שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

טיולים ואתרים
פורום הטיולים שלנו.

ברוכים הבאים לקהילות אג'נדה!
אתם צופים כרגע בהודעה טקסטואלית מתוך פורום "טיולים ואתרים"

הודעות נוספות מפורום טיולים ואתרים
הודעות נוספות מפורום טיולים ואתרים

ליחצו כאן כדי לעבור לגירסה המקורית של פורום "טיולים ואתרים"

מחפש המלצה למכשיר GPS לניווטים רגליים.
אהלן,
מקווה שהגעתי לפורום הנכון.
אני מחפש המלצה למכשיר GPS לטובת טיולים רגליים בעיקר בארץ, אבל גם לחו"ל.
הדרישות שלי:
1. לא סמארטפון
2. מכשיר מוקשח ועמיד
3. חיי סוללה ארוכים
4. אפשרות לטעון מפות סימון שבילים/עמוד ענן(בכל אופן מפות של 1:25K)
5. אפשרות לצפות במפה תוך כדי ולראות את מיקומך, ובנוסף לעדכן מסלול תוך כדי תנועה
6. אפשרות לראות מה המרחק והכיוון עד לנקודה הבאה.
7. אם יש אפשרות לראות את נקודות העניין של עמוד ענן זה יתרון גדול
8. לא קריטי בכלל, אבל אם יש מצלמה מינימלית במכשיר שמתעדת איפה צולמה התמונה זה יתרון.

היה לי בעבר מכשיר דיי איכותי - garmin gpsmap 62- אבל ממש לא הסתדרתי עם המפות וזה היה לפני שהם הוציאו מפות של הארץ, כך שאינני יודע איך זה היום ולכן מכרתי אותו.

תודה !!

אני קצת מבולבל מהדרישות שלך , אבל
מאת דודידו 10
בתאריך 7/2/2013
אני מבין שיש מכשירי ניווט ניידים המראים רק נ.צ ואתה צריך לאתרו ע"ג מפה חיצונית .
יש מכשירי ניווט המכילים בתוכם מפות כך ש הנ.צ מראה ישירות היכן אתה נמצא על המפה .
כמו כן יש מכשירים שע"י חיבור לאינטרנט אלחוטי הם מראים את הנ.צ ע"ג מפות המוזנות ישירות מהרשת.(כמו וויז למשל).
תחליט קודם כול במה אתה מעוניין .

בהתייחס למפות "עמוד ענן" כדאי לך לברר לפני רכישת מכשיר , אם הוא תומך בתוכנה הנ"ל-מאחר והיא לא יכולה להיטמע בכל מכשיר הניווט .
כמו כן מנסיון - מכשיר המכיל בתוכו מפות ניווט כולל gps הבטריות שלו מתרוקנות מהר מאוד (כמעט כמו בסמארטפונים)- תברר נושא זה היטב.

המידע שאני מעביר לך נכון ללפני שנה וחצי
מאת סייר מדבר 1
בתאריך 7/2/2013
הנווטנים השונים המיועדים לניווט רכב, עונים כמדומני לכל הדרישות שהצבת מבחינת התוכנות והמאפיינים.
אממה, הם כולם מחזיקים סוללה שאורך חייה הטעונים קצר ביותר (פחות משעה בשימוש רציף) מכאן שאינם מתאימים לטיול רגלי.

מכל המכשירים שבדקתי אז, רק מכשירי גרמין מחזיקים סוללות שאורך חייהן מספיק ארוך. הבעיה שמכשירי גרמין לא מקבלים את המפות הטופוגרפיות של מדינת ישראל.
ייתכן וכאן חלו שינויים בשנה וחצי האחרונות.

הפתרון שהלכתי עליו - טעינת עמוד ענן באייפון 4 עונה על הדרישות הצנועות שלי - לדעת היכן אני נמצא בכל נקודה ונקודה. אני יכול להחזיק את האייפון דלוק בכל שעות הטיול אבל אז אצטרך לגבות אותו בסוללה נוספת המותקנת עליו ומאפשרת שימוש רצוף של בערך תשע שעות אם מבטלים כמה אפליקציות זוללות חשמל כמו בלוטות'.
יישום עמוד ענן לאייפון מוגבל מבחינת הביצועים.

תוכנת אורוקס מפס ניתנת לטעינה באנדרואיד. היא כנראה ניחנה במאפיינים נוספים אבל לדעתי פחות בהירה וברורה מעמוד ענן האייפונית.

תנסה לבדוק אצל רוכבי האפניים הם סובלים מבעיות דומות.

גי פי אס ב סמרטפון
מאת דודידו 10
בתאריך 7/2/2013
אני מחזיק בסמרטפון של LG
במכשיר קיימת אפשרות מובנת להדליק או לכבות הן את ההתקשרות האינטרנטית והן את הגיפיאס באופן "עצמוני". אלה הפונקציות שזוללות הכי הרבה חשמל.
בכך אני חוסך "הרבה זמן" בטריות.
החיסרון שעדיין אין ל"עמוד ענן" אפליקציה התומכת במערכת ההפעלה "אנדרואיד".

אבל פותח השירשור לא מעוניין בסמרטפון.

חוששני שפותח השרשור
מאת סייר מדבר 1
בתאריך 7/2/2013
יגלה שאין לו ברירה אלא להדביק תוכנת ג'י פי אס לסמארטפון.
ודודידו, גם הבלוטות' זולל הרבה מאד חשמל.
וחוץ מזה מה אתה מוטרד הרי הג'יפ שלך מטעין את הסמארט' כל הזמן.

בתגובה הקודמת , אבל נמלכתי בדעתי .
תתפלא - אני הולך ברגל גם - לסופר הקרוב .

לפי הבנתי, המפות עצמן הן בהפקת מפ"י (המרכז למיפוי ישראל - חברה ממשלתית) ואמורות להיות ברישיון חופשי לאזרחי מדינת ישראל. כלומר, העלות היחידה עליה משלמים כשקונים מפות טופוגרפיות ממפ"י היא על עצם ההדפסה.

אם הנ"ל נכון, אשמח להעביר לכל מי שחפץ את המפות (מדובר בכמה GB טובים), לפחות עד שב"עמוד ענן" יפתחו אפליקציה לאנדרואיד.

במקרה והוא שגוי, והמפות מוגנות בזכויות יוצרים, אשמח לדעת.

אגב, המפות הן בפורמט המתאים לתוכנת Oruxmap לאנדרואיד, שבגרסתה האחרונה מספקת בהחלט, אך ניתן להמירם לכל פורמט.

לגבי בעיית הסוללה הידועה: ניתן היום לקנות בebay סוללות מורחבות של 3500 mAh (במקום 1600 mAh בסוללות הרגילות) ב10$ בלבד. סוללות אלו אמנם לא מתאימות לכיסויים הרגילים של המכשיר, אך מהוות גיבוי נוח בטיולים ארוכים.

twonav
מאת JacobLevin
בתאריך 7/2/2013
מכשירים שיענו לצרכיך מיוצרים ע"י חברת Compegps
לא זול אבל מתאים.

תבדוק באתר twonav.co.il
לא מפות ביודעין אבל לא פחות טובות. יש להם גם מפות טופו לחו"ל בתשלום נוסף.

אני משתמש במכשיר שלהם.
התשובה קצרה מאחר והיא לטלפון. אוכל להרחיב אם יהיה צורך בערב.

ביודעין = עמודענן
מאת JacobLevin
בתאריך 7/2/2013
כתבתי שזה מהטלפון :-)

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)