אירוויזיון
שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה


לו"ז מעודכן של החזרות ומסיבות העיתונאים

 סרטונים של החזרות כאן, כאן, כאן וגם כאן

 סיקורים באתר הרשמי, באתר האירי וגם בבלוג של EscKaz


אירוויזיון... פוליטי... תקליטי...

כולנו מעדיפים לחשוב שהאירוויזיון הוא אירוע חף מפוליטיקה קטנה ומלוכלכת של מדינות ושל נציגים, אבל עמוק בתוך ליבנו פנימה, אנו אכן מודעים לעובדה שלא כך הדבר, לא כך לחלוטין

4/4/2009בשנת 1982 תיארה בפנינו נציגת שוויץ ארלט זולא, בשירה "אהבה אוהבים אותך", מצב אידיאלי שבו אנחנו אוהבים את האהבה, ובעיקר אוהבים לאהוב אותה יותר משירים, יותר מכסף ויותר מפוליטיקה. נו טוב... ארלט היקרה גם הייתה בין השאר זמרת ילדים, אולי היא הייתה גם צריכה להישאר כך.

כולנו אוהבים לחשוב שהאירוויזיון הוא אירוע חף מפוליטיקה קטנה ומלוכלכת של מדינות ושל נציגים, אבל עמוק בתוך ליבנו פנימה, אנו אכן מודעים לעובדה שלא כך הדבר, לא כך לחלוטין.
לפיכך אספתי מס' אירועים פוליטיים שליוו את האירוויזיון, או מוטב לומר, שהאירוויזיון נפל קורבן לאותם אירועים פוליטיים, ואשר יותירו אתכם המומים. שוב תיווכחו כי המציאות עולה על כל דמיון אפשרי, ולמרות שהם נשמעים דמיוניים לחלוטין הם אכן קרו במציאות."לה לה לאאאאא"

ואם בספרד עסקינן, אז למה לא ספרד וניצחונה הראשון בשנת 68'?
כששואלים ידעני אירוויזיונים מי ומה זכו בשנת 68' באירוויזיון, כמעט כולם יודעים לומר, שהזוכה הייתה מאסייל בשירה "לה לה לה". ובכן הדבר אינו כה פשוט כפי שאנו נוטים לחשוב.
במקור שר את השיר הזה זמר בשם חואן מנואל סראט אבל חואן הקטלאני הקטן ניסה להתחכם ולשחק במגרש של הגדולים. הוא ביקש לשיר את השיר בשפה הקטלאנית על בימת האירוויזיון (כאשר במקור הוא שר את השיר בספרדית). פרנקו אשר אסר על השימוש בשפה הזו כבר לפני שנים קבע שיש למצוא לחואן מחליף וזו באה בדמותה של מאסייל בשמלת הילדה המפגרת. וכל השאר היסטוריה.....
"שמישהו יקרא כבר לדנה"

שנת 78' ראתה אירוע פוליטי בעקיפין. מדי שנה בשנה כהרגלם בקודש משדרים הירדנים את האירוויזיון במלואו - למעט המקרה הזה ולמעט 2 מקרים נוספים. ההסבר ברור כמובן. בשנת 78 זכה הרי יזהר כהן בתחרות, וכך גדעו הירדנים את השידור, כאשר הם מודיעים על ניצחונה של בלגיה, וכל זאת בלי להניד עפעף.
בשנת 79 לא נערך כלל האירוויזיון מבחינת הטלוויזיה הירדנית, מאחר והוא לא שודר, אחרי הכל זה היה האירוויזיון בירושלים.
בשנת 98' מבחינת הטלוויזיה הירדנית, דנה טרם עזבה את הגרין רום, היא תקועה בו עד ליום זה, וזאת מאחר שבשנייה שהוברר שדנה הטרנס-סקסואלית הציונית היהודייה זכתה, הם קטעו את השידור בברוטאליות. כל זאת, מיותר לציין, לאחר שנחתם הסכם השלום בינינו לבינם.
"הקרב על הבקלאווה"

ואם בטורקיה עסקינן, אז איך אפשר שלא להזכיר את עניין טורקיה ויחסי העוינות בינה לבין קפריסין ויוון, מאז ההשתלטות הטורקית על חציו הצפוני של האי בשנת 74, כתגובה על ניסיון הסיפוח היווני של קפריסין. מאז ועד לשנתיים האחרונות נמנעת טורקיה מלהעניק לשתי המדינות כל ניקוד ולהיפך.
כל זאת כאשר מדי שנה בשנה מתחלקות יוון וקפריסין ב-12 נקודות מתנה בינן לבין עצמן ורק אלוהים יודע כמה זבל ספגנו משתי המדינות הללו, זבל שכל מדינה נורמאלית לא הייתה מעניקה להם ולו נקודה אחת לרפואה."הגם בריטניה במקופחים ???"

ועתה לחוויה הבריטית בפוליטיקה האירוויזיונית.
נשוב לאירוויזיון 82', אשר כמעט ולא התקיים בהרוגייט שבחבל יורקשייר וכל זה בשל דרישות מדינות אירופה להעביר את האירוויזיון הרחק מבריטניה, בשל מלחמתה הקולוניאליסטית על איי פוקלנד כנגד ארגנטינה.
באמת יופי שנזכרתם אחרי מאות בשנים להודיע שבריטניה היא מדינה קולוניאליסטית. מה שעוד יותר מצחיק שמדינות אירופה שבעצמן היו קולוניאליסטיות מאשימות בזה מדינה אחרת. אבל לכו תבינו אירופאים....

קוריוז פוליטי הזוי נוסף מבית היוצר הבריטי התרחש דווקא לאחרונה בשנת 2003, עת שברה המדינה הזו את מסורת ההצלחה העצומה שלה והגיעה סוף כל סוף אל "המטרה הנכספת" של אפס הנקודות.
את הניקוד הזה תירץ לא אחר מאשר טרי ווגן, כהתנכלות פוליטית, על רקע המלחמה בעיראק. המלצתנו החד משמעית היא שפעם הבאה תשלחו זמרים שבאמת יודעים לשיר ולא לזייף ושאכן יהיה שיר בעל רמה מינימאלית של כבוד, שלא מבייש את מאזיניו....
"ציון באירוויזיון"

כשמדברים על אירוויזיון ופוליטיקה, איני יכול שלא להיות סובייקטיבי ולהתעלם מן הצד הפוליטי הבולט של ישראל בשנים האחרונות.
החל משנת 2000 ואילך, למעט שנת 2003 (וראינו מה יצא מזה), שולחת ישראל שירים עם מסרים פוליטיים מובהקים, אשר מדברים על השאיפה לשלום ולשקט בכל דרך מוזרה ואפשרית.
השיר "שמייח" חרוט בזיכרוננו בזכות שורת המחץ "ויש לי עכשיו חבר חדש מדמשק / כשאני עצובה הוא שולח לי ורד אדום", וכמובן איך לא בזכות דגלי סוריה המתנופפים להם בנון שלנטיות לצד דגלי ישראל.
הנפנוף הזה הסתיים בקול ענות חלושה על לוח התוצאות, בניתוק חסות הערוץ הראשון עליהם ובפיטורי אחד חברי הלהקה מתפקידו כעורך תוכנית התרבות של גל אוחובסקי.

משנת 2001 ועד לשנה נוכחית זו מתקבל כל נציג ישראלי לבמה בשריקות בוז בולטות בעת עלייתו לבמה, כל זאת לאור המצב הפוליטי הקשה בו מצויה ישראל בשנים האחרונות.

בשנת 2001 קראה נציגת הנוער של מפלגת הלייבור הדנית "להעניק" לישראל את הניצחון, ע"מ שישראל תיאלץ לוותר על הזכות לאירוח בשל המצב הפוליטי במדינה, וכך ישראל תסולק בבושת פנים מן האירוויזיון.

שנת 2002 אף חקוקה בזיכרוננו הקולקטיבי, כשנה שבה הועלתה רמת העוינות אל הנציגות הישראלית, זה החל בשמועות שאפפו את כל שבוע החזרות והאירוויזיון בטאלין, שמועות שדברו על יחס מרושע של המארגנים אל המשלחת הישראלית. זה המשיך בקריאה של איש רדיו שבדי שלא להצביע לישראל בגלל המצב בשטחים והסתיים כאמור בתקרית המפורסמת בין שרית לבין מאלין הדנית.
בכל מקרה כולנו מקווים לימים טובים יותר, הן במישור הפוליטי מדיני והן במישור האירוויזיוני.

אני בטוח שלכולכם יש אנקדוטות פוליטיות מעניינות נוספות, אבל בעיקרו של דבר אלו רוב הדברים העיקריים, אשר ידועים לי. אני מקווה שכולכם נהניתם לקרוא את המאמר הזה, ושנותרתם עם שאיפה ותקווה להחזיר את התום, את הפשטות ואת האהבה למוסיקה אל האירוויזיון.
מאמרי הקהילה
האירוויזיון בקולנוע
תחרות האירוויזיון היוותה עם השנים השראה לבמאים ותסריטאים מכל העולם. בואו לצפות בכמה מסרטיהם. צפייה נעימה!
12/8/2013
WorldVision - תחרות הפורום
כל מה שרצית לדעת על התחרות הנושכת וגם טבלת הזוכים מאז 2005 ועד היום
5/4/2009

אלבום השבוע
Very Best Of 60th Eurovision 


ספריית הוידאו


עדכונים בפייסבוקאתרים מומלצים
עדכונים שוטפים כל השנה


Delivering news first


האתר הרשמי של ה-EBU


חדשות, מבזקים ושמועות


האתר האירי - פעיל בעונה החמה


המילים לכל השירים מכל השנים


מועדון חובבי האירוויזיון הרשמי בישראל


תוכניות רדיו
 24 שעות ביממה


"דוז פואה" עם גילי טרנטו
יום א' - 21:00 - 20:00


EUROVISION SUNDAYS


הוד רוממותה המלכה האם

  לשמיעת מיטב הלהיטים של המלכה


*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)