שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

טיולים ואתרים
פורום הטיולים שלנו.

ברוכים הבאים לקהילות אג'נדה!
אתם צופים כרגע בהודעה טקסטואלית מתוך פורום "טיולים ואתרים"

ליחצו כאן כדי לעבור לגירסה המקורית של פורום "טיולים ואתרים"

הפתעה בחיפה !
הפתעה בחיפה !
מאת דודידו 10
בתאריך 18/8/2014
יואב אבינאון הציב לי אתגר- ביקור במתחמי הקהילה הארמנית של חיפה, אודה על האמת, ידעתי שיש קהילה קטנה (חלקם פליטי הכפר אל בורק ליד עתלית מקום שנזכר כאן כמה וכמה פעמים גם על ידי) אבל לא ידעתי שיש לה מוסדות בחיפה. מעיון קצר ברשת הבנתי שיש 2 מתחמים פעילים. הראשון מועדון ספורט והשני כנסייה .
האמת, היה קצת קשה לאתרם (כנראה חוששים מארדוגאן)אבל לא הירפתי ולבסוף מצאתי הכתובות.
אבל עד שהגעתי, נחשפתי גם לדברים אחרים (אין כמו הליכה ברגל !)
תמונות מחצר בית האומנים ברוחב שדרות הציונות בחיפה .

ליאונרדו

אריה בעל גוף

הכיסא החשמלי

מתלהבים מארמונות בחו"ל ? מה דעתכם (רחוב הגפן חיפה)

ועכשיו לגופו של מקום שאליו התכנסנו
מאת דודידו 10
בתאריך 18/8/2014
מועדון הספורט הארמני הקטן נמצא (מושכר)כחלק בתוך מתחם יווני אורתודוקסי,מאחר והקהילה קטנה מדי לאחזקת מקום גדול יותר.

]

שם המועדון "הומנטמן" ומהווה בעיקר מקום מפגש לצעירים (ביליארד, התעמלות אומנותית, מקהלות, הצגות וכו...)

משם המשכנו לחפש את הכנסייה עד שביצבץ הצלב.

הכנסייה בקומה למעלה ולמטה מגורי הכומר.
בגלל "הפתעת" הביקור לא התאפשר לי ביקור בתוכה, אבל
ביקור יתואם יחד עם יואב .

והדלתות המסוגננות בכניסה

]

זהו להפעם, אהה, סיימתי עם פאלאפל אצל "הזקנים"-לא משהו, אצל פלאפל "שלום" בקרית ים הרבה יותר טעים .

אוי שכחתי- מפת המיקום של "האתרים"
מאת דודידו 10
בתאריך 18/8/2014
כאן

המשך הביקור בכנסייה
מאת דודידו 10
בתאריך 18/8/2014
צירוף מקרים הביא לכך שיכולנו להיפגש יואב (אשתו) ואני עם האב דיראייר , כןמר הקהילה הארמנית , בכנסייה היום אחה"צ.

ממש בכניסה ישנה מצבת אבן חדישה (הובאה מארמניה לפני כחודשיים) בה מתוארת "האמונה" הארמנית "הכנסיית השליחים והאורתודוקסיה" במצבה מתוארים ענבים ורימונים כסמל לשפע,העולם/יקום האין סופי שמלאכים שומרים עליו חבצלות המסמלות פריחה ולמעלה היונה (רוח הקודש).
כל המצבה נעשתה בידי אומנים ארמנים כעבודת יד עם פטיש ואיזמל. (מרשים מאוד)

דלתות הכניסה לכנסייה (במעלה המדרגות) חריטה ידנית של שמו של אליהו הנביא בארמנית- לו מוקדשת הכנסייה .

בפנוכו של הכנסייה האב דיראייר מסביר ליואב

והנה התמונה של אליהו הנביא (הסיפור למטה למי ששכח)

כך בפתאומיות הופיע "אֵלִיָּהוּ הַתִּשְׁבִּי מִתֹּשָׁבֵי גִלְעָד" והתייצב לראשונה לפני אחאב המלך, ובפיו נבואה על בצורת קְרֵבָה (מלכים א, יז 1) שתבוא כעונש על פנייתו של אחאב לעבודת אלילים (עבודת הבעל). מיד אחר כך הורה ה' לאליהו להסתתר בנחל כְּרִית, ומכאן החלה שרשרת של מעשי פלאים ונסים בקורותיו ובמעשיו של אליהו הנביא: בנחל כרית שלח ה' עורבים, שדאגו לאליהו והזינו אותו בלחם ובשר (מלכים א, יז 6).

משרדו של אב הכנסייה + דגל ארמניה

עוד למדנו על הארמנים בארץ
שבחיפה כ 400 איש בפתח תקווה כ1000 איש (מתפללים בכנסייה ביפו).כמו כן אמר שיש כ 1000 איש בקריות ואני ספקן לגבי זה .
יש אפשרות לכמרים להינשא , אבל אז לא יעלו במדרגות הכנסייה אלא ישארו מקסימום אב רוחני לקהילה .(מאחר ומבינים את הצרכים של בעלי משפחות). רק מי שנשאר רווק יכול להגיע לדרגת בישוף ומעלה ...
עד כאן סיפור הקהילה הארמנית בחיפה.

מעניין מאד והארמון מרשים!
מאת אלעד 1975
בתאריך 19/8/2014
תודה על הארה של פינות שלא ידעתי על קיומן ועל התוספת בעניין הקהילה הארמנית (יש גם בפ"ת??? אולי התכוונו לחליפות של ג'יורג'יו ארמאני שהלוזונים מתהדרים בהן).

תודה, גם אני לומד מכם, בקשר לפ"ת
מאת דודידו 10
בתאריך 19/8/2014
גם יואב וגם אני די סקפטים לגבי מה שהוא אמר. אני הרמתי גבה , ברגע שסיפר על 1000 משפחות בקריות , מאחר ואני בן האזור ולא מאמין שדבר כזה לא היה ידוע לי .
בכל אופן הבאתי דברים בשם אומרם ואני מקווה למקום בגן-עדן.

חלומותיהם החדשים
מאת תותח9
בתאריך 24/8/2014
בספר "חלומותיהם החדשים" מזכיר חיים באר את גיבורת הספר שגדלה בחיפה את ילדותה לצד משפחה ממוצא ארמני (בימי המנדט). בכלל, ספר מצויין עם הרבה עזכורים בלשיים-גאוגרפיים

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0625)