אירוויזיון
שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה


לו"ז מעודכן של החזרות ומסיבות העיתונאים

 סרטונים של החזרות כאן, כאן, כאן וגם כאן

 סיקורים באתר הרשמי, באתר האירי וגם בבלוג של EscKaz


אירוויזיון 2014: סקירת השירים

השנה באירוויזיון: החלפת מתכוני עוגות, בכיות נטישה קשות, נשים מסרסות, טראנסיות במשבר וגילוי עריות בציפוי שוקולד מהביל. מי ייתן והסיוט הזה לא ייגמר לעולם. ‭‮חברי הפורום גאים להציג: המדריך השנתי לתחרות.

21/4/2014השירים המשתתפים בחצי הגמר ה-1:

ארמניה: Aram Mp3 - Not Alone
מופע של איש אחד הנע על הרצף שבין רגיש ורומנטי לנוירוטי ונוטה להתפרצויות זעם אלימות. הוא מכנה את עצמו בשם אידיוטי ובשגרת חייו הוא גם קצת הומופוב ואולי גם קצת אנטישמי אבל למי איכפת? על פי טבלאות ההימורים, הוא התקווה הגדולה של השנה והמנצח של התחרות עוד לפני שהתחילה.

לטביה: Aarzemnieki - Cake To Bake
קבצני העולם התאחדו לביצוע שיר שהיה מבייש אפילו את נגן המפוחית הרוסי בכספומט הקרוב לביתכם. הם כל כך לא מתחרים על מקום בגמר ולמעשה, הגעתם לקופנהגן נובעת משאיפות בסיסיות להתקלח במים חמים ולאכול מהכיבוד שמוגש למשתתפים בגרין רום.

אסטוניה: Tanja - Amazing
ארכי טרוריסטית תבצע כעת פיגוע מוזיקלי שהוא גם שחזור רע ומר של "אופוריה", מתוך הנחה שכלל הצופים מלפני שנתיים לקו באמנזיה. אם נותר מעט צדק בתחרות, היא אמורה להתחפף מקופנהגן עד עלות השחר.

שבדיה: Sanna Nielsen - Undo
כלבת פודל מפוסלת כולה מבצק סוכר, מצחינה מקיטש למרחקים, שולחת מבטים דביקים ומייבבת כאחרונת היצורות שנותרה בהסגר ומועמדת להמתה. הגייז כצפוי מתעלפים עליה ומנבאים לה התברגות בצמרת, כך שאם חיפשתם סיבה נוספת לתעב את הכלבה המסוייטת, קיבלתם אותה.

איסלנד: Pollapönk - No Prejudice
בתיאוריה היתה להם כוונה טובה לשמח ואולי אפילו לשעשע עם חזותם הגרוטסקית. במציאות זה בעיקר מייגע וזורע ייאוש אינסופי. סיכויים לגמר בינוניים ומטה.

אלבניה: Hersi - One Night's Anger
היא תתחיל בפיוטים צייצניים, תמשיך בהנפות שיער ומבטים כעוסים ותגמור בגניחות ואנחות חסרות פשר. ככל הנראה מדובר באינטרפרטציה אלבנית לאורגזמה ב-3 דקות. סיכויים סבירים לצלוח את הסמי ולסיים במקום 20 בגמר.

רוסיה: Tolmachevy Twins - Shine
תאומות סיאמיות שנותרו מחוברות ועדיין חולקות תעלת רקטום משותפת, ממנה ללא ספק נפלטה היצירה המהוללה שלפנינו. בעברן הן כבר זכו בג'וניור ומאז טיפחו שאיפות אימפריאליסטיות, המייצגות נאמנה את המדינה ששלחה אותן ואף ציידה אותן במסרים ציניים על אחוות העמים ושלום עולמי.

אזרבייג'אן: Dilara Kazimova - Start A Fire
ועתה נעבור לעוד אחת מבנותיו של נשיא אזרבייג'אן, שהיא גם יצאנית במקצועה וגם יצאנית נפט מהטוטה המלכותית שלה. יחסית לקודמותיה בתפקיד, היא נחשבת לביישנית וחסודה, עושה הכל חוץ מאנאלי והיא גם ממלמלת מילים ללא קשר תחבירי כלשהו. בקיצור, כל מה שצריך בשביל Top5 בגמר.

אוקראינה: Maria Yaremchuk - Tick-Tock
מבית בושת אחד למשנהו, כאן יש לנו עסק עם מאדאם אסרטיבית וקליינטים צייתניים הרוקדים לפקודתה. כללי הבית ברורים לחלוטין ומתומצתים בשתי מילים - "טיק טוק", שזה בתרגום חופשי לעברית: "מזדיינת בשביל דוז פואה".

בלגיה: Axel Hirsoux - Mother
קבלו את נורמן בייטס האירוויזיוני. הוא ינק מדדי אימו עד גיל 25 ואחר כך זלל אותה בציפוי שוקולד משובח. כעת הוא לובש את שמלותיה ובלילות ירח מלא צווח במלוא גרון "אמא אמא". אבל אמא לא עונה יותר, היא מפוחלצת ותקועה עמוק בפריזה. מאחר ונוכחנו לחזות בכל זוועה אפשרית מהמדינה הנ"ל, הגיעה העת להשאיר בסמי גם את גילוי העריות הזה.

מולדובה: Cristina Scarlat - Wild Soul
ליל הסדר מעולם לא הסתיים. הנה לכם עוד דודה פרטיזנית חמוצת פנים, מרירה ורוטנת עם קול ערב כעורב ומבטא רומני כבד. את המניפה בשיער היא סידרה בעצמה וגם את השמלה תפרה משאריות ארוחת הערב. כעת היא תבצע שיר שיאשים אתכם בכל צרותיה, שהרי היא שחוטה מעייפות וכל הגוף כואב לה. ככל הנראה תעלה לגמר רק כי אינה מסוגלת להתמודד עם דחייה.

סן מרינו: Valentina Monetta - Maybe
כן, זאת שוב אותה אישה חסרת עכבות ונטולת בושה, המגיחה אחת לשנה ומיד נעלמת במחשכים, כמו טחור שאין מזור לו ולמען האמת, כבר איבדתם את הרצון להילחם בו. צאו להפסקת סיגריה, בזמן שהאומללה בנשים משחררת עוד נפיחה חסרת משמעות לתוך המיקרופון.

פורטוגל: Suzy - Quero Ser Tua
למבדה מביכה למכביר שהושמעה בחתונות של שנות ה-80' לצד להיטי ענק כמו "זינגרלה" ו- "yeke yeke". פנקו את עצמכם עם קרקר ודג מלוח בעוד הזמרת האנונימית קוברת את הקריירה הדמיונית שלה. 

הולנד: The Common Linnets - Calm After The Storm
דואט מפוהק עד אימה, שרק לכאורה מזכיר קאנטרי אמריקני, אלא שגם זאת תהיה מחמאה מיותרת בשבילו. מועמד וודאי לסיים במקום האחרון אצל הקהל עם אופציה למקום אחד לפני אחרון, עם שקלול קולות השופטים.

מונטנגרו: Sergej Ćetković - Moj Svijet
גם אבא רוצה לשיר משהו וזה שיר ערש לאהובתו שהתאבדה אחרי שהאזינה לשירים שלו. הוא אינו מחדש דבר, היות ששכנותיו מהבלקן כבר חרשו את הז'אנר, והוא גם לא עשוי להרוויח מכך, משום שאף אחת מהן אינה נוכחת כדי להצביע לו. אי לכך, כלל לא ברור מה מעשיו כאן ומי משלם על האירוח שלו.

הונגריה: Kallay Saunders András - Running
סבלנו דיו כדי לקבל את הקינוח שהובטח לנו והוא מתוק ושחור כמו שאנחנו אוהבים אותו.
עם 6 קוביות בבטן, 2 רקדנים, פסנתרנית אחת ו-20 סנטימטר בין הרגליים - אין דבר שיעמוד בפניו כדי להגיע לגמר ואולי אפילו להביא את האירוויזיון לבודפשט.


השירים המשתתפים בחצי הגמר ה-2:

מלטה: Firelight - Coming Home
מזל שיש בחורה שמנה אחת לרפואה בלהקת הסטרייטים המשעממת הזו. חבריה יחגגו עליה בגנג-בנג מטורף מאחורי הקלעים כאשר יתבשרו על עלייתם לגמר. אין זה משנה כלל שהשיר סובל מחוסר פואנטה קריטי וממבנה גלגל"צי דלוח. העיקר שהסוף באמת מגיע לאחר שהשמנה שרה.

ישראל: מיי פיינגולד - Same Heart
הגיעה שעתה היפה של ישראל למתג את עצמה מחדש עם רוקיסטית מרדנית נוטפת סקס אפיל אשכנזי. השנה אנחנו נאתגר את האנטישמים עם ביטויים עלומים כגון skinning you out ונחשוף קצת ירכיים כשרות. זה אולי לא יביא את האירוויזיון לארץ הקודש אבל היי, לפחות לא שלחנו עוד אישה מקוננת על רקע כחול... רק על זה מגיע לנו מקום בגמר.

נורבגיה: Carl Espen - Silent Storm
הומוסקסואל שמן, עצוב ובודד להחריד היות שהחרם שהוטל עליו בתיכון עדיין בתוקף. זאת גם הסיבה שאף אחד לא הסכים ללוות אותו או בכלל להיראות איתו על אותה במה. ככל הנראה ישלח יד בנפשו כבר בשבוע החזרות ולכן השתתפותו בסמי מוטלת בספק.

גאורגיה: The Shin & Mariko - Three Minutes To Earth
במעבר חד למחלקה הגרוזינית באברבנל, שמורכבת מביז'ו, ביז'ו, ביז'ו ומרקו שעבר ניתוח לשינוי מין, ללא קופיפו הפעם. בקופנהגן הם מתכננים למכור ערכות אושפלאו ממולא בכדורי LSD. הם לא רוצים להגיע לגמר, זה ממש לא מעניין אותם. הם רוצים לחטוף אירופאים תמימים ולהבריח אותם לטביליסי, כדי להשיא אותם לבנותיהם המשופמות. עזבו הכל וברחו על החיים שלכם.

פולין: Donatan & Cleo - My Słowianie
מה שנראה ממבט ראשון כמו פוגרום של איכרות פולניות מתברר להיות בכלל בדיחה פנימית על הגזע הסלאבי. הן קוראות לזה פולקלור סאטירי, מוחאות כפיים נמרצות ואף מפליאות בריקוד מטופש, או שמא מדובר במנהגי החיזור בעדה הזאת, אם יש כאלה... מזל שסבתא מתה ולא תצטרך לראות את זה.

אוסטריה: Conchita Wurst - Rise Like A Phoenix
בביתכם יתנהל ויכוח אם מדובר באישה ביולוגית או בפאר בריאת המנתח. אבל קונצ'יטה אינה עוד אישה, היא דיווה אמיתית בשקל תשעים, שמרימה ידיים במחוות מוגזמות וממציאה מילים חדשות בשפה האנגלית. היא יודעת היטב כי הסוד לגמר אינו טמון דווקא בשירה המופרך, אלא ביכולת המונומנטאלית שלה להסתיר את הבולבול בין הרגליים.

ליטא: Vilija Matačiūnaitė - Attention
קריאת ההשכמה בגטו וילנה. היא צורחת "אטנשיין אטנשיין" ואתה תוהה אם כוונת המשורר היתה כאן "אכטונג אכטונג". כל הספקטקל הקרקרני הזה מלווה גם ברקדן, כיאה לפסטיבל מחולות בכרמיאל עם מינון יתר של קונצרטה. צפוי לצנוח לרצפת הסמי.

פינלנד: Softengine - Something Better
פינלנד עדיין לא קלטה שמדובר בתחרות זולה ושלחה את תנועת הנוער ההיטלראי בשיר שיש לו זכות קיום כלשהי. ההגיון הבריא מטיס אותם לגמר, אבל המציאות שולחת אותם להלסינקי לעוד ערב אוננות קבוצתית מול סרטי "אמריקן פאי". המלצה חמה: בלי ג'ל בשיער ונא לשחרר כפתורים בחולצה.

אירלנד: Can-linn feat. Kasey Smith - Heartbeat
עולב בניחוח אירי כפוי ואוטיסטית נרקסיסטית עם כריזמה של צנונית. לזה תוסיפו מחול אירי שחוק המבוצע על ידי שני רקדנים א-מיניים, והנה לכם שיר שיעלה לגמר ושם יתרסק באופן וודאי.

בלארוס: Teo - Cheesecake
הוא מגניב וחמוש בחליפת איומים, הוא מפזז ומענטז בחוש קצב עצמוני, והוא טטרי דוחה בתספורת קוצים. בדיוק הטיפוס שתרצו להביא לאמא ולהשאיר אותו שם. מומלץ לשלוח קורות חיים לצוות בידור של לוטראקי יוון. אגדודו מעולם לא נראה מבטיח יותר.

מקדוניה: Tijana Dapčević - To The Sky
לכל משפחה יש את הדודה השיכורה שלה. זו גם מבולבלת מגדרית ומנופפת במניירות של מלכת דראג מיסיונרית. היא כלואה בניינטיז, מתהדרת בכרבולת מגוחכת ומפנטזת על סיבוב הופעות בינלאומי עם הלהיט הדוחה שלה. במציאות, היא תישאר לבכות בגרין רום ותלקק קונפטי מהרצפה.

שוויץ: SeBAlter - Hunter Of Stars
והפעם פיגור סביבתי ואין-אונות. מה יותר גרוע מלהיות סטרייט השם ירחם? סטרייט שאף אישה לא תרצה. גם כשהוא מצליח להשיג זיון הוא גומר בחוץ אחרי 5 שניות, וכשנגמרים התירוצים הוא מתחיל להזיז ידיים מצד לצד ולשרוק. סיכוייו קלושים, אחרי הכל זו שוויץ, כן?

יוון: Freaky Fortune feat. Riskykidd - Rise Up
הפח ההלניסטי השנתי הגיע וקול הקדיחה נשמע בארצנו. יש להצטייד באטמי אזניים טובים, או בסודוקו לשירותים ולהתכונן לשהות ארוכה. את זה תיאלצו לחוות פעמיים, כי אין ספק שזה עולה לגמר גם ללא הדוז הקבוע מקפריסין.

סלובניה: Tinkara Kovač - Spet-Round and Round
שיר שנע בין נחמדות האזנה לבין שיעמומון בלתי מזיק. אין לזה כל סיכוי לגמר, זו סלובניה בל נשכח. ובכל זאת, מה יכולה הזמרת לעשות בחליל צד במשך 3 דקות? היא יכולה לבנות אוהל ולסרב להתפנות מהבמה. היא יכולה לנשוף דרכו גולגולים על הקהל. אבל הכי אפקטיבי יהיה מבחינתה להצטרף למירי אלוני בקרבת שוק הכרמל. שם תוכל גם לאסוף כמה ג'ובות.

רומניה: Paula Seling & Ovi - Miracle
ולסיום הערב - וידוא הריגה למערכת הסאונד באולם. על הבמה חוטפת המטוסים לילה ח'אלד וחבר ילדות מוודאי ניסנאס. היא שומרת נגיעה וכל אימת שמתקרב, היא משמיעה אזעקה עולה ויורדת ומאיימת בצניחת רחם על השורות הראשונות בקהל. רבבות צפויים להיהרג במנוסתם לעבר יציאות החירום, ירמסו בדרכם נשים וטף וגם את יאן אולה סאנד השם יקום דמו.


השירים המשתתפים בגמר:

איטליה: Emma - La Mia Città
היא הכוכבת הגדולה ביותר באיטליה שחיה על דיאטת חלבונים המורכבת משפיך, סיגריות נובלס ושורות קוקאין מובחר. אז מה יצא מזה? שיר בינוני להחריד. בהופעה החיה היא תישמע כמו חולת שחפת במקרה הטוב, ואם לא תמות באמצע - אולי יש לה סיכוי לגרד את ה- Top10.

בריטניה: Molly - Children Of The Universe
זמרת מכונמת ומוכת זיבה, שנשלפה כאלמונית מוחלטת מהביבים, ולשם גם תשוב לאחר מפח הנפש שתחווה על לוח התוצאות. המילים מטופשות, הלחן מפוקפק, אבל ההימורים בשמיים בלי כל סיבה נראית לעין. ודרך אגב, למרוח קרם גוף ואיפור זנותי עדיין לא נקרא להתקלח.

גרמניה: Elaiza - Is It Right
חמוצות. מרירות, אפורות וכעת גם מחומצנות. למען השם, אירוויזיון זה קטע הומואי נטו, מי הרשה לבוצ'ה להיכנס? והכי גרוע שהיא לאסבה משעממת שנעה בקצב נדנדה חורקת לצלילי אקורדיון טורדני. רק הגרלה טובה בגמר תמנע ממנה את המקום האחרון.

ספרד: Ruth Lorenzo - Dancing In The Rain
כלבת גיהנום ודיווה וואנה-בי שגירדה בלדה באנגלית מפוקפקת, בעלת סיכוי לא מבוטל להיות פלופ החובבים השנתי. לנוסעים לדנמרק מומלץ לקבל חיסון לכלבת. הנ"ל מסתובבת ברחובות הבירה ללא רצועה או מחסום לפה ונובחת ללא הפסק: "THE RAIN THE RAIN". זכרו! כלב נובח אכן נושך.

צרפת: Twin Twin - Moustache
קבלו במחיאות כפיים את החפירה הבאה. הביטים האלקטרוניים כאן נשמעים כמו פקמן ביום רע והמלל האינסופי מעורר מיגרנה רבתית. ספק אם תצליחו לשרוד שלוש דקות של היצירה. ספק אם הטלוויזיה שלכם תצליח לשרוד עד מחצית השיר. הנחמה כאן היא שהלהקה הקיקיונית לא תשרוד דקה אחרי המשדר, ואפילו אין חשש למופע איחוד, שלא נדע.

דנמרק: Basim - Cliché Love Song
ילד חמסטאן, או שמא בוגר תוכנית הדגל של אל ג'זירה "ירון חדד הדור הבא". בכל מקרה מדובר בגיבור האינטגרציה החדש. ביום הוא עובד לפרנסתו כמוהל קטינות, בלילה הוא בועל אותן. בין לבין הוא שר במועדונים מפוקפקים. אם יצליח השנה יזכה לתהילת עולם במחנה הפליטים של קופנהגן. ואם לא, תמיד יוכל לשרוף עוד מערכת עיתון.


מאמרי הקהילה
האירוויזיון בקולנוע
תחרות האירוויזיון היוותה עם השנים השראה לבמאים ותסריטאים מכל העולם. בואו לצפות בכמה מסרטיהם. צפייה נעימה!
12/8/2013
WorldVision - תחרות הפורום
כל מה שרצית לדעת על התחרות הנושכת וגם טבלת הזוכים מאז 2005 ועד היום
5/4/2009

אלבום השבוע
Very Best Of 60th Eurovision 


ספריית הוידאו


עדכונים בפייסבוקאתרים מומלצים
עדכונים שוטפים כל השנה


Delivering news first


האתר הרשמי של ה-EBU


חדשות, מבזקים ושמועות


האתר האירי - פעיל בעונה החמה


המילים לכל השירים מכל השנים


מועדון חובבי האירוויזיון הרשמי בישראל


תוכניות רדיו
 24 שעות ביממה


"דוז פואה" עם גילי טרנטו
יום א' - 21:00 - 20:00


EUROVISION SUNDAYS


הוד רוממותה המלכה האם

  לשמיעת מיטב הלהיטים של המלכה


*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)