. יפה איך הצור הזה משתלב בנוף המדברי

בולבוסים
מאת אילנה ב
בתאריך 27/1/2013

ולסיום - זה עם הפרונקל

תצפית על מצוקי הפארן ופקק הפארן
מאת אילנה ב
בתאריך 27/1/2013
הינה היגענו לסוף העלייה

ושם נפרש מולי הנוף של הפארן

מה שנקרא "הצור המשתולל", כאילו מישהו לש אותו וקימט אותו וקיפל אותו ככה לצורות מתפתלות-זורמות יפות כאלו

וזאת התצפית על מצוקי הפארן ועל האיזור הקרוי "הפקק של הפארן" בו הנחל מצטמצם לרוחב של 300 מטר.
אפשר להגיע לכאן מכביש 40, ראיתי את הפנייה בדרך לאילת אבל בשוונג של הנסיעה למי יש כוח לעצור ולהיכנס, כבר רוצים להגיע. שמחה שהפעם הזדמן לי כן להגיע ועוד ברגל

יורדים את מה שעולים
מאת אילנה ב
בתאריך 27/1/2013
אחרי שהתבשמנו מהנוף אנחנו מבינים שאת מה שעלינו קודם בעלייה די מתונה וארוכה צריך עכשיו לרדת בירידה די תלולה וקצרה באדמת גיר. באעסה. זה אומר שאין לרגל במה להיאחז...

עכשיו כשאני מטיילת אחת בתוך קבוצה גדולה אין לי את הלוקסוס הזה שהיה לי בהרי אילת, להיות לבד בשטח, שכל הירידה נפרסת רק לי, בקצב שלי. אני צריכה לחכות בתור ולהתקדם בקצב של אלו שיורדים לפני. נזהרים לא לדרדר אבנים ועפר על אלו שהולכים תחתינו
אוףףףףףףףףףףףףף

טוב, אני מנצלת את ההזדחלות האיטית לעצירות צילום

עד שמכיעים למטה, לנחל, למישור!

חוות האנטילופות בצופר
מאת אילנה ב
בתאריך 27/1/2013
ברבע לשלוש האוטובוס הצהוב בא לאסוף אותנו. נו, נהיניתם?

אמרתי קודם כמה שאני שמחה לקראת האוטובוס הצהוב... זה אומר שאני יכולה להשעין ראש על החלון, לעצום עיניים ולנמנם עד שנגיע לצופר.
ובצופר, אנחנו קודם עוצרים בחוות האנטילופות, מקבלים הסברים על החיות, עושים סיור ממנוע ורק אח"כ מגיעים למאהל שם נלון בלילה
אלו כבשי רעמה, מהרי האטלס במרוקו, החיות היחידות בחווה שמגורות בכלוב. למה? כי הן הביאו את זה על עצמן. כבשים ערסיות שתוקפות את כולם. הולכות מכות עם הזכרים האחרים כדי לנכס לעצמם את הנקבות שלהם. כדי לנטרל את עיניין המכות, סגרו אותם בכלוב.

דישון לבן עם קרן ספיראלית

יעלים מנשנשים פלפלים, את כל "עודפי הייצוא" מקבלות החיות לאכול, בשלל צבעים

ערוד, חמור בר אפריקאי, אביו של חמור הבית

והינה יעל/ה מתקרבת אלי, תעצרי רגע, אני רוצה לצלם

לא לזוז בבקשה

מה את נדחפת מכוערת אחת...

השכמה עם הזריחה. הצלחתי לישון הלילה מצויין, לקח לי זמן ללמוד להירדם בסיטואציות כאלו של לינה קבוצתית, מזרון ליד מזרון, על רקע סימפוניית נחירות... בטיולים הראשונים עם הקבוצה לא הצלחתי לעצום עין כל הלילה. למחרת העייפות מכבידה מאוד.

סוף-סןף יש אנשים בתמונות שלי, לא רק אבנים והרים

הולכים לבקר בארמון הלבן!
בשביל מקום כזה קסום מוכנים להתלכלך בירידה באדמת גיר

האבנים הללו מעלים בנו אסוציאציות של וופלות

האמת שזו תמונה שראוייה למחיקה, בגלל שהפוקוס ברח מהנעל למקל, אבל אני מראה בכל זאת להראות איזה "כייף" גדול זה כשהנעל מתחפרת בתוך אבקת הגיר הזה

ביקור בארמון הלבן
מאת אילנה ב
בתאריך 27/1/2013
ככה זה נראה מלמעלה

עדיין נשאר לרדת את כל המרחק התלול הזה

ויש את אלו שבחרו בהתגלשות על הטוסיק

כך או כך כולנו מגיעים לכניסה המרשימה לארמון הלבן

הקבוצה פותחת שולחן לארוחת בוקר + קפה/תה

צוות קפה א'

צוות קפה ב'

אופס, הקפה גלש

כמו שאתם רואים זו קבוצה מיומנת בהליכה, היו כבר בשביל ישראל, שביל הגולן, שביל הבשורה.
לי מגיע שביל הבשורה (שלם), שביל הגולן (חצי) ושביל ישראל (שמינית)

יודעים מה יש בכיס שמתחת לסמל הכתום-לבן?
השקית סוכריות של רוחמה!

על כיפת הפארן
מאת אילנה ב
בתאריך 27/1/2013
מארמון הקרטון של נחל ציחור אנחנו מתחילים ללכת לכיוון כיפת פארן. עלייה מתונה בנוף קדומים

מכניסים להילון ראשון ונותנים גז קבוע

שווה להתאמץ ולטפס ולטפס - עד שמגיעים

פסגת כיפת הפארן, מכאן רואים את כל ערוצי הזרימה

להניח את התיק, המקל, לשבת מול הנוף, לנשום אוויר פסגות

החום של סנדביץ' הגבנ"צ שלי משתלב בגוונים של החום

וזה - מזון לנשמה

המדריך מצליח לגרום לנו לשתוק חמש דקות רצופות... כל אחד יושב מכונס בעצמו מול הנוף, חושב, בוהה, מנמנם

הליכה איטית בצהרי היום בנוף קדומים
מאת אילנה ב
בתאריך 27/1/2013
אחרי ששתקנו מול הנוף והתרגשנו מול הנוף וקיבלנו הסברים על שכבות גיאולוגיות מתחילים בהליכה על קו הרכס עד התצפית על "תלם עשת". מכל הצדדים מוקפים נוף קדומים אמיתי

צהריים, השמש יוקדת, אין אף לא פיסת צל אחת קטנטנה...

אבל כאלו מראות מפצות על החום והעייפות

נ.ג. 389 או גבעת "וואו! איזה יופי!"
מאת אילנה ב
בתאריך 27/1/2013
אחת וחצי בצהריים. אחרי עצירה להפסקת צהריים בנקודת צל קטנה שמאלצת את כולנו להצטמצם, מה שמקדם את האינטימיות בינינו, שהולכים יחד במדבר כבר כמה עונות ברציפות, סנדוויץ' עם ירקות, מים, קפה ונמנום קצר על הרגל של איתי בתור כרית - אוספים את עצמנו וממשיכים ללכת, יותר נכון, לטפס.

עד שמגיעים הנה, לנ.ג. 389
או... לנקודת "וואו! איזה יופי!"

תלם עשת
מאת אילנה ב
בתאריך 27/1/2013
אנימקשיבה להסברים של המדריך על השכבות, על ה"טעימה" הקטנה לה אנו זוכים עכשיו מנופי הפארן המרהיבים וכל מה שאני יכולה לחשוב עליו זה גלידת מוקה-וניל... זאת האסוציאציה שהשכבות האלכסוניות החומות הללו מעלות בי. אח"כ בדרך חזרה הביתה בעצירה בצומת קמה אני אסתפק בכדור קפוצ'ינו, הכי קרוב למוקה-וניל שיכולתי למצוא...

מקרוב יותר

וקצת מרחוק

זהו עמק תלם - עמק שנוצר כתוצאה מסחיפה

לא פירטתי שמות של מקומות בתוך הנוף. מי שמזהה מוזמן להצביע למען נחכים כולנו.
יש מקומות שזה לא ממש משנה לי איך קוראים להם ומה זה שם - אני לא חושבת שצריך להסביר כל דבר. לפעמים צריך פשוט לשבת מול הנוף ולספוג אותו פנימה. שהמרחב הגדול הזה יחלחל דרך העיניים כמו שהוא, גם בלי שמות והגדרות.

אחד הנופים הכי יפים במרחב הזה!
מאת סאקרה
בתאריך 28/1/2013

והצלחת להעביר את יופיו בצורה נפלאה!

בנחל דממה
מאת אילנה ב
בתאריך 27/1/2013
ומכאן אנחנו נשפכים כמו מים בנחל דממה. איזה שם לנחל שזורם לו במקום חבוי שכזה. להזכירכם אין כאן סימוני שבילים ואנו צועדים בעקבות המדריך שמנווט כל הדרך לפי מפה בלבד.

שוב - מבט נוסף לנוף

ושוב מוצאים מאובנים. אפילו שאני הולכת עם הראש באדמה אין לי תביעת עין טובה לגלות אותם, אז אני מבקשת שיראו לי

הם מחכים לי כי "אם רואים דברים יפים - קוראים לאילנה"... אני מגיעה, מתכופפת לצלם ומתפתח וויכוח מה יפה בקוצים האלה. תחליטו אתם אם יפה או לא

עמק דממה - תמונות להייקר
מאת אילנה ב
בתאריך 27/1/2013
מתקדמים לכיוון הכביש. וכאן, במה שנקרא במפה "עמק דממה" מצאנו שתי מלכודות נמרים

הייתי עושה לכם חידת מקום ושואלת מה זאת ערימת האבנים הזו, אבל הייתם פותרים את החידה הזו כמו כלום, אז וויתרתי...

והינה היגענו לתמונה האחרונה בשרשור זה. כאן כבר היגענו אל הכביש, בתזמון מדהים הגיע האוטובוס הצהוב, חיכה לנו עד שנסיים עם תרגילי מתיחות, שאנשים יחלצו נעליים ויעלו להיזרק לאיזה נמנום חטוף.

וככה הגיע אל סיומו עוד אחד מטיולי קבוצת רון, טיול באיזור עם גדלים ועוצמות שלא היכרתי ושמחתי להכיר.
מזל שמהדרום-דרום הרחוק הזה יש נהג אוטובוס שמחזיר אותנו חזרה הביתה, "עייפים אך מרוצים".

סיימתי עם השרשור הזה ובהמשך השבוע יגיעו דיווחי המשך לשירשור האילתי שלי. מקווה שנהינתם ואתם כמובן מוזמנים להגיב.

חבל שלא יכולת להגיע
מאת אילנה ב
בתאריך 28/1/2013
חשבתי עליך במהלך הטיול, מקווה שהמראות הללו יתנו לך דרבון לארגן טיול בפורמט מצומצם יותר לערבה.
הית חסר, אתה וציוד הניווט המשוכלל שלך. היית יכול לתת לאסף נ.צ... אבל עשה רושם שהוא ממש נהנה לנווט רק עם המפה. ויש לציין שניווט ממש בהצלחה. לא התברברנו בכלל.

צילומים נהדרים
מאת ארינמל
בתאריך 28/1/2013
היינו באזור בדיוק שבוע לפניכם ...
389 היא בין הנקודות החביבות עלי בנגב, ובד"כ אנו חולפים על פניה בדרך לנחל עשת ומושב פארן (יוצא סיבוב ארוך של 30+ ק"מ מאזור צומת ציחור)
את מלכודות הנמרים לא הכרתי- תודה.

צריך למצוא ל-389 שם קצת יותר אטרקטיבי
מאת אילנה ב
בתאריך 28/1/2013
30+ ק"מ ברגל??? לפי הציוד שעל הגב שלכם מניחה שעשיתם את המסלול ביומיים, עם לינת שטח, לא?

בהחלט נחוץ
מאת ארינמל
בתאריך 28/1/2013
אם כי עדיין לא חשבנו על שם מתאים...
עשינו ביומיים האלו כ-57 ק"מ: מחניון עדה לחניון ציחור- כ-25 ק"מ, מציחור למושב פארן כ-32 ק"מ.
סיימנו בחושך, בעיקר כי היתה התעקשות על שתיית מקינטה לפני שיוצאים בבוקר, וכמובן שנסחבנו עד אחרי 8:00...
סה"כ זהו אזור סלחני המאפשר הליכות ארוכות.

מפל הטרוורטין?
מאת הייקר
בתאריך 30/1/2013

V
מאת ארינמל
בתאריך 30/1/2013

טרוורטין נשמע כמו ריצוף לבית...
מאת אילנה ב
בתאריך 30/1/2013
"אבן הטרוורטין משווה מראה יוקרתי ייחודי בבית בו מונחת"
מצטטת:
"טרוורטין הוא סלע משקע יבשתי, ממשפחת סלעי הגיר הנוצר על ידי משקעים של מינרלים ומהתמוססותם במים על פני הקרקע או מתחתיה ובמעיינות חמים. סידן פחמתי מצטבר במקומות שבהם המים מתאדים ומשאירים אחריהם תמיסה רוויה במיוחד של מרכיבי קלציט.טרוורטין נחצב לרב ממערות נטיפים של אבני גיר ולכן לאבן בדרך כלל מתלווים, בהתאם לחיתוך, גידים וחרירים על שטח פניה."

למה לא שם פואטי כמו "360 מעלות של יופי" או "360 מעלות של אושר" כדברי המדיך המתלהב שלנו?

אלו 2 מקומות שונים
מאת ארינמל
בתאריך 30/1/2013
הייקר התכוון למעוק של נחל עשת בו ניתן לראות טרוורטין מאובן.
389, כבודה במקומה מונח, ועדיין מחכה לשם...

אפילו את "הג'וקים הקטנים" מול הטבע האדיר אני מזהה אחד אחד לפי הכובע/בגדים/תרמיל.

תוכלי לפרט קצת על חבורת טיולי רון?
מהיכן המסגרת? והאנשים.
כמה עולה טיול כזה?
האם יש מדריך קבוע?
מי קובע את המסלולים?
כמה פעמים מטיילים בשנה?

אתם פשוט מצטלמים נהדר ואיכות התמונות שלך יחד עם המלל נותנים נופך אחר לפוסט.
ברור שאסף נהנה לנווט עם מפה בלבד בלי עזרים מאבני מוח.

קבוצת רון
מאת אילנה ב
בתאריך 30/1/2013
נדמה לי שחגית סיפרה פעם על הקבוצה.
שאלת ואני אשיב שוב.
זו קבוצה שהתחילה את דרכה לפני 7 שנים במסגרת של קק"ל. הם צעדו בשביל ישראל לכל אורכו וכשסיימו שמרו על מסגרת עצמאית והמשיכו להיפגש אחת לחודש לטיולי סופשבוע בעוד שבילים. הם הלכו בשביל הגולן, שביל מים לים, שנה שעברה בשביל הבשורה. לא תמיד מטיילים לפי נושא, אבל העיקר שנפגשים אחת לחודש, עולים על האוטובוס שלוקח אותנו ליעד זה או אחר לטיול שכולם נהנים בו. כן, זו קבוצה שיודעת ללכת ועושה מסלולים די קשים, אבל לא רצים מהר מדי. בסופו של דבר כולם מגיעים. יש לנו מדריך שכבר מכיר את הקבוצה והוא זה שמוביל ויחד עם הוועד המארגן קובעים את המסלולים. לרוב זה הולך ככה: 4 טיולי דרום בחורף ואח"כ 4 טיולי צפון עד יוני. בקיץ יוצאים לפגרה.
העלות של כל טיול נעה סביב 300 ש"ח, רק כדי לכסות את העלויות של אוטובוס-מדריך-אוכל-לינה. לנים במאהלי אירוח או באוהלים, במקומות נוחים עם שירותים ומקלחות. בשישי בערב כולם מתגייסים למטבח ומכינים יחד ארוחת ערב לתפארת. במהלך הטיולים כל אחד דואג לעצמו לסנדוויצ'ים, אבל תמיד יש כיבוד.
הרכב הקבוצה השתנה עם השנים, עדיין ישנם חברים מהגרעין הוותיק ויש חברים חדשים שמצטרפים, מגיעים לטיול אחד רואים איזה חברה מקסימים אנחנו, מתאהבים ונרשמים גם לטיול הבא.
ככה היכרתי את חגית ואת עפר ועוד הרבה חברים טובים שהמכנה המשותף לכולם הוא אהבת הארץ.

אחרי סיום המסלול בשישי, כדי לעלות לאוטובוס היינו "צריכים" לקפוץ קצת בחבל...

ואם אחרי נאום יחסי הציבור שלי מישהו מעוניין להצטרף, שישלח לי הודעה פרטית ונדבר.

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1719)