אירוויזיון
שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה


לו"ז מעודכן של החזרות ומסיבות העיתונאים

 סרטונים של החזרות כאן, כאן, כאן וגם כאן

 סיקורים באתר הרשמי, באתר האירי וגם בבלוג של EscKaz


אירוויזיון 2007: סקירת השירים

אירוויזיון 2007 גדול יותר, נוצץ יותר וחולני יותר. איך תשרדו שני ערבים עם בעיות מגדר ותאוות נקרופיליות? חברי הפורום מציגים בפניכם את המדריך השנתי לתחרות

4/4/2009המדינות המשתתפות בסמי-פיינל:

בולגריה. Elitsa Todorova & Stoyan Yankulov - Water

למרבה ההפתעה, השיר הפותח את הסמי-פיינל אינו משקף את הערב הארוך והמסוייט שאתם עומדים לעבור. נהפוך הוא – לראשונה בתולדותיה מגיעה בולגריה לתחרות עם שיר בעל פוטנציאל לא מבוטל להגיע לגמר ולנשום אוויר פסגות. על הביצוע אחראית אליצה, ילדת הפלא הבולגריה שפיתחה קריירת שירה ייחודית משאיפת בלוני הליום. היא נראית שקטה ולא מזיקה אך בהלסינקי היא מתכננת לפרוק את כל האגרסיות שלה על מערכת תופים חסרי ישע. כדי להסיח את הדעת מבעיות ההתנהגות שלה – היא תנופף בשיערה לכל עבר ותפזר כינים על הקהל התמים. כן, זה המקום לשלוח תנחומים לכל חברינו מהפורום שהוציאו את מיטב כספם כדי לשבת בשורות הראשונות באולם.

ישראל. Teapacks - Push the button

אז הכושי לא עשה את שלו ושוב ישראל מוצאת את עצמה בסמי-פיינל, הפעם בדמות גמד עם זקן ו-5 נגנים עם שאריות מטבוחה על השפם. תוסיפו על זה את הפזמון הצעקני "פוש דה באטן" עם דקה של ראפ בעברית ותקבלו את הנוסחה המובטחת להישאר בסמי-פיינל גם ב-2008. זה אולי קשה להאמין אבל שירים גרועים יותר יש בשפע השנה. רק שבניגוד אליהם, לישראל לא מצביעים בכל מחיר ואם כבר לאכלס את משבצת "ההזיה של השנה" אז שזה לפחות לא ייראה כמו חלטורה שהוכנה תחת לחץ. אם אנחנו לא קנינו את זה, ספק אם באירופה יאירו לו פנים.

קפריסין. Evridiki - Comme ci, Comme ca

קשים הם חייך כשהוריך מעניקים לך שם כ- Eevery-Dicky. בתחילה את עוד לומדת להנות מייעודך כמישהי שמתעתדת לככב כשחקנית אופי בלהיטי הענק ``חור עגול בלימסול``, ``אנקה בלרנקה`` ו``גומרת על ני-קוסיה``. את ניסיון הביכורים הזנותי הזה הביאה עימה הגברת למאלמו ב- 92'. ב-94' היא ניסתה לפצוח בקו חדש ומהוגן בקריירה, אך היה ברור שדיכאון נוסח אבי ביטר זה לא הקאפ אוף טי שלה. ב- 2007 היא החליטה לשקם את עצמה ועברה מהפך. כעת היא פמיניסטית בלאייקרה מוזהבת. אבל מה לעשות, פמיניזם זועם איננו סקסי, תשאלי את חלי גונזלס. זה הרי ידוע לכל שלפמיניסטיות רותחות צומח שפם מהר יותר, שגם הפונינט לא מצליח להסתיר. גם כיוון גותי אפלולי לא מסייע כשאת בעצם הופכת מנסיכה זוהרת לקרפדה מתבלה. בסופו של דבר את אחת ההבטחות הגדולות השנה וככזאת גם עתידה להתרסק פלאים בסמי פיינל.

בלארוס. Koldun - Work your magic

מי היה מאמין שדווקא בלארוס העלובה והכושלת תשלח את אחד השירים המבטיחים של השנה? אז נכון, זה חיקוי ברור לרוסיה משנה שעברה (אפילו אותה תספורת) ורבים צופים לבלארוס הישג דומה. אבל יש 2 הבדלים עיקריים: 1. על בלארוס רובצת קללת אגורבש – דהיינו, אף אחד לא זוכה עד שאגורבש זוכה בעצמה! 2. הרוסי היה חתיך. הבלארוסי נראה כמו שארית הפליטה מאסון צ'רנוביל. בשורה התחתונה - לפיינל ככל הנראה זה יגיע אבל לא צריך להגזים – למינסק אנחנו לא נוסעים בשנה הבאה.

איסלנד. Eirikur Hauksson - Valentine Lost

רוקיסט מזדקן, ערירי וחסר חיים עם שני נסיונות כושלים ברזומה מתקמבק באירוויזיון על חשבון הסבלנות הקצרה שלנו ובינתיים זוכה לפירגון באתרי ההימורים. למען הסר ספק, הפירגון מתייחס לשיר בלבד ובטח שלא לכיעורו המתפרץ, הדומה באופן מפלצתי ללורדי, רק שהפעם אין מסיכה, זה אמיתי לחלוטין. נגיד מה שנגיד, השיר שהוא מביא איתו לתחרות הוא אי של שפיות בתוך סמי-פיינל כאוטי לחלוטין. הסיכויים לעלות לפיינל גבוהים במיוחד ובצדק.

גאורגיה. Sopho Khalvashi - Visionary Dream

כן זאת גרוזיה, השם השתנה אבל כל השאר נשאר אותו דבר: פאות לחיים, שפם מתנה לבת מצווה וגבות מחוברות לנצח. טענות על קיפוח וייאוש תמידי מוצאות את דרכן לאירוויזיון במסכת יללות ויבבות של 3 דקות בלתי נסבלות. מצד אחד - מדובר בסופו - הזמרת הגרוזינית המצליחה ביותר במולדת. מצד שני – את מי זה מעניין? הרי אתם רק תרצו שהסיוט הזה ייגמר. לעומתכם, מאות אלפי מהגרים גרוזינים באירופה ישמחו להצביע לה רק בשל הזדהות עם מוצאה השעיר. בסופו של יום ולצערנו הרב, תקדים ארמניה 2006 יחזור על עצמו וגרוזיה (גאורגיה עלק) תמצא את עצמה בפיינל על חשבון מדינה עם שיר נורמלי ונטול זיופים. ואם לא – לסופו יש אח ולאח יש שערות בגב וסכין.

מונטנגרו. Stevan Faddy - Hajde Kroci

מזל טוב! עוד מדינה מיותרת נולדה בבלקן ודבר ראשון על סדר יומה הוא כמובן להגעיל אותנו למוות עם שיריה האיומים. באופן מפליא מדובר כאן בהימנון מרכז הליכוד - ``היידה ביבי`` שתורגם בסרבית ל``היידה קרוצ`י``. כנראה שאפילו במונטנגרו מבינים שאולמרט הוא אפס. אי לכך - ישראל היא כנראה המדינה היחידה שתדרג את השיר הנוראי הזה. הסיכוי לעלות לפיינל שווה לסיכוי של ג.יפית להפוך לדוגמנית הבית של פראדה.

שוויץ. DJ Bobo - Vampires are Alive

לא ברור מאיזה קרקס נודד שלפו את הגמד המזמר הזה אבל מסתבר שרק לפני עשור "להיטיו" נוגנו ברחבי היבשת. כנראה שהדחקנו אבל הוא חייב לחזור כדי להזכיר לנו. על מנת להסיח את המבט מצורתו המגוחכת – תצטרף אליו מלכת סאדו בלונדינית ולהקת ווירדוז שפוטים מחופשים לערפדים. לא להאמין איך מולדת האירוויזיון הידרדרה לתהומות שכאלו... למרות שהשיר מוביל בטבלאות ההימורים ולמרות הפירוטכניקה שתלווה אותו - אין סיכוי שזה יזכה ולמען האמת גם העלייה לפיינל כלל לא ודאית! יש הפתעות בחיים ואלוהים יעשה שזאת תהיה אחת מהן.

מולדובה. Natalia Barbu - Fight

אלופת מולדובה בהשתלת סיליקון לשפתיים תפאר עכשיו את הבמה בנוכחותה. באמת עברה שנה שלמה מאז ששמענו אנגלית שוטפת במבטא מולדובי ונטליה נקראה לרענן את זיכרוננו. תודו שכיף לכם.
בניגוד לדגדגן המקפץ של שנה שעברה – נטליה קצת פחות בטוחה בעצמה, שלא לומר נטולת כאריזמה לחלוטין וקשה להאשים אותה. הרי היא יודעת שהיא הולכת לזייף ובמולדובה כבר הכריזו שלפי התוצאות השנה – הם ישקלו את השתתפותם בשנה הבאה. כך – שלמרות שהמדינה הארורה הפתיעה וסוף סוף שלחה שיר שלא גורם לתולעים במעיים, אנחנו בכל זאת נחזיק אצבעות לכישלונה. לא נעים אבל 28 שירים בערב אחד זה קצת יותר מדי...

הולנד. Edsilia Rombley - On Top Of The World

רצף של כשלונות בתחרות הוביל את ההולנדים לשלוח שוב את הזמרת האחרונה שהשיגה להם Top5 לפני עשור. מי שציפה שההישג המזהיר יחזור על עצמו, מוזמן להתבדות כבר עכשיו. פופ קיטשי עם חרוזים עלובים זה כבר מזמן לא IN. לא באירוויזיון ולא בכלל. נתראה בסמי-פיינל 2008 ואולי גם זה לא.

אלבניה. Aida & Frederik Ndoci - Hear My Plea

אין דרך אחרת לראות זאת מלבד מלחמת התשה. הטרור המוסלמי פתח חזית חדשה ומקורית והפעם באירוויזיון, כי אם אי אפשר לנצח אותנו בקטיושות אז אולי אפשר להרוג אותנו עם דואט?
פרס כספי מובטח למי שישרוד את הגועל שאלבניה ממיטה עלינו השנה. ופרס גדול יותר מובטח למי שיתפרץ לבמה וישתיק לגונחת ולבעלה המכה את המיקרופונים. גם ככה קשה להסתכל עליהם אז גם לשמוע אותם?

דנמרק. DQ - Drama Queen

מי שהכרתו שבה אליו אחרי השיר האלבני ישמח לגלות על הבמה דראג קווין שנשלחה במיוחד כדי להרים את המורל. אז נכון, היא נראית כמו אחרי התנגשות חזיתית עם מפעל קונפטי, אבל היא עדיין נשית יותר מרוב הזמרות שתראו הערב. ובינינו היא גם יודעת לשיר טוב יותר מרוב הזמרות שתשמעו הערב. הסיכויים להגיע לפיינל ולפגוש את הדראג קווין המתחרה מאוקראינה, את הטרנסוויסט משבדיה ואת ההומו מיוון - נראים גבוהים לבינתיים.

קרואטיה. Dragonfly feat. Dado Topic - Vjerujem U Ljubav

שנה עברה מאז מויה שטיקלה השחיתה את נפשנו עם שמלת מיני ומנוש נפוח וכבר קרואטיה מוכנה למכור לאירופה זוועה חדשה: הגירסה הבלקנית ליפה והחיה. הם נפגשו בפרסומת לקונדישינר ומאז הם ביחד. הוא סובל מטראומת מלחמה ואימפוטנציה, היא סובלת משקדים נפוחים ודלקות בנרתיק ואנחנו סובלים מ-3 דקות של קטסטרופה מוזיקלית. למזלה של קרואטיה, תמיד יהיו שכנות שיימנעו ממנה להגיע למקום האחרון, גם כשהוא מיועד אך ורק עבורה.

פולין. The Jet Set - Time To Party

שיתוף פעולה מעניין בין שיקסע פולנייה לבין עוזר הבית שלה מניגריה. כמו כל פולניה אובססיבית, היא תלך איתו לכל מקום כי הרי אי אפשר לסמוך עליו ואולי הוא יגנוב משהו?
ביחד הם יעלו לבמה עם ראפ נוטף סקס. היא תחשוף את עצמה ותרקוד בחושניות כמו שרק הפולניות יודעות והוא ישוויץ עם איבר מינו הענק (לא ממש... אבל תודו שזה היה משדרג את השיר). ואפרופו שיר, אחרי שנתיים רצופות במקום ה-11, יש סיכוי לא רע שפולין סוף סוף תיכנס לעשיריה. בכל זאת - לא אומרים לא לפורנו.

סרביה. Marija Serifovic - Molitva

שוב בלדה קורעת לב מסרביה עם כלי נגינה נכחדים שלא ניתן למצוא בשום מקום בעולם חוץ מאזור הבלקן. מעניין למה, אבל בגדים נורמלים אין שם, מפוחיות עתיקות מעץ יש כמו זבל.
לשם שינוי הבלדה התורנית עוסקת בקינאת הפין של הזמרת ובמשבר הזהות המינית שלה. בפזמון היא כנראה שרה על היום בו הצוואר שלה הלך לאיבוד (כנראה במונטנגרו אבל לאף אחד לא באמת איכפת). מה שחשוב באמת זה שהיא תגרוף את קולות המדינות השכנות בהמוניהן - מה שיעזור לה בשני דברים: 1. לעלות לפיינל 2. לממן את הניתוח המיוחל ולהפוך ללוחם אמיץ בקוסובו כמו שהיא תמיד חלמה להיות.

צ'כיה. Kabat - Mala Dama

בשביל צ'כיה - הופעת בכורה באירוויזיון. בשבילנו - הפסקת שלשול. מישהו צריך לרמוז לצ'כים שהזכייה של לורדי לא מבשרת על טרנד חדש של רוק וכיעור. שהתקף אסטמה זה לא גימיק ושלשיר בצ'כית גם לא ממש עוזר. אינהלציה לעומת זאת כן יכולה לעזור. גם לנו לא תזיק אינהלציה קטנה בשלב הזה. הסיכויים לעלות לפיינל אפסיים.

פורטוגל. Sabrina - Danca Comigo

פורטוגל פיתחה תחביב חדש - 3 דקות במנהרת הזמן. להבדיל מדאג וטוני, מי שבאמת יקשיב לשיר - ייתקע שם! סברינה תעלה לבמה עם חיוך מרוח וחוסר חוש קצב. היא תשתמש ביד שמאל ליצור אשליית ריקוד ובאופן פאטתי תשיר ``בואו לרקוד איתי``. מספיק לצפות בסבתא מזיזה את הראש מצד לצד כדי להבין שפורטוגל קובעת לנו פגישה בדיוק באותו מקום בסמי פיינל 2008 עם זוועה תורנית חדשה.

מקדוניה. Karolina Gocheva - Mojot Svet

שוב פעם קרולינה למי שלא קיבל מספיק ממנה ב-2002. לבחורה משעמם בחיים ואפשר להבין אותה - מה כבר יש לעשות במקדוניה anyway? אז נרשמים לקדם המקומי, זוכים כי את הכי כוסית ומקבלים במתנה כרטיס טיסה שיוציא אותך מהחור הזה. תעשי חיים בהלסינקי ואל תדאגי מהסמי-פיינל. בתור חברה קבועה בציר הרשע הבלקני את פיינליסטית וודאית בלי שום קשר לאיכותו הבינונית של השיר ולכוריאוגרפיה הזולה שתלווה אותו.

נורבגיה. Guri Schanke - Ven A Bailar Conmigo

היסטריה באחוזת ראשונים. גורי שאנקה זכתה בבינגו השבועי ויצאה לרקוד באירוויזיון. היא על פטריית נעורים ואי אפשר לעצור אותה. עד שהמאבטחים יפנו אותה, היא תספיק להראות לכם את רגליה המיובלות ולשכוח על הבמה חיתול עם פיפי. מה לעשות היא מתרגשת ובגיל שלה כבר לא שולטים על הסוגרים. איזה מזל שהיא גם סובלת מאלצהיימר, אז למחרת היא גם ככה לא תזכור מה היא עשתה או לאיזה מקום עלוב היא הגיעה. אנחנו לעומת זאת ניקח את הצלקות הנפשיות לקבר.

מלטה. Olivia Lewis - Vertigo

תורה של הזייפנית הלאומית של מלטה להמית את מערכת הסטריאו הביתית שלכם. לשיר קוראים ורטיגו והוא נקרא כך בשל תופעות הלוואי שהוא גורם למאזיניו במטרה לבלבל אותם ולגרום להם להצביע עבורו. ייתכן שתחוו תופעות לוואי נוספות כמו דלקת קרום המוח או סתם מוות פתאומי ועל כן מומלץ לא לנהוג או להשתמש במכשירים חדים, אלא אם כן אתם מתכוונים לנסר איתם את מיתרי הקול של האשה האיומה הזאת. אמרנו את זה בעבר ונאמר זאת שוב - מלטה היא אי של SHIT בלב ים. או שתפרוש או שתשלח שוב את השמנה עם הסנטרים לשיר בלדה.

אנדורה. Anonymous - Let's Save the world

אחרי 3 כשלונות רצופים בתחרות, סוף סוף מגיע מאנדורה משב רוח מרענן עם סיכויים גבוהים להיות ההפתעה של הערב. למשימה התמנתה להקת פאנק בת שלושה חברים שביחד שוקלים כמו ג'ני משנה שעברה רק בלי הביריות. גם הם רחוקים מלהיות סקסיים, אבל הקצב שלהם יחזיר לכם את הסומק ללחיים. לשם שינוי, נקודות יגיעו מעוד מדינות חוץ מספרד וגם אתם מוזמנים לתרום את חלקכם.

הונגריה. Magdi Ruzsa - Unsubstantial Blues

שיר בלוז נהדר שבאופן הזוי מצא את דרכו לאירוויזיון כדי להתמודד על אותה במה לצד חרפות המין האנושי כמו אלבניה ומונטנגרו. לעת עתה נראה שהגימיק היחידי שמביאה איתה מאגדי הזמרת הוא תסביך שיער לא פתור. זה ופסנתר. לא מספיק כדי לדבר אל ליבם של חובבי הטראש האדוקים שמעדיפים את הזמרות שלהם עם M.A במדעי הבוטוקס. מן הסתם לא יעלה לפיינל.

אסטוניה. Gerli Padar - Partners in Crime

ומתסביך לתסביך - תורה של הלסבית המודחקת מאסטוניה - אסירה משוחררת עם סעיפי אישום בגין שריפת חזיות בשטח ציבורי ותקיפה מינית של סוהרת. מאז היא חזרה למוטב ועשתה הסבת קריירה לעולם המוזיקה. השיר שלה – partners in crime מספר על חוויות מכלא תרצה ועל ילדותה העשוקה. כדי להסוות את זהותה המינית היא תתחכך על הבמה עם קבוצה של רקדנים שלמען האמת מעדיפים להתחכך אחד עם השני. גם היא תחזור לגרין רום לזרועותיה של הסרבית ותעשה לה נעימי בגב. בעיות מגדר קשות מאסטוניה השנה. סיכויי השיר שואפים לאפס.

בלגיה. The Krazy Mess Groovers - Love Power

התשובה הבלגית ההזויה ללהקת טיפקס. לנו יש גמד עם זקן, להם יש ג'וק עם משקפי שמש. לנו יש שמן עם אקורדיון, להם יש אשה פסיכוטית עם הפרעות אישיות. לנו יש את push the button, להם יש דיסקו מביך מהסבנטיז. אכן תחרות קשה על המקום האחרון השנה.

סלובניה. Alenka Gotar - Cvet z juga

והגענו למכת הבכורות של השנה! לא תעזור פה שום הפסקת שירותים או קפיצת ראש לבריכה ריקה. את השיר הזה פשוט אי אפשר להפסיק... גם אם תעשו mute בשלט, עדיין תשמעו את זעקות האופרה שלה מגיעות אליכם ישירות מפינלנד. אפילו המארגנים של התחרות ניסו הכל - הם זרקו לה לבמה ואפלים מצופים, הציעו לה שעה חינם במיטת שיזוף, מקלט מדיני, אפילו שוחד כספי לא עזר. במקרה שלה - החומר לא מדבר. הבחורה צריכה רק דבר אחד ולדבר הזה קוראים זין.

טורקיה. Kenan Dogulu - Shake it up shekerim

מייקל ג`קסון בגירסה הטורקית והשעירה. אותו קול, אותן תנועות וככל הנראה גם אותו תיק במשטרה על פשעי פדופיליה. סביר להניח שהקופיף המזמר ייגע ברקדניות הליווי שלו תוך כדי. הציבור מתבקש להקיא בצורה מסודרת ולהימנע מפאניקה. זה אולי לא אנושי אבל הערב עוד לא נגמר. יש עוד 2 שירים.

אוסטריה. Eric Papilaya - Get A Life, Get Alive

מתחרמנים משירי אירוויזיון? רוצים שלישיה עם הזוג מאלבניה? או סתם קוויקי עם הנורבגית? חיקוי נחות לבון ג'ובי יעקור לכם את החשק המיני לשנה תמימה ויחסוך מכם הרבה איידס ומנדבושקס. רק על זה מגיעות לו נקודות. או לפחות לא מקום אחרון עם אפס עגול. בנקודה הזאת אנחנו חוזרים וקוראים לאוסטרים לעשות את הצעד הנכון ולפרוש מהתחרות. בטוח יש להם דברים חשובים יותר לעשות כמו לאפות שטרודל או לרסס צלבי קרס על בתי כנסת.

לטביה. Bonaparti.lv - Questa Notte

ועוד חיקוי עלוב והפעם להרכב IL DIVO. להקת בנים בטווח הגילאים 30-100 מרשה לעצמה לשיר אופרה מתישה באיטלקית, כאילו הסיוט הסלובני לא הספיק לנו. לא ברור מה עשינו בגלגול הקודם שזה מגיע לנו אבל תודה לאל שבזה הערב נגמר. קחו בחשבון שלמרות כל האמור לעיל, הסיכויים של לטביה להעפיל לגמר גבוהים במיוחד ואין להוציא מכלל אפשרות גם התברגות ב-Top10 בפיינל. כי כמו שאמרו חז"ל: "חרא לא שוקע. הוא עולה לפיינל".


המדינות המשתתפות בפיינל:

בוסניה. Marija Sestic - Rijeka bez Imena

כולנו חונכנו להאמין שאגדות הן בדיה, אבל האמנם? לא במקרה שלפנינו, היות שכיפה אדומה חיה ונושמת. הזאב הרע היה היחיד שהסכים לשגל אותה ואת סבתא בו זמנית והסרבים הרגו אותו במלחמה. כיפה'לה המיובשת והחרמנית החליטה שנמאס לה והיא באה אלינו לנקום את נקמתה. ואיך מוסלמים נוקמים הכי טוב? על ידי יבבות בלתי פוסקות בסגנון "אכלו לי, שתו לי , אכלו לי, שתו לי" והכל במעטפת מולחנת ומועתקת של "לילה" ו"לאנה מויה". אבל לא נורא, כי לכל דבר בעולם יש איזון ולכל מינוס בוסני בא הפלוס הסרבי שמאפס אותו, או במקרה שלנו הפלוס הסרבי שמנקנק אותו תרתי משמע.

ספרד. D'Nash - I Love You Mi Vida

זה מה שקורה כשנולדים עם איבר קצר מדי. כל מה שתוכל לעשות בחיים הוא להיות פסיבית נטחנת. וכל מה שעושות פסיביות נטחנות בחיים הוא להקים להקת בנים מלוקקת. הם יבטיחו לכם תנועות רגליים מתוחכמות והנפות ידיים בלתי פוסקות, אך אל תתפתו חברים ובעיקר חברות. את אותו הדבר אפילו טל סונדק יכול ללמד. בתיאוריה ובגירסת סטודיו להקות בנים נשמעות פרפקט. ב- LIVE, הם צריכים לרדת לבמאי כדי שיוציא אותם טוב בצילום.

אירלנד. Dervish - They Can't Stop The Spring

אירלנד גאה להציג: הדרך המהירה והבטוחה לאירוע מוחי. על הבמה להקת כליזמרים על אקסטזי שהלכה לאיבוד והגיעה לפינלנד. על המיקרופון - סולנית עם פיצול אישיות וסכיזופרניה קשה. היא תתחיל בתור אישה מוכה וחבולה ותסיים בתור חיה משתוללת עם תוף מרים. יושבי הגרין-רום מתבקשים לנקוט משנה זהירות. מדובר באשה בהפרעה והיא בדרך אליכם.

פינלנד. Hanna Pakarinen - Leave me alone

תכירו את הגירסה הפינית של נינט. היא זכתה שם ב"כוכב נולד" ומאז כולם סוגדים לה. עד כדי כך שאפילו מתעלמים באלגנטיות מהזיופים שלה, ממש כמו עם נינט שלנו. אבל בניגוד לנינט וזה ייאמר לזכותה - לאנה פקרינן יש שתי מעלות: 1) היא לא סובלת מאנורקסיה נרבוזה 2) האלבום האחרון שלה לא משמש להמתות חסד של חולים סופניים.
אנה עולה לבמה עם סופט-רוק די בינוני אבל הנוכחות הביתית תהפוך אותו להרבה יותר ממה שהוא באמת. Top10 לפינלנד זאת לא מילה גסה. Not anymore מסתבר.

ליטא. 4fun - Love or leave

יש מדינות בעולם שמקיימות נוהל שנתי של ימי זכרון, כמו ישראל למשל וכך הן יכולות להכיל זמרות כמו דורית ראובני. בליטא מסתבר לא שמעו על הפטנט הגאוני וזמרות מן הסוג הזה משתוללות להן חופשי באין מפריע. הדרך הנכונה ביותר להתמודדות מצד הצופים היא אחת. רגע לפני שהשיר מתחיל - עליכם פשוט לחזור לארון, להצהיר שאתם שונאים את התחרות הנוראית הזו ולכבות את הטלוויזיה. כך גם תימנעו מההורים שלכם לזמזם את שיר הפלמ"ח העתיק הזה.

יוון. Sarbel - Yassou Maria

הוא אמור להיות יווני, אבל הוא נראה כמו לבנוני. הוא אמור להיות ``חתיך``, אבל הוא למעשה מכוער לחלוטין. הוא אמור לשיר ביוונית ``יאסו``, אבל הוא שר ``יאסו מאריה`` בצורה ריקי-מארטינית עלובה. המוזיקה אמורה להיות מנדולינות ובוזוקי, אבל זה נשמע כמו הפקה מזרחית זולה שלא הייתה מביישת את מושיק עפיה. הוא רוצה להיות מקפיץ, אבל הוא עושה את זה ע``י המשפט הכי לעוס באירוויזיון ``שייק איט``. בקיצור - כמו שאומר צדי צרפתי - זה ליד! הבה נקווה שבלוח התוצאות הוא יהיה רק ליד ה- Top10, כלומר בצד הימני של הטבלה, הרחק במקומות האחרונים!

שבדיה. The Ark - The Worrying Kind

ובכן, בשטוקהולם החליטו שקרולה ושקית האשפה הכחולה שלה הספיקו לכולם, וזו בהחלט החלטה נבונה! עוד החלטה נבונה היא להפסיק לשלוח שיר פופ מלוקק, לעוס וקיטשי עם מנגינה צפויה, חרוזים נוראיים, ריקודים עלובים וחתיך תורן או בלונדינית משעממת. לא ולא! השנה - במקום להחזיר זמרת מן העבר, החליטו השבדים להחזיר סגנון מוזיקלי מן העבר! אז קיבלנו את להקת ``דה ארק``, עם סוג של גלאם-רוק מהסבנטיז שלא היה מבייש שום מחזמר מן התקופה. אמנם השיר מדבק ומקפיץ אבל אי אפשר להתעלם מכך שהסולן לא סגור על זהותו המינית. אוהבים? לא אוהבים? זה לא משנה. השיר הזה יגיע גבוה בכל מקרה.

צרפת. Les Fatals Picards - L'amour A La Francaise

המדינה השנואה מכל עושה בשכל ושולחת שיר שלא נרדמים בו פעמיים. השינוי המרענן מגיע מלהקת `פאטאל פיקרד` שלא ברור מה פאטאלי בהם או אם הם קשורים לז`אן לוק פיקארד, אבל כל זה לא משנה כי אי אפשר להישאר אליהם אדישים. השיר מתחיל בעדינות ועובר בהדרגה להיות מקפיץ ושובה לבבות, בחצי אנגלית-חצי צרפתית שנשמעת כמו ג`יבריש אחד גדול. זה מקורי אבל יתחרה עם שבדיה על משבצת "הרוק הישן והחביב". החשש הגדול הוא שהם יבטלו אחד את השני ואלוהי ההגרלות עוד תקעו אותם אחד אחרי השני. יהיה מעניין...

רוסיה. Serebro - Song Number 1

מיזוג בלתי אפשרי של מרגלות KGB אכזריות, עם פרחי נזירות ולהקת השוגה-בייבס. הצד השוגה-בייבי מביא עימו סגנון עדכני ומועתק של MTV. הצד של ה- KGB תורם להשתלטות של עוד קופאיות על הסופרמרקטים ברחבי אירופה, ואילו הצד הנזירי מביא עימו נימפומניות עצורה אך בלתי נשלטת. כמו שבחיים אין קומבינציות כאלו, כך אין מצב שבאירוויזיון הן גם יוכלו לשיר, גם לא יזייפו וגם שלא יהיה להן מבטא רוסי שצועק לשמיים. האימפריה הסובייטית לא תכה שנית.

גרמניה. Roger Cicero - Frauen Regier'n Die Welt

wow! גבר אמיתי. כזה שמתלבש בבגדי גברים ואוהב ללטף שדיים. סטרייט קוראים לזה? כל הכבוד לגרמניה. גם שומרת על זן נכחד. וגם שולחת ג'אז איכותי שמציל את הערב, במיוחד כשהוא מגיע מכיוונו של חתיך הורס ופר הרבעה בפוטנציה. חברים, המלחמה נגמרה. גרמניה שילמה פיצויים. קיבלנו צוללות גרעיניות. מותר לכם להצביע לה.

אוקראינה. Verka Serduchka - Dancing Lasha Tumbai

מסיבת פורים מטורפת בבאבי-יאר בהשתתפות ורקה סרדוצ'קה - הכלאה פסיכוטית בין זלמן שושי וחנה לסלאו. הגרדרובה של זלמן, המשקל של חנה. הנטיה המינית של זלמן, החסך המיני של חנה. על זה אבא של חנה היה אומר: ד´זעלבע דרעק מיט אנאנדרע דקורציע. או בתרגום מילולי: קחו אותי מכאן לפני שאני מקיאה.

בריטניה. Scooch - Flying The Flag

ארבע שנים אחרי שקטפה את המקום האחרון עם אפס עגול, בריטניה מבטיחה לשחזר את ההישג עם שני דיילים, שתי דיילות וטיסה אחת לגיהנום בלי יציאות חירום. אפילו במטוס שהתרסק לפנטגון נהנו יותר. ליצירה הקאמפית והדוחה קוראים Flying The Flag כשהכוונה היא כמובן ל- Flying The Fag. הדיילים לא משאירים מקום לספק, רק שבמקרה הזה אפילו לקהילה הגאה והנאמנה של התחרות יש קווים אדומים.

רומניה. Todomondo - Liubi, Liubi, I Love You

כל מי שחשק בדרכון אירופאי בפוטנציה ושידל את הוריו להוציא דרכון רומני כדי להרגיש טיפה מתורבת, הולך לקבל את כל ה"פולה" ועמוק! רומניה העמיסה עלינו ערימה של פועלים זרים שממלמלים חרוזי אהבה בתקווה להשחיל כמה נקודות מה"קורבות" של לפלנד. הם אולי יצליחו להרשים את אחיהם הקבצנים המפוזרים ברחבי אירופה ואת איגוד הקוריצות בישראל, אבל אחרי שנתיים רצופות בפיינל הגיע הזמן לחזור לכפר ולהתמיד במה שהם באמת יודעים לעשות - ממליגה! סמי פיינל 2008 -וודאי!

ארמניה. Hayko - Anytime You Need

הזמר הארמני אולי התברך בחבילה מרשימה (שכנראה מורכבת מעודף שיערות ערווה ותו לא, הרי בכל זאת מדובר על מדינה בקווקז הגובלת בגאורגיה). עם זאת, החבילה לא מצליחה להסתיר את העובדה שהשיר הארמני משמים עד כדי הפיכתו להפסקת הפיפי הרשמית של כולנו. אם יש אלוהים (והוא לא מהכנסייה הארמנית), ואם התפוצה הארמנית לא תפעיל את השפעתה הפאן-אירופאית, הרי שארמניה תמצא את עצמה בשנה הבאה בחצי הגמר. וטוב שכך.מאמרי הקהילה
האירוויזיון בקולנוע
תחרות האירוויזיון היוותה עם השנים השראה לבמאים ותסריטאים מכל העולם. בואו לצפות בכמה מסרטיהם. צפייה נעימה!
12/8/2013
WorldVision - תחרות הפורום
כל מה שרצית לדעת על התחרות הנושכת וגם טבלת הזוכים מאז 2005 ועד היום
5/4/2009

אלבום השבוע
Very Best Of 60th Eurovision 


ספריית הוידאו


עדכונים בפייסבוקאתרים מומלצים
עדכונים שוטפים כל השנה


Delivering news first


האתר הרשמי של ה-EBU


חדשות, מבזקים ושמועות


האתר האירי - פעיל בעונה החמה


המילים לכל השירים מכל השנים


מועדון חובבי האירוויזיון הרשמי בישראל


תוכניות רדיו
 24 שעות ביממה


"דוז פואה" עם גילי טרנטו
יום א' - 21:00 - 20:00


EUROVISION SUNDAYS


הוד רוממותה המלכה האם

  לשמיעת מיטב הלהיטים של המלכה


*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0313)