אירוויזיון
שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה


לו"ז מעודכן של החזרות ומסיבות העיתונאים

 סרטונים של החזרות כאן, כאן, כאן וגם כאן

 סיקורים באתר הרשמי, באתר האירי וגם בבלוג של EscKaz


המדריך לאירוויזיוניסט

הגדרות חולניות של חברי הפורום ניתנות כאן למונחים שונים ומשונים מעולם האירוויזיון. כמיטב המסורת, ההגדרות לערכים עברו בחינה מדוקדקת וחלוקה קריטריונית בוועדות השונות, כל זאת על מנת לייצג בכבוד את מחלת הנפש של הפורום

4/4/2009
אירוויזיון 2001

ידוע בכינויו - "מופע האימה" או "אירוויזיון פלצות".
האירוויזיון המזעזע ביותר שנצפה במחוזותנו התקיים ב- 12.5.2001 בקופנהגן בנוכחות קהל של יותר מ-30 אלף צופים ואפקט איצדיוני שלא היה מבייש את אולימפידת ברלין 1936.

זוג מנחים שהוסב לטובת האירוע טרח לנסח את כל ההנחיה בחרוזים אינפנטילים שגרמו לכל אחד מאיתנו לתהות מה בעצם אנחנו אוהבים בתחרות הזאת.
רמת השירים - אחת מהנמוכות ביותר EVER - מה שהוביל לזכייתה המחרידה של אסטוניה עם ה"מגה להיט" everybody וכמובן - להקת AQUA שניסתה להציל את המצב במופע אומנותי מוגזם ונוטף זיעה.
שנים של תרפיה נדרשו כדי לחזור לשגרה ועד היום תמונות קצרות מתוך האירווזיון שבות אלינו בסיוטים קשים.
גרין רום - Green Room

החדר שבו הכי מעניין להיות בתום השמעת השירים, היות שזהו המקום שבו מרוכזים כל האומנים וכל המשלחות מכל המדינות האפשריות. כעבור זמן מסויים יוצאת משם אל האולם משלחת אחת, ואילו הרבה משלחות אחרות מצטערות שנכנסו אליו בכלל. אומן שצולם בגרין רום הגיע מן הסתם לאחד משני ההישגים הבאים; או שהצליח להגיע למקום מכובד, או שקיבל נק' ראשונות אם בכלל. החל משנת 67' צולמו האומנים ב"חדר" הזה בשידור חי, כך שמאז - חיטוט באף או גרבוץ לחלוטין לא התקבלו בהבנה.
douze points

דוז פואה - 12 נקודות - הניקוד המקסימלי שיכולה לתת מדינה בתחרות למדינה אחרת.
רבים בציבור הישראלי הסובלים מבעיות קוגנטיביות מאמינים כי הרבה דוז פואה פירושו ניצחון. זה לא עובד ככה !
רק לשם הדוגמא - דנה אינטרנשיונל עשתה זאת עם 3 דוז פואה בלבד. (מלטה ובריטניה קיבלו באותה שנה 4 פעמים אך הסתפקו במקום ה-2 וה-3).

מנחות האירוויזיון (ויגאל רביד ביניהן) נוהגות להשתמש בביטוי דוז פואה בליווי ויברציות גופניות מלאכותיות כאילו מדובר בלא פחות משרשרת אורגזמות. לעומתן, המנחים מפגינים חוסר התרגשות כללי (בנוסף לחוסר ההתלהבות הקבוע שלהם מההנחיה למעט יגאל רביד כמובן).

בשורה התחתונה - מדובר בביטוי המלווה אותנו מהאירוויזיון הראשון ועד ימינו אלו והפך לביטוי שגור בפינו.
שנשמע עוד הרבה - Israel - douze points . זה בכל זאת עושה לנו טוב על הלב.
מקום שני

המקום הכי מבאס באירוויזיון. לפעמים כל כך רחוק מהניצחון ולפעמים מתפספס בנקודה או שתיים.

אין ספק שהניקוד באירוויזיון הוא השלב המותח ביותר אבל אין רגע מותח מהרגע שבו מדינה מובילה במספר מאוד קטן של נקודות וכולם מחכים לנקודת השיפוט האחרונה שתתן את הניקוד שלה כדי לדעת מי זכה.
אירוויזיונים שזכורים עם מתח כזה הם: 79, 88, 98, 2003. בד"כ השיר שזוכה במקום השני הוא גם השיר שהיה צריך לזכות, לדוגמא ב- 2000, 99, 83, 2002 (ותיזהרו מי שיגיד 2004...).
אלופת המקום השני היא כמובן בריטניה עם הישג מדהים של 15 זכיות במקום השני. באסה...
אירלנד

מדינה המכונה ע"י רבים כמדינת האירוויזיון וזאת מסיבה אומללה אחת בלבד - אירלנד זכתה לא פחות מ-7 פעמים - מתוכן 3 פעמים ברציפות בין השנים 92-94. היא עשתה זאת ובכל פעם עם שיר יותר גרוע מהשני.
למרות שתעשיית המוזיקה התפתחה והתקדמה, שמרה אירלנד באדיקות וכנראה גם תמשיך לשמור לעולמי עד על סגנון הבלדות הקיצ`יות והמאוסות כל כך. הדיאגנוזה של השנים האחרונות מצביעה על ירידה משמעותית בכוחה של ה- so called "אימפריה" הזאת שהידרדרה בכיף למקומות האחרונים. בזהירות ניתן לומר כי המגיפה מאחורינו.
ישראל

מדינה שפיתחה יחסי אהבה-שנאה כלפי התחרות ושאר משתתפיה. האם נעז לא להגיד את המשפט הידוע "כולם אנטישמים"? נדמה כי יש לנו יותר ויותר "סיבות" לומר את המשפט הנ"ל ככסת"ח לעובדה שאנחנו כבר מגעילים את עצמנו קשות בשנים האחרונות. למרות כל זאת ישראל הינה אחת ההצלחות הגדולות ביותר של התחרות. מדינה קטנה בעלת אוכלוסיה קטנה לא פחות שמעיזה ברוב חוצפתה לשלוח מדי שנה שירים בשפה איזוטרית שנקראת עברית ועוד לזכות 3 פעמים, לעומת מדינות ותיקות הרבה יותר שחלומן הוא רק להגיע לחמישיה הפותחת פעם בעשור. אך משום מה הרקורד העברי העשיר של המדינה בתחרות לא משכנע את האומנים האחרונים שבוחרים לבצע חלק משיריהם באנגלית של תיירים במקרה הטוב, או במקרה האמיתי אנגלית ברמת "Dan and Edna". תתעשתו על עצמכם חברה, מה הצעד הבא "I have a package, This is my package"???
יוגוסלביה ז"ל

מדינה עם רקורד השתתפות מרשים ואפילו זכייה אחת ב- 89`, עד שבתחילת שנות ה-90` התפצלה למספר מדינות עצמאיות וגרמה להצפה ברוטאלית של התחרות. (ראה גם ברה"מ לשעבר). אחראית ישירה למספר האינפלציוני של המדינות המשתתפות כיום - רובן טרם הוכיחו וספק אם יוכיחו את תרומתן המוזיקלית לתחרות.
מדינות יוגוסלביה לשעבר - סלובניה, קרואטיה, בוסניה, סרביה&מונטנגרו ומקדוניה - מחקות בצורה מחפירה את התנהגות ציר הרשע ומצביעות זו לזו בנפשעות ועל כך ייענשו בבוא היום בבית הדין של מעלה.
לינדה מרטין - Linda Martin

נולדה בבלפאסט שבצפון אירלנד, חברה בכירה בזרוע הצבאית של הצבא לשחרור אירלנד ה- IRA, הלוא הוא "השין פיין" ובשל כך היא מבוקשת ע"י האינטרפול. כשרונה העיקרי הוא בהתשת אויביה באמצעות שירה דביקה וקיטשית. לאחרונה נצפתה בטקס חנוכת נתב"ג 2000 "טרמינל 3". נאמר כי מסתתרת בביתו לשעבר של רב הטרוריסטים לשעבר "קרלוס".
היא גם שמשה כדוגמנית ספות כושלת (השמלה מ- 92` רק ממחישה את זה הרי.)

ידועה במיוחד בזכות שיערה האדמוני הצבוע בחומצה הדרקסואלרגנית, על מנת להפיץ גז רעיל ומשתק אל עבר הקהל וזאת במטרה להשאיר אותם ישובים על כסאותיהם, רק כדי להשמיע בפניהם את שירתה המעצבנת.
השתתפה פעמיים בתחרות האירוויזיון: ב- 84 לבושה בסרבל טיסה, כדי שתוכל מיד אח"כ לחטוף מטוס. וב-92, כאשר פיתחה את כישורי ההתשה שלה למול אויביה שנפלו שדודים בשל חוסר אונים וכוחות.
אילנית

שנת 73 - שנת מלחמת יום הכיפורים - עולה לבמה לבדה הנציגות הראשונה לישראל בתחרות עם השיר 'אי שם'. כבר אז, אילנית התאימה את עצמה לאופנה האיומה בתחרות ולבשה שטיח צבעוני. השמועות היו שמתחת ל"שמלה" (אם אפשר לקרוא לזה שמלה) הסתתר לו אפוד מגן מחשש להתנקשות מחבלים. אבל למי איכפת כשישראל זוכה במקום ה-4 וקובעת שיא חדש בקטגורית הדירוג הגבוה ביותר למדינה חדשה בהופעת בכורה. שיא שנשבר רק בשנת 94 בהופעת הבכורה של פולין (והזכייה במקום ה-2).
בשנת 77 יצגה אילנית את מדינתנו הקטנטנה שוב עם השיר "אהבה היא שיר לשניים" וקטפה את המקום ה- 11. אגב- למרות תחינותיה של אילנית - ישראל סירבה לממן לה זמרות ליווי... אילנית לא ויתרה ופשוט שכרה 3 זמרות בריטיות מכספה, העבירה אותן קורס מזורז בעברית ובסה"כ - יצא לא רע בכלל !
ירדנה ארזי

קרצייה אירווזיונית מקורצצת שאחראית במידה רבה לסיוטי הלילה שלנו כשהיינו ילדים.
השתתפה באירוויזיון בהולנד ב- 76 כחלק מההרכב "שוקולד מנטה מסטיק". ב- 79 הנחתה עם דניאל פאר את האירוויזיון בירושלים. ב- 82, 83 ו-85 השתתפה בתחרויות הקדם והפסידה בכולן (אי אפשר לשכוח איך בשנת 83 הפסידה בנקודה אחת בלבד ליריבתה המרה עופרה חזה). ולמרות הכל - ירדנה הצליחה לארגן לעצמה קדם פרטי ב- 88 ונשלחה לאירוויזיון בדבלין עם השיר "בן אדם". רקורד מרשים יחסית למישהי שבקושי יודעת אנגלית. מאז ירדנה עזבה אותנו במנוחה ואנחנו אסירי תודה לה על ההחלטה האסטרטגית הזו.
אישים


טרי ווגן - Terry Wogan

נולד באירלנד. בימי בחרותו עבד בתחילה כפקיד בנק ולאחר מכן עקר לבריטניה. התחיל את פועלו כפרשן האירוויזיון בשנת 74 ואף הגיע למצעדים הבריטיים בשיר שהיה מזעזע כל חובב אירוויזיון ממוצע. פרשנותו לוותה במין חשיבות עצמית פלצנית, מתוך התייחסות ולאומנות בריטית בלתי מוסברת, שהנה אנחנו טובים יותר מכולם. השיא היה בשנת 2003, כאשר האשים ופירש את 0 הנקודות הראשון והיחיד שקבלה המדינה הזו, כעוינות אירופית למעורבות הבריטית בעיראק מעין "כולם אנטישמים".
אנחנו למדנו להכיר את צידו החביב והמשעשע יותר בשנת 98, עת הנחה את התחרות לצידה של הקוזינה אולריקה ג'ונסון.
פרנק נף - Frank Naef

שוויצרי חביב ולא מזיק שגם בנקודות השפל הקשות ביותר נשאר מאופק (ע"ע הבאים: איטליה, 1991, רומא, צ`ינהצ`יטה, ג`ליאולה צ`ינקווטי, טוטו קוטוניו, שוביניזם, גורילה בערפל).
התחרות הראשונה שלו ב- 78` והאחרונה ב- 92`. כולנו ראינו איך משהו בו נשבר לאחר רומא 91`.
לזכותו יירשמו: התעקשות מתמדת על שמירה על לשונות הלאום בתחרות, הימנעות מחזרה על משגה 69` באמצעות שובר השיוויון של 91` (ע"ע קרולה, ריטלין, אמינה, צרפת, שבדיה).
הוא התבטא פעם באומרו כי 2 התחרויות האהובות עליו ביותר במשך שנות כהונתו היו בברגן בשנת 1986, בגלל האולם המאד מיוחד ולא להאמין - 79` בירושלים.
קליפורד בראון - Clifford Brown

קודמו של פרנק נף בתפקיד. אף אחד לא יודע מתי הוא באמת התחיל, ייתכן עוד מימיו של ישו והתחרות האחרונה שלו הייתה ב- 77`. אם אתם סבורים שהתחרות רק בימינו עברה מליוני תהפוכות, אז אתם טועים. מר בראון יכול לזקוף "לזכותו" את "הגאוניות" שבהמצאת כל אותן שיטות הצבעה ביזאריות, כולל את הצבעת 2 הנציגים באולם ובשידור חי.
לזכותו יזקפו גם הדברים הבאים" - הזכייה המרובעת ב- 69 והפרישה של מס` מדינות בשנה שלאחר מכן, אבל יותר מכל הוא יזכר לדיראון עולם בזכות העלבת המנחה האוסטרית ב- 67.
תחליפי פרנק נף

כריסטיאן קלאוסן, אותו בחור חביב ולא מורגש שפרש לאחר מס` שנים מועט בשל מחלת הסרטן.
מארי קלייר ויונה שהופיעה כשנה אחת או שנתיים בלבד כסקרוטיניר בתק` התפר שבין כריסטיאן קלאוסן לבין כריסטין מרשל אורטיז... במשך שנים היא אף ליוותה את פרנק נף האגדי.
כריסטין מרשל אורטיז החזיקה גם היא מס` שנים, כולל ביקורה בירושלים בשנת 99`. פרשה מן התפקיד כדי להקים משפחה ולא בישראל. תמיד נזכור לה בעוינות רבה את הויתור על התזמורת ואת הויתור על לשונות המקור באירוויזיון. וגם - שרה יואן הסקרוטיניר לשנת 2003 שהלכה כלעומת שבאה.
מאמרי הקהילה
האירוויזיון בקולנוע
תחרות האירוויזיון היוותה עם השנים השראה לבמאים ותסריטאים מכל העולם. בואו לצפות בכמה מסרטיהם. צפייה נעימה!
12/8/2013
WorldVision - תחרות הפורום
כל מה שרצית לדעת על התחרות הנושכת וגם טבלת הזוכים מאז 2005 ועד היום
5/4/2009

אלבום השבוע
Very Best Of 60th Eurovision 


ספריית הוידאו


עדכונים בפייסבוקאתרים מומלצים
עדכונים שוטפים כל השנה


Delivering news first


האתר הרשמי של ה-EBU


חדשות, מבזקים ושמועות


האתר האירי - פעיל בעונה החמה


המילים לכל השירים מכל השנים


מועדון חובבי האירוויזיון הרשמי בישראל


תוכניות רדיו
 24 שעות ביממה


"דוז פואה" עם גילי טרנטו
יום א' - 21:00 - 20:00


EUROVISION SUNDAYS


הוד רוממותה המלכה האם

  לשמיעת מיטב הלהיטים של המלכה


*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)