שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

טיולים ואתרים
פורום הטיולים שלנו.

ברוכים הבאים לקהילות אג'נדה!
אתם צופים כרגע בהודעה טקסטואלית מתוך פורום "טיולים ואתרים"

הודעות נוספות מפורום טיולים ואתרים
הודעות נוספות מפורום טיולים ואתרים

ליחצו כאן כדי לעבור לגירסה המקורית של פורום "טיולים ואתרים"

השביל האדום: קניון שחורת - גיא אבוד
השביל האדום: קניון שחורת - גיא אבוד
מאת אילנה ב
בתאריך 1/2/2013
השעה עכשיו אחת ורבע ואני בכניסה לקניון שחורת המפורסם ביופיו.

זו המפה מעמוד ענן - מה הייתם עושים במקומי?

השעה 13:15, מתחיל להחשיך לקראת חמש, בחמש צריך להיות כבר בדרך החוצה, לכיוון הכביש.
אני רוצה להתחיל בקניון שחורת (הליכה של חצי שעה) ולהמשיך הלאה על השביל האדום/שביל ישראל עד הגיא האבוד. ולחזור.
אני אספיק?
קחו בחשבון שמדובר במטיילת עם נטייה להתביית על מטרות אבודות...
לא יודעת מה אתם הייתם עושים. אילו היה השותף איתי בטח היה מוריד אותי מהרעיון, היה אומר לי, "תעזבי, בואי נעשה את המסלול המעגלי, הקליל, היפה, נחזור למכונית, נכין קפה. תשאירי את הגיא האבוד לפעם אחרת"
טוב, הוא כבר היה שם שנה שעברה, אני עדיין לא. רק ראיתי אותו בתמונות.
החלטתי. אני הולכת לשם. הלכתי וחזרתי, על הקסקס...

קניון שחורת
מאת אילנה ב
בתאריך 1/2/2013
היפה הקניון בעינייך?
ברור!

הינה מגלשה. רק שאני צריכה לטפס אותה מלמטה למעלה

הקטע הקניוני של נחל שחורת קצר ויפה ותוך חצי שעה אני מגיעה לשלט התמצאות

אין התלבטות. אני מודדת זמנים. עכשיו 13:45, אני אחזור אליו אחרי הגיא האבוד ב- 16:18, אבל בל נקדים את המאוחר

גיא אבוד - בדרך אליך
מאת אילנה ב
בתאריך 1/2/2013

"השביל מתחיל לעלות במתינות לכיוון דרום" - אני מצטטת מהאינטרנט, "ולמרות שהעלייה אינה תלולה היא ארוכה מעט ולא קלה". אלק! מתינות!!! הלב שלי מתחיל לדהור. זה לא "מתינות"....

יפה-יפה... אני מבינה שכדי שאספיק להגיע ולחזור אני מוכרחה להניס הילוך - ראשון-שני-שלישי - ואני לא רגילה לדהור בהילוך שלישי בעלייה... זה לגמרי לא הקצב שלי. אני שונאת לרוץ! מתי תיגמר העלייה הזאת???

ומה לעזאזל אני עושה כאן???

כן, יכולתי לוותר, יכולתי לשנות תוכניות, לשתות עכשיו קפה ליד המכונית, יכולתי לנסוע במקום לים. אבל, לא אני...
כל זה בשביל זה:

הינה הוא שם - אני מסונוורת מהשמש אבל יודעת שזה שם למטה

ועכשיו לרדת מהר-מהר

רגע, תעצרי רגע, תסדרי את הנשימה, תציצי על הר שחורת

ההר לא מעניין אותי עכשיו - אני בדרך לשם

להלן: גיא אבוד/דרך ללא מוצא
מאת אילנה ב
בתאריך 1/2/2013
הינה אני מתקדמת אל עבר הערוץ הצר, העמוק והקצר שזכה לכינוי "גיא אבוד" - דרך ללא מוצא

שכבות-שכבות של מסלע דק, ניצבות אחת על השנייה. גוונים שונים של אדום. המון חורים, כוכים קטנים.

ראיתם את הסימון השחור של "דרך ללא מוצא"?

כל כך יפה כאן... היה שווה את המאמץ. אני עוצרת לנוח בצל, נהינית מהמצוקים האדומים שעוטפים אותי מכל עבר. ממש מתבאעסת מזה שאני צריכה למהר. השעה עכשיו 15:00. יש לי עוד לחזור את כל הדרך שהיגעתי

חזרה לקניון שחורת
מאת אילנה ב
בתאריך 1/2/2013
אני מבטיחה לעצמי שבפעם הבאה שאחזור לכאן לא אמהר ואוכל להתמהמה ולעצור אפילו להפסקת נמנום בתוך הגיא האבוד עצמו

אבל עכשיו אני בדרך חזרה לקניון שחורת - השעה 15:20, צריך למהר

והינה ההר הבלונדיני שמשום מה קרוי "שחורת"
"בלונדי קראת להר אמיר, תמציאי לי כינוי חדש" הוא מתרעם

אוףףףף, ועכשיו לעלות את כל זה... דיייי... אין לי כוח...

הינה הן שוב - גבעות שחורת

ואלה שרצו-אצו בשביל, נעצרנו לרגע להביט אחד בשני

סיום היום הרביעי לטיול
מאת אילנה ב
בתאריך 1/2/2013
אותה התמונה - רק שעכשיו ברך חזרה

אני מגיעה לפיצול השבילים והשעון מראה 16:18

אין זמן-אין זמן
אני נחה תוך כדי צילום המסלע הצבעוני המעניין הזה

המצלמה נכנסת לתיק, כדי שלא אתעכב לצלם. אני משלבת הילוך ונכנסת לתוך הקניון בהליכה מהירה. לא מתאים לי הקצב הזה... "את רצה לי" אני מייללת, אבל אבל אין ברירה...

אני יוצאת מהקניון ומצלמת את המד צעדים. השעה עכשיו 16:50.
מפגרת-מפגרת-מפגרת
אם לא הייתי רצה ככה לא הייתי מספיקה לצאת לפני החושך.

כ"כ שמחה לפגוש את המכונית, מכינה לי קפה להתאוששות ועד שירתח מורידה נעליים, מחליפה לקרוקס, מורידה את החולצה האדומה הזוועתית ומחליפה לפליז.
זהו. הגיע לסופו היום הרביעי לטיול. אני יוצאת לכביש הראשי באור אחרון. מה זה מבסוטה...

אין מילים
מאת JacobLevin
בתאריך 2/2/2013
תודה על ארבעת הימים המופלאים שלקחת אותנו טיול.

יפה מאוד!
מאת HarmonicWave
בתאריך 2/2/2013

אהבתי את הכתיבה, ממש הזדהתי עם חלק מהמחשבות.

תודה על השיתוף!

נהדר, נהדר
מאת סייר מדבר 1
בתאריך 2/2/2013
אני מבין שהטיול בשחורת הוא מחציתו השניה של יום הטיול שהתחיל בהר אמיר.כל הכבוד את לא נכנעת ולא מוותרת.
אבל להיות כ"כ קרוב...
אז ככה, הטיפוס להר שחורת הוא לדעתי גולת הכותרת במרחב הזה.
אני מזמין אותך לצפות בשרשור המתאר את הטיול שלנו למרחבי שחורת שעשינו במרץ 2011 ותוך כדי גם לראות את קטע הטיול בנחל אלכסון.

אוכף המיליונים
מאת אילנה ב
בתאריך 3/2/2013
קראתי את השרשור שלך בהנאה רבה. איזה יופי של נופים ותמונות. אפשר היה להרגיש את הרוחות המנשבות...

ברשותך לקחתי את תמונת "אוכף המיליונים" שלך והוספתי אותי שם, מנופפת לך לשלום... (אתה מרשה לי, כן?)

איזה יופי לראות את החיבור בין ההר הבהיר להר הכהה מנקודת מבט אחרת ולחשוב שהייתי שם, שדרכתי על הנקודה בה מתחלפים הצבעים והמיליונים.
על הר שחורת, כל עוד לא מסמנים שביל ברור, לבד אני לא עולה...
הסתפקתי בהליכה למרגלותיו בקטע של שביל ישראל עד הגיא האבוד ובחזרה.
כן, זה היה במחצית השנייה של היום בו הייתי בהר אמיר. מבחינתי, אלו 2 מסלולים נפרדים. הר אמיר היה כולו יופי וכאן היה קושי של לרוץ נגד הזמן, בשביל להתבשם כמה דקות ביופיו של הגיא האבוד.

סייר, שלח את הלינק להמשך הטיול שלך שם
מאת אילנה ב
בתאריך 3/2/2013
כתבת שאחרי הר שחורת טיילתם גם בנחל שני והר נשף - שלח בבקשה את הלינק, טוב? אני גם רוצה לקרוא על הטיול שלך לשם

הכנסתי את הלינק לטיול נשף/שני
מאת סייר מדבר 1
בתאריך 3/2/2013
לשרשור הטיול שלך להר ברך.
תחפשי שם בפוסט שהכנסתי, במילה נשף.

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1406)