שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

טיולים ואתרים
פורום הטיולים שלנו.

ברוכים הבאים לקהילות אג'נדה!
אתם צופים כרגע בהודעה טקסטואלית מתוך פורום "טיולים ואתרים"

הודעות נוספות מפורום טיולים ואתרים
הודעות נוספות מפורום טיולים ואתרים

ליחצו כאן כדי לעבור לגירסה המקורית של פורום "טיולים ואתרים"

דרום אדום זה לא רק בנגב מערבי
דרום אדום זה לא רק בנגב מערבי
מאת נתב שטח
בתאריך 3/2/2013
יצאנו ביום שישי למסלול בארות - גבעת חרוט - נחל ארדון - נחל חרירים - עמק אדום - הר ארדון וחזרה לבארות. מעט תמונות, רשמים ומידע.
ליוצאים הצטרף ידידנו הייקר והחבורה טפחה ל 11 מהלכים, אתם הייקר השתלב היטב.

האליו נגיע?
מאת נתב שטח
בתאריך 3/2/2013
גדולה היא גבעת חרוט בכל המימדים, אך מתגמדת היא ביחס לארדון. בהתחלה עוד נהנינו משמיים כחולים ושמש טובה לצילום.

בפסגת גבעת חרוט סיננו חרישית "האליו נעלה"?

וכשהיינו עליו ראו כמה גדולתה של גבעת חרוט הפכה לקטנטנה.

נוף הירח
מאת נתב שטח
בתאריך 3/2/2013
בנחל ארדון פגשנו את הסילים המפורסמים ונכנסנו לנחל חרירים כשמגמת פנינו היא גבעת המנסרה. זה הקטע היחיד המחייב שליטה בניווט, אלא ששני פרסומים שונים נותנים מיקום אחר לקיר המנסרה. בחרנו בגבעה שתוארה בפרסום הראשון ויוק ואז פתחנו את הספר של מנחם מרכוס ונאלצנו לחזור קמעא עד שגילינו את קיר המנסרה. לא משהו. אבל מהגבעה תמונות נוף הירח.

מיקום קיר המנסרה לטובת המטיילים הבאים, נמצא במדרון המערבי של הפסגה -

נוף הירח ללא מילים -

פולחן או חנייה?
מאת נתב שטח
בתאריך 3/2/2013

ואז הגיע האדום המשכר
מאת נתב שטח
בתאריך 3/2/2013
איך רושמת אילנה, "טוב לנשמה" -

ההגענו לפטרה?
מאת נתב שטח
בתאריך 3/2/2013

ושנייה לפני שעזבנו את האדום הסתכל עלינו הארדון ואנחנו חרישית תהינו אם להמשיך בטיול, בגלל צפי גשם. המשכנו.

נאחזים בחיים כנגד כל הסיכויים
מאת הייקר
בתאריך 3/2/2013

מבט בלתי שגרתי על כרבולת חרירים
מאת הייקר
בתאריך 3/2/2013

דייקים ושרידי דייקים בעמק אדום
מאת הייקר
בתאריך 3/2/2013
דייק שלילי. המחדר הלוהט פרץ דרך אבן חול אדמדמה ו"אפה" את שני הצדדים לגוונים כהים שחורים. המחדר עבר דגרדציה ונעלם, מותיר אחריו את החריץ.

גבעת הפריזמות בנחל חרירים
מאת הייקר
בתאריך 3/2/2013
יש כמה אתרי פריזמות (מנסרות) במכתש רמון (הנגריה המפורסמת, קניון הפריזמות בקרני רמון, מספר אתרים בעליה לבית ספר שדה הר הנגב ועוד). האתר בו ביקרנו נמצא בנחל ליד נ.ג. 451 בין נחל חרירים לנחל אדום. המנסרות נוצרו מחדירת דייק מגמתי לוהט לגבעת אבן חול. חדירה זו גרמה ל"אפיית" אבן החול ולהסדקות בצורת מנסרות לאחר התקררותה.

לארדון נעלה
מאת נתב שטח
בתאריך 3/2/2013
לפני העלייה מצאנו את העץ המאובן המוזכר בספר של מרכוס, לא לפני שהתיישבנו מאוכזבים שלא מצאנו, ניקינו עצמים זרים בנעליים, קיטרנו על רמת הדיוק בספר והופ קמנו ועשרים מטר ממקום ההפסקה לפתע נגלה לנו חבוי לו העץ המאובן. סליחה למנחם מרכוס. פעמיים הספר שלך דייק.

השביל להר ארדון מצד דרום הוא אמנם תלול אך נוח יחסית, חלקית עם מדרגות. השביל סוגר על מרווח אנכי של כ250 מטר, לאורך פחות מק"מ. הרבה פחות קשה מהצפי. עשינו אותו בין 20-21 דקות ל כ 45 דקות, כ"א בקצב שלו. בסופו שביל מרפסת סביר למטייל.

והפכנו ל 13.

ירידה קלה מהצד המערבי היישר לאבן מיל נבטית בדרך הבשמים -

לאחריה תפס אותנו גשם זלעפות ורטובים עמוק הגענו לחאן בארות.

אי אפשר בלי התצלום הקלאסי מהארדון
מאת הייקר
בתאריך 3/2/2013

אני מקווה שהתצלום מעביר את עוצמת החוויה

חור בעננים הביא שמש מעל ניצנה ודרומה לחור, גוש שחור מאיים מעל הר חריף. הצילום תוך כדי נסיעה.

מכונית נתקעה בצד שמאל -

ואנחנו קצרים בזמן וצלחנו -

סיכום
מאת נתב שטח
בתאריך 3/2/2013
3 תובנות:

1. את המסלול כדאי לבצע בכיוון שאנחנו ביצענו ולא כהמלצת הספרות מהכיוון ההפוך.

2. חבל שאין שביל מסומן לאזור בקעת חרירים, העקבות לא הותירו ספק בדבר נגישות השטח למטיילים. השביל המסומן מגבעת חרוט להר ארדון לא עובר במקומות היפים שראיתם בתמונה.

3. את מפות מיקום קיר המנסרה והעץ המאובן הבאתי בגוף השרשור.

אני הולךלרוץ, אוסיף קצת אח"כ...
מאת הייקר
בתאריך 3/2/2013

שקיעה מדברית ביום סגרירי

מרהיב!
מאת עמית 171
בתאריך 3/2/2013

נחל חורים

נחל צין

מפל נחל דבשון

יופי. גם הזכרת לי את הטיול לארדון
מאת חגית_ב
בתאריך 4/2/2013
וגם מפגש עם שיטפון בצומת רותם בחורף 2004
הוא בא מולנו לאחר שאחד מהנוסעים נכנס למים ובדק את הגובה. אנחנו לא העזנו ופנינו אחורה.

אחרי כשעה חזרנו ועברנו בלי בעיה כי זרימת המים נחלשה. המשכנו לכביש מעלה עקרבים ושם נתקענו פעם נוספת ושוב פנינו אחורה. אחורה במקרה שלנו פרושו מרכז הארץ-למזלנו.

נתב שוב תודה לטיול המקסים הזה
מאת פייטושון
בתאריך 3/2/2013

אדום הוא צבע החיוניות והתשוקה
מאת אילנה ב
בתאריך 3/2/2013
ולא רק. אדום מעלה אסוציאיות גם של להט, מרץ, אסרטיביות, ביטחון, הנהגה, יצירה, החלטיות, סכנה, כעס, התפרצויות
חיות, הישרדות, חומריות, אדמה.
כן, מסכימה. לראות נוף צבוע אדום זו חווייה מעוררת בהחלט.

ואפרופו הטיול שעשיתם בשישי (אני לקחתי יום חופש למטלות הבית + הטמעות על טיולי אילת שלי ואתם יצאתם, כל אחד, למסלול אחר, להירטב בגשם...)

הינה הפריזמות מקרני רמון:

ועכשיו כשגילית לי שיש עוד מנסרה איפשהו מתחת לכרבולת חרירים, אני שומרת לי את המפה שלך בתור "תרגיל ניווט למתחילים" לפעם הבאה שאהיה במכתש רמון. הרי ללכת לאיבוד אני לא אלך, האיזור הוא מישורי ואת כרבולת חרירים אני מכירה, כנ"ל החרוט והארדון. הם ישמשו לי כנקודת ציון כשאנסה את מזלי בהתמצאות בנופי הירח הלא מסומנים.

כן, הכל עיניין של קנה מידה...

לגבעת הפריזמות. במקרה הראשון הפריזמות בנויות מבזלת שהתקררה לאט מאוד, דבר שאפשר התגבשות למנסרות. תופעה זו דומה למנסרות בנחל המשושים ובעוד מקומות בגולן. הפריזמות בגבעת הפריזמות בנויות מאבן חול מותמרת.

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1406)