אירוויזיון
שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה


לו"ז מעודכן של החזרות ומסיבות העיתונאים

 סרטונים של החזרות כאן, כאן, כאן וגם כאן

 סיקורים באתר הרשמי, באתר האירי וגם בבלוג של EscKaz


אירוויזיון 2009: סקירת השירים

מצוקה נפשית ופגיעה בכושר המיני הם רק חלק קטן מהסימפטומים של 2009. כיצד תיערכו לקראת מפגן הזוועות השנתי? חברי הפורום מציגים: המדריך השנתי לתחרות!

30/4/2009


השירים המשתתפים בחצי הגמר ה-1:

מונטנגרו. Andrea Demirovic - Just Get Out Of My Life
הוא חוזר! אחרי ששלוש היציאות האחרונות שלו עשו חיל מטורף ואף מדינה לא הסכימה לגעת בו עם מקל, מצא סבא ראלף זיגל מדינה מספיק נואשת שתיקח את יצירת המופת ה-19 שלו. ובינינו, מה עוד אפשר לצפות ממדינה שעד עכשיו תרומתה הגדולה ביותר לתחרות היתה הביטוי האלמותי "היידה קרוצ'י"?
סיכויי הצלחה? השנה אמנם מחורבנת, אבל זו עדיין לא 1974. ועם 39 פעמים (!) שבהן מופיע בשיר הביטוי Get Out Of My, מקום 15 בסמי יהיה הרבה יותר ממה שמגיע להם. Get out of our lives!

צ'כיה. Gipsy.cz - Aven Romale
הבטיחו לנו שטיפקס התפרקה, אמרו לנו שקובי אוז חותם עכשיו בלשכה בשדרות. מסתבר שהכל היה בלוף של ה-1 באפריל. הם עברו לצ'כיה וקובי איננו עוד סתם קובי, הוא מעתה סופר-יעקב בחליפת לייקרה כתומה וזרחנית. נחמת טיפשים במקרה זה היא שאין שום סיכוי שזה יעבור את חצי הגמר. מנגד, הבעיה היא שלאחר היציאה הזו ללא ספק תצטרכו טיפול פסיכיאטרי משקם.

בלגיה. Copycat - Copycat
עלובה כהרגלה, שולחת בלגיה את הדבר הכי אמריקקי בנמצא. עם כרבולת לראשו וגינוני אלביס פרסלי משונים נחת הזמר במוסקבה ולא עם כוונות להגיע לגמר חלילה. יותר בכיוון של לפתות ילדים רוסים קטנים ואז לאנוס אותם בגרין רום. בזה הבלגים טובים באמת אז אנא מכם - התמידו בתחביבי הפדופיליה שלכם והניחו לנו לנפשנו. יש מספיק מדינות באירוויזיון וזה לא שמישהו יבחין בחסרונכם.

בלארוס. Petr Elfimov - Eyes That Never Lie
אמרו חז"ל: "עשרה קבין של יופי ירדו לבלארוס, תשעה נטלה אגורבש ואחד בלארוס כולה". ייתכן שזו הסיבה ששנה אחר שנה אנחנו מקבלים כאלו יצורים עקומים ומעוותים? וניחא אם היו מסתפקים רק בלהיות מכוערים, אך לא! הם כולם מתהדרים בלהיטיו המגוחכים של צביקה פיק מהאייטיז ואף לובשים את בגדיו. כמו קודמיו בתפקיד, גם הכיעורון התורני יטיח בנו פופ זבלוני שהעולם המערבי דחה כבר לפני 20 שנה, רק שבניגוד לדעה הרווחת, רבים סיכוייו להגיע לגמר ולהחריד אותנו שוב במוצ"ש.

שבדיה. Malena Ernman - La Voix
קוקסינלית הולכת ומנותחת מין אחרת באה. הרי לכם בלונד מחומצן לפנים בדמותה של סבתא של אולריקה ג'ונסון. אך הסבתא המנותחת הזו איננה חביבה כלל ועיקר. נהפוך הוא - את קולה הנמוך היא שואבת ממעמקי שק האשכים שעוד נע ונד לו בחופשיות בין רגליה. אם חשבתם שבזה תם לו חלום הבלהות, הרי שטעיתם בענק, מייד אח"כ היא תגיע לטונים בלתי נסבלים אפילו לאוזני ההולכים על ארבע. כוסות הקריסטל שלכם תסבולנה מזה, צלחות הפורצלן תיסדקנה באחת. כל שנותר הוא לקוות שגם השנדליר באולם יתנפץ על ראשה בלא להותיר זכר למצוקה.

ארמניה. Inga & Anush - Jan Jan
הן ערסיות, הן אחיות, הן נולדו מחוברות. האמא מתה בלידה מתוך בחירה, האבא גידל אותן לבדו. הוא קרא להן ואגינה ומנוש, שם בדיוק היה נושק להן לפני השינה והן היו נרדמות וחולמות להתעורר יפות יותר. שנים אחר כך הנשיקה התחלפה בנשיכה. דחויות ומושפלות בשל שעירותן, הן גורשו ועברו לעיר הגדולה כדי להגשים את חלומן ולייצג את ארמניה באירוויזיון. כעת משימתן הושלמה והן באות ללמדנו ריקוד חדש, כי מקרנה זה פאסה ובקווקאז יש ביקוש למפגע חדיש ומחודש. הלחן עממי, המילים עמוקות, השפה כמו בכל שנה: ארמלית, וכמו בכל שנה העלייה לגמר וודאית.

אנדורה. Susanna Georgi - La Teva Decisio
קבלו במחיאות כפיים סוערות את הדבר הכי מעצבן באירופה. קוראים לה סוזנה והיא ההוכחה הניצחת לקיומם של טרולים, זה והתיעוד שלהם בסדרת המופת "טוב טוב הגמד". אנשים נוטים לחשוב שהיא חמודה, מתוקה וידידותית, כשבפועל היא הבחורה הזו מהעבודה שנהנית לדבר בקול ילדותי, שמחייב כאפה מצלצלת למוח. ליצורות כאלו יש גם חבר שמשלים אותן באותו אופן. לה בוודאי קוראים מנושית ולחבר הננסי והממושקף שלה קוראים נושי. במיטה היא מעניקה לו פירוט יסודי של רצונותיה: "מנושית רוצה ליקוק פרוותי של נושי בטוטה, מנושית רוצה שנושי יוציא חלב מושפרץ מהפטמות הורודות שלה, מנושית לא רוצה בתחת"... מה לעשות אבל אפילו המנושית הזו לא תצליח לשקם את כבודה המתפורר של אנדורה.

שוויץ. Lovebugs - The Highest Heights
אחת למספר שנים, קמה מדינה אמיצה ומנסה לשוות למוזיקליות העבשה ניחוח עכשווי. בעזרת להקה מיומנת שרקחה המנון אינדי-פופ עשוי כהלכה, בעל עמוד שדרה מלודי ואיתן, השוויצרים מקווים לשאוף ניחוח פסגות. חרף היותו של השיר דגל האיכות השנתי ותקוותם של השפויים והאנטי-בולגרים, לא רבים הסיכויים לקפץ על המאטרהורן וליידלל את הבשורה.

טורקיה. Hadise - Dum Tek Tek
תעלה ותבוא המדינה שכבר מזמן לא צריכה להתאמץ באופן מיוחד כדי להגיע לגמר. היא יכולה לשלוח את מי שבא לה, לשיר את מה שבא לה וגדודי המהגרים כבר ידאגו לכל השאר, אבל אנחנו לא קטנוניים... אז הפעם קיבלנו פרחה עלובה ומיותרת עם שיר נבוב וריק מתוכן. במשך 3 דקות היא תענטז ותנענע את שדייה במטרה לשכנע אותנו שהיא לא רק זמרת סוג ג' אלא גם רקדנית סוג ז'. תנו לה ליהנות, זה הזמן שלה לחשוב שאפשר להצליח בחיים גם בלי תעודת בגרות. ואילו אתם – זה הזמן שלכם לרוקן מאפרות ולתגבר את האלכוהול בסלון.

ישראל. Noa & Mira Awad - There Must Be Another Way
ועתה, לשיפור התדמית של ישראל בעולם, קבלו ביצוע משותף של היהודיה הפציפיסטית והפלסטינאית המקופחת שדחפורי צה"ל הרסו לה את הבית. הראשונה תשיר בעברית על שלום שרק שמאלנים סהרוריים כמוה עדיין מצפים לו, השנייה תשיר בערבית על אדמת פלסטין הכבושה והדם השוטף את רחובות עזה וביחד הן ימלמלו באנגלית את המנון שתי המדינות לשני עמים שספק אם מישהו בכלל יקום מהכיסא כדי להצביע לו. עם הופעה אנמית ועיבוד בלירה וחצי, רק נס יביא אותן לגמר השנה. למעשה, סביר יותר שבבוקר למחרת אחינועם תכין יונה מקיפולי נייר ומירה תכין אחלה בחלה של טחינה.

בולגריה. Krassimir Avramov - Illusion
צונאמי מוזיקלי שהשטן לא ברא בדמותו של דוד ד'אור שסורס שוב ושוב עד שכלום לא נותר שם מלבד שקיק עור קטן המזכיר בצורתו דגדגן מיקרוסקופי. הצווחות, הזיופים, היבבות האיומות – כל אלו יהדהדו לתוך הלילה וירדפו אתכם גם בשינתכם אשר תנדוד לעד. שימו לב: בניסוי שנערך עם השיר בבע"ח, הפגינו הקופים התנהגות אגרסיבית ואילו הצפרדעים וחזירי הים פיתחו מוטציות. כל הישג מעל מקום 18 ייחשב לפשע נגד האוכלוסיה האזרחית.

איסלנד. Yohanna - Is It True
היא בלונדינית ומתוקה עם עיניים כחולות ואף סולד. על מיטתה מצעים ורודים עם כריות ורודות, ויש לה גם חבר. נשמע מוכר? בוודאי! זאת קלי טיילור מבברלי הילס 90210. מצד אחד, יש לה בלדה קיטשית ומתקתקה שתמיס לבבות ותקפיץ את רמות הסוכר בגוף שלכם. מצד שני, אחרי השיר הבולגרי, זה בדיוק מה שאתם זקוקים לו. הסיכויים לגמר בינוניים ומעלה.

מקדוניה. Next Time - Neshto Shto Ke Ostane
הפעם מדינת הזבל האולטימטיבית שולחת את הילד הדחוי, הגמלוני, זה שלא מצליח להתחבר ומקריב חתולים לשטן בסתר. הוא ינסה לשכנע את כולכם שהוא מה זה מגניב ברוק ובאפרו, כשבפועל הוא נשמע כמו מכונת תפירה מכנית וחורקת. אם תצליחו להאזין לו עד הסוף לפחות פעם אחת, הרי שתוכלו מיידית לדרוש קצבת נכות מלאה וטיפול חינם בהלם קרב. למרות השכנות המושחתות של מקדוניה, אין לזה שום סיכוי לעבור את תחתית הטבלה בסמי.

רומניה. Elena - The Balkan Girls
לשיפור האווירה אחרי ההפרעה המקדונית, קבלו הפסקת פורנו קצרצרה בחסות "נערות הבלקן" המוכשרות. הן אומרות שהן עושות הכל, גם כפות רגליים ואנאלי. ביחידים, זוגות או קבוצות מאורגנות, מחירים נוחים ומקבלים גם צ'קים. מומלץ לטיולים של וועדי עובדים או סתם להרפתקאה אחרונה לפני שאתה מתחתן עם איזו קלפטע. למתקשרים עכשיו מתנה: אטמי אוזניים (חשוב מאד!) וגם סט פמוטים מהודר לאשתך כדי שהיא לעולם לא תהיה לבד.

פינלנד. Waldo's People - Lose Control
הגענו למופע האיחוד של כיתת מב"ר. עשור חלף ובינתיים ההיפראקטיבי הפך לראפר, זאת עם ה- ADHD הפכה לאנורקסית צעקנית ושתי החברות הדיסלקטיות שלה הפכו לנשים מוכות כמו שתמיד חלמו להיות. הם הקימו להקה והגיעו עד לאירוויזיון עם דאנס צווחני שלידו ג'ינה ג'י היא חסידת אומות עולם. בשנה נורמלית היו זורקים אותם מכל המדרגות, אבל באירוויזיון, כמו באירוויזיון, תמיד יש אסונות גרועים יותר. ייתכן ויצליחו להשתחל בדוחק אל הגמר אך שם המזל כבר לא יאיר להם פנים. או כמו שהיועצת תמיד אמרה: בסוף - שום דבר לא ייצא מכם!

פורטוגל. Flor-de-lis - Todas As Ruas Do Amor
זמרת? דוברת פורטוגזית? סובלת מהשמנה חולנית? אם ענית כן על 3 השאלות - את מתאימה לתפקיד! אחרי ההצלחה הכבירה של פורטוגל בשנה שעברה (יחסית למה שהם רגילים), נראה שהמדינה הכושלת עלתה על הגל הנכון, או פשוט למדה ממלטה ש- It ain't over till the fat lady sings. כך החלה פורטוגל לשגר את כל הזמרות המאותגרות משקלית שלה לתחרות, והפלא ופלא - זה מצליח להם. שיר חביב בעיני אחדים, מונוטוני בעיני אחרים, עם סיכוי לעלות לגמר בשנה השניה ברציפות. מי אמר שניסים לא קורים?

מלטה. Chiara - What If We
מה יהיה הסוף עם השמנה הנפוחה והמשועממת הזאת? אחת לכמה שנים היא נפלטת אל החוף כמו הלוויתן הכחול, גדולה ורעבה, חמושה בבלדה מיושנת שלא עושה על אף אחד רושם וכל זה כדי להוכיח לנו מה? שגם לנשים עם הפרעת כולסטרול מותר להופיע בתחרות הזאת? מאיפה בכלל הזמן הפנוי והביטחון המופרז להופיע מול קהל בזמן שאת אמורה לעשות ספינינג, או רימינג או כל דבר שישיל כמה קילוגרמים עודפים מהמשקל המפלצתי שלך? עם בלדה מתישה, חוסר סקס-אפיל ממדרגה ראשונה, והקריצת-עין הזאת בסוף... כאילו זה אמור להדליק פה מישהו ... נדמה שהפעם את חוזרת הביתה מוקדם ממה שנראה לך.

בוסניה. Regina - Bistra Voda
ולהמנון הבלקני התורני... אם לרגע חשבתם שקיבלתם פטור מהז'אנר. כמיטב המסורת - חלקכם תיפלו מייד לתרדמת עמוקה, תשושים וחבולים מכל הערב המסויט הזה. חלקכם האחר יתרגש נורא ויכנה זאת "אומנותי" ו-"מיוחד", ממש כמו מרגול כשהיא רוצה להישמע אינטליגנטית (אם היא יודעת מה זה). ובכן - גילוי מוזיקלי או גילוי עריות? שושנה נדירה או שושנת יריחו? להיט בראש או גידול בראש? זה כבר תחליטו אתם בערב הגדול.

השירים המשתתפים בחצי הגמר ה-2:

קרואטיה. Igor Cukrov feat. Andrea - Lijepa Tena
הוא יצרח את הנשמה, הוא יקבל טחורים אם צריך, עוד קצת וגם המפרצת במוח תצוץ. אחרי 3 דקות, כאילו כל חייו התכונן לזה, הוא יוטל פרקדן ולא נודע עוד כי בא אל קרבו. למרות כל זאת, כשיבואו המנחמים, הם יזכירו לכולם עובדה אחת ויחידה: מעולם, אבל מעולם לא נחזה זייפן גדול ממנו בכל רחבי זגרב.

אירלנד. Sinead Mulvey & Black Daisy - Et Cetera
חבורת לאסביות חסרות תועלת שנותרו תקועות באייטיז בהאזנה ללהקת ה- Bangles ובניסיון להידמות להן. מן הסתם לא יעלו לגמר ולכן מומלץ לזנוח כבר עכשיו את השאיפות לקריירה בינלאומית ולחזור לשחק בליקוקי פות.

לטביה. Intars Busulis - Probka
זעזוע מוח קשה ולא שגרתי שנגרם בשלב מוקדם יחסית של הערב ע"י גמד עצבני ואחוז תזזית. או במילים אחרות: השליח המפגר מהמכולת התחרפן. בגימיק של ייאוש הוא ישיר ברוסית כדי להתחנף למארחים אבל סיכוייו עדיין אפסיים ורק הודות לחברותיו הבלטיות הוא לא יסיים במקום האחרון.

סרביה. Marko Kon & Milaan - Cipela
אחרי עשור שלם של תעתיקי "לנה מויה" מעזה סרביה לחשוף את פניה המוסיקליות האותנטיות ברבים. לסגנון המוסיקלי הזה קוראים בלקנו-ביזאר והוא כולל נהג משאית עם צמר פלדה חלוד על הראש. לשיר קוראים "ציפלה", או בעברית: "שתיתי ליטר בירה וכעת תחזו במופע הגרעפסים שלי מהגיהנום". אם לא די בזה, הוא יענטז לפניכם ואף ייגע בעצמו קצת. אכן דרך בטוחה לסיים סוף שבוע אביבי במאי במקלחת הקאות על היושבים בסלון.

פולין. Lidia Kopania - I Don't Wanna Leave
האלילה הפרעונית הלכה מאיתנו בטרם עת והשנה קיבלנו את מחליפתה הבלתי משעשעת בעליל. בתחילת השיר נדמה שקיבלנו עוד חיקוי שחוק אך חביב של סלין דיון, אבל אז מגיע הפזמון שהופך את הקערה על פיה. אז גם מתברר שהקלישאה הנחמדת הזו הופכת להיות משהו מעיק וטרחני, או במילים אחרות פולני להחריד. אנשים נוטים להגדיר את היציאה הזו כדבר האיכותי של השנה. אם איכות משמעותה מעצבן וזקן, הרי שתצאו אחרי שלוש הדקות הללו זקנים ונרגנים להחריד.

נורבגיה. Alexander Rybak - Fairytale
הוא המועמד הוודאי לזכייה על פי כל הסקרים ואתרי ההימורים בפלנטה. יצאנו לבדוק מדוע. מסתבר שאלכסנדר נולד בבלארוס וכבר מגיל צעיר נודע בזכות שמיעתו המוזיקלית. משום שהיווה איום על אגורבש ומשפחת המלוכה, חפציו הולאמו והוא הוגלה לנורבגיה. שם הוא לא אמר נואש והמשיך לנגן על הכינור ללא הרף, גם בין 2 ל-4 ועורר את זעמם של שכניו הסקנדינביים. כדי ללמד אותו לקח, הם ארבו לו בחדר המדרגות ועשו לו פיסטינג בנחיריים, מה שהותיר אותם פעורים במיוחד אך בזכותם הוא ממלא את ריאותיו אוויר ושר לנו שירים. כמו שנאמר במקורות: "שירו שירו בגרון ניחר, אל תשאירו כוח למחר". הפירוטכניקה תחגוג, הקהל יתמוגג, הסקרים ישתוללו אבל רגע... זה לא בדיוק מה שקרה עם שבדיה בשנה שעברה?

קפריסין. Christina Metaxa - Firefly
המורה שלה לאנגלית מתה בכיתה ד'. מאז כריסטינה מספרת לכולם שהיא דוברת אנגלית שוטפת כשבפועל אף אחד לא באמת מבין מה לעזאזל היא אומרת. כיום היא נוהגת לשלב בין שני כישרונותיה הבלתי נלאים: לזייף כאילו אין מחר ולפלוט שטויות במרץ. כך היא נוהגת להופיע בבת מצוות כיתתיות ובבריתות מילה כשאף אחד לא מעיז לומר לה You Suck Girl !!! אבל בערב הגדול היא כבר תבין את זה מחצי מיליארד איש.

סלובקיה. Kamil Mikulčík & Nela Pocisková - Leť Tmou
לכבוד יום השואה קבלו עיבוד חדש ומודרני לשיר "שריפה אחים שריפה". היא נערה צנומה בשמלה דקיקה שצורחת ללא הרף "קליפות תפוחי אדמה, זרקו עליי קליפות תפוחי אדמה". הוא לעומתה נער תמיר בעל שיער שומני ומוכה כינמת, שמנסה להתגבר על צווחות הרעב שלה וכושל לבסוף. ממש עושה חשק לתרום כמה נקודות רחמים עבורם. אבל אל תאמינו להם, לא! זו מדינה שעדיף אם לא הייתה חוזרת לתחרות מלכתחילה וממשיכה לשנוא יהודים בשקט. עם זה לפחות אנחנו יודעים להסתדר היטב.

דנמרק. Brinck - Believe Again
כל מי שסלובקיה לא שברה את רוחו, ישמח להתאושש עם אחד השירים המעטים השנה שבאמת ניתן לזמזם אותם בנחת מבלי לגמור עם דלקת בקרום המוח. הוא נחשב לאנדר-דוג של התחרות וחומק מהרדארים של הסקרים, אבל אל תתנו לזה לבלבל אתכם. גם דודיו הגריאטריים מאירוויזיון 2000 לא עלו במדגם של מינה צמח אך זכו בלילה ההזוי ההוא בשטוקהולם. זה אולי קשה להאמין שנרחיק עד דנמרק ב-2010 ואולי אנחנו פשוט לא רוצים להאמין... בינינו, יש פה מישהו שמייחל לאירוויזיון נוסף בקופנהגן?

סלובניה. Quartissimo Feat. Martina - Love Symphony
הטרור הסלובני עולה מדרגה ופועל באמצעים לא אנושיים כדי להביא אתכם לייאוש טוטאלי ולעורר בכם נטיות אובדניות. שימו לב! ארבעת הכנרים הטרחנים הם רק תרגיל הסחה לקראת הפיגוע המרכזי, אז אל תתפתו להירדם ושימרו על עירנות. מאחורי הפרגוד מסתתרת המחבלת האמיתית, זוממת מזימות וממתינה לרגע הנכון כדי לפרוץ החוצה ולתקוף את הקהל עם שירתה המעצבנת. ויש לה גם שדיים לא סימטריים, הצילו! בניגוד להערכות המודיעין, סיכוייה אינם אפסיים בכלל ומוטב שתתכוננו כבר עכשיו לתקיפה נוספת במוצ"ש, ואולי גם לפיגוע טרקטור בגרין-רום.

הונגריה. Zoli Ádok - Dance With Me
הוא שר, הוא רוקד, הוא שמח וגם עליז והוא כאן כדי להמתיק את הערב הקשה העובר על כוחותינו. להונגרי שלנו אין שום כוונות או ציפיות להביא את האירוויזיון לבודפשט. הוא בסה"כ גיי חביב שעבר כאן במקרה, ראה את הסבל והעינויים הנוראיים שמעבירים אותנו והחליט לקיים עבורנו את מצוות "ושמחת בחגך". ראוי שיעלה לגמר כאות הוקרה על פועלו!

אזרבייג'אן. AySel & Arash - Always
דואט תוסס בין חתולת זבל שחורה מוכת מנדבושקס לבין ערס פרימיטיבי המתנועע כמו בבון. פרנק נף לבטח מטיל את עצמו על פסי הרכבת ברגעים אלו ממש. אתם תרצו להאמין שמדובר באירוע מוחי חד-פעמי אך לא. השיר יהפוך במהרה ללהיט הקיץ הרשמי בדיסקוטקים של וואדי ערה ועוד יוביל לחופה עשרות אלפי פרחות עלובות שמצאו אהבה בטיילת של נתניה. כך שלמען הסר ספק - שום דבר לא יעצור את היצירה המהוללת מלהעפיל אל הגמר ולהתברג בעשיריה הראשונה במוצ"ש.

יוון. Sakis Rouvas - This Is Our Night
אחת לכמה שנים הוא פשוט חייב להופיע. כמו טחור, כמו הרפס, כמו ציסטה בשחלה שאפילו הרופאים נגעלים מלנתח. וכך ללא התערבות כירורגית, הוא ממשיך בשלו באין מפריע, מגבב שטויות כעילג, מזייף את נפשו לדעת, אך בה בעת מצליח לתעתע עם זרועות מחוטבות ושרירי חזה מפותחים, ביודעו שדי בכך כדי לקנות את עולמה של קהילת הגייז המסמסת. הצלילים האיומים שהוא מפיק בשילוב תנועות האירובי המגוחכות המדמות פירכוסים אפילפטיים, הם הפרדוקס שעומד בבסיס התחרות הזו. מצד אחד, הם הנוסחה המוכחת לעלייה לגמר. מצד שני, הם הסיבה שמשנה לשנה, פחות ופחות אנשים צופים בגמר.

ליטא. Sasha Son - Love
הוא נוטה להאמין שהוא ג'סטין טימברלייק של הבלטיקום. לנו קצת קשה להאמין כשמומחי הסטיילינג שלו הם לאון מהאח הגדול ושרית חדד, אשר דואגים להלבישו בחליפות דו מיניות ובכובעים ראוותניים, הישר מארונה הפרטי של האחרונה. בשירו מספר סאשה-סאן על ילדותו הכאובה בברה"מ לשעבר: "הייתי הילד הכי דפוק בכיתה, הכי דפוק בשיעור והכי דפוק בהפסקה" ועוד מוסיף "עשו לי בנג'י בלי גומי, מחלקה שלמה בצבא האדום דפקה אותי בלי גומי..... היי אני אלרגי לגומי". כל שנותר הוא לומר לסאשה "אנחנו מבינים מה שאתה אומר וזה פשוט נשמע לנו כמו אוי-אוי-אוי" ובאותה העת לסמס לו אל הגמר, משום שלשם ליטא מכוונת השנה.

מולדובה. Nelly Ciobanu - Hora Din Moldova
מורשתה של רוסלנה לא מתה, היא רק הצמיחה לה דור המשך וכך קיבלנו את מעריצתה מס' 1 ממולדובה המחרחרת ומייללת ממש כמו המודל הבהמי המקורי. גם היא איכרה אנאלפביתית שהגיעה מעיירת תחת שאף אחד לא שמע עליה, חלמה להיות סלבריקה והגיעה להבנה שיש רק מקום אחד בעולם בו היא תוכל לקצור תהילה עם נהימות הצ'יטה שלה. כדי להפוך את המעמד לאכזרי לצפייה באופן מיוחד - היא הביאה איתה ריקודי שורות ואת הרקדנים הלבישה בקולקציה הצוענית של ירדנה ארזי. אכן תמונות קשות ממולדובה השנה. סיכויי ההצלחה גבוהים בהתאם.

אלבניה. Kejsi Tola - Carry Me In Your Dreams
בשוקיים לבנות שלא היו מביישות אף פרה חולבת מהרפת, תעלה לבמה קייסי טולה. השיר שלה הוא בגדר הברקה קליטה מאותו הסוג שאהבתם בתחילת הניינטיז ושלא היו תופסים אתכם מתים איתו בפלייליסט. הלחן ממכר, העיבוד טראשי לתפארת והסטיילינג מבית האופנה של "המציאון" במשביר לצרכן, מחלקת ילדות עשוקה, קומה ב'. שלא תטעו לרגע, הפוליאנה הזו מטיראנה עולה כמו כלום לגמר, ואם רק תעבור יום של טיפוח ומריטה במכון היופי של אנייזה, היא גם תגיע בו גבוה.

אוקראינה. Svetlana Loboda - Be My Valentine
היישר מצילומי הסרט "אסירות חרמניות 4", תשתלשל אלינו מהתקרה מוצצת זרגים מקצועית שברחה מהקאסט. האם מישהו בהפקה יבחין שמשהו פה לא כשורה? הרי במקום לחיות חיים רגילים באיזו עיירה נחשלת ובסוף להימכר באינטרנט בתור כלה אוקראינית לסעודי עם גמל, נבחרה סבטלנה לשמש כזמרת באירוע המוזיקלי של השנה. אז מה אם לשיר היא לא יודעת? העיקר שערוותה מחומצנת ופיטמותיה זקורות. כיום זה מספיק כדי להגיע לגמר ולסיים בעשיריה הפותחת. ואפרופו פותחת, זה הזמן להשכיב את הילדים לישון. 'תוכנית לכל המשפחה' זה כבר לא יהיה הלילה.

אסטוניה. Urban Symphony - Rändajad
אחרי מספר נסיונות כושלים בשנים האחרונות שהגיעו לשיא בשנה שעברה עם שיר גרוטסקי במיוחד, חוזרת אסטוניה למשפחת העמים הנאורים. המראה הגותי-מכשפתי משהו של הזמרת עלול לגרום לילדיכם הקטנים להרטיב בלילה במיטתם, אולם אם יעצמו את עיניהם הם עוד עלולים בטעות ליהנות מהשיר. בהתחשב בכך שהשיר בחצי הגמר השני הכושל, העליה לגמר נראית סבירה בהחלט.

הולנד. De Toppers - Shine
חשבתם שיש בעיות קשות בעולם? הכלכלה קורסת? רעב? עוני? אנשים הורגים אחד את השני? לא ולא! תשאלו את The Toppers - שלישיית גברים מזדקנים שנדמה שמעולם לא עזבו את שנות ה-70'. מסתבר שכל מה שצריך הוא לתת לאור הפנימי לזרוח ולעטוף את העולם ואז כל הבעיות יפתרו ויהיה שלום עולמי. ואם גם זה לא יעזור, אל תחששו. הם כבר ידאגו לסנוור אתכם עם הפנס שלהם כך שממילא תתעוורו ולא תוכלו לראות איך הכל נראה באמת... בקיצור, לקרוא מהר לדובוני איכפת'לי שיעיפו אותם על קרן האור הישר הביתה...

השירים המשתתפים בגמר:

צרפת. Patricia Kaas - Et S'il Fallait Le Faire
היא זמרת גדולה בחסד עליון שמסיבה לא ברורה בחרה לחלוק את אותה במה עם זמרים סוג ז' בתחרות מוזיקה נלעגת. רק בשל כך מגיעות לה כמה נקודות... אומרים שהשיר שלה משעמם, שאין לו שיא, שאין לה סיכוי. אומרים שזה לא השיר האולטימטיבי לתחרות שכזו. אולי זה נכון, אולי זה לא מאסטר-פיס, אבל זה כן רגע מופלא של אוונגרד בתוך ים של קיטש ובינוניות. בשנה שבה גם המחמאה הזו היא לא חוכמה גדולה, נקווה שלפחות השופטים יעשו את שלהם כדי למזער את עוגמת הנפש הצפויה לה.

רוסיה. Anastasia Prihodko - Mamo
המדינה המארחת גאה להציג: חולת נפש סכיזופרנית במופע סולו. היא תתחיל עם מה שנשמע כמו בלדה שקטה ולא מזיקה. הו אז אישיותה תתפצל והיא תיכנס לדמותה של ילדת פחונים עם חרדת נטישה. "מאמו מאמו" היא תקרא לאמא שלה שמאז ומתמיד התכחשה אליה. "מאמו מאמו קאק דילה?!?" אך מאמו לא עונה, מאמו לא באה. כי מאמו מתה. דימה בילאן קבר אותה בתוך הפסנתר שלו. ובכן, סוף טוב הכל טוב. כל שנותר למארגנים הוא רק להשיב את הפסיכוזה למוסד ממנו ברחה ולקפל את התפאורה, היות שלמוסקבה אנחנו כבר לא נשוב בשנה הבאה.

גרמניה. Alex Swings Oscar Sings! - Miss Kiss Kiss Bang
סווינג אמריקאי שמתיימר לנטוף סקס ולסחוף את הצופים ברטרו לשנות ה-30' העליזות אך משום מה לא מצליח להתרומם. אולי לעובדה שפני הזמר מזכירות אורנג-אוטנג יש משקל כלשהו? והנה מסר חשוב לציבור הגברים (הסטרייטים וההומוסקשואלס כאחד): שום דבר לא יפצה על פרצוף קוף, גם לא שרירי חזה מפותחים עם פיטמות 'צבוט אותי'. שננו זאת בדרך למכוני הכושר שלכם. אז אולי ג'ק ניקולסון על הפסנתר יוכל לעזור פה במשהו? המממ... גם לא. אז אולי אם נעשה קצת סטפס באמצע השיר? המממ... לא ממש. ובכן גרמנים יקרים, כישלון קולוסאלי נוסף בדרך, אז שלא תגידו שלא הזהרנו.

בריטניה. Jade Ewen - It's My Time
חלומה של כל נערה אנגליה מן הפרברים מתגשם אל מול עינינו. עד לפני דקה היא היתה אלמונית לחלוטין אבל עכשיו ג'ייד היא התקווה הגדולה ביותר של בריטניה. יש לה את כל הנתונים להיות הדבר הבא – גם מבחינה ווקאלית למרבה הפלא, אבל יותר מכל יש לה זוג הורים מאמצים שאפשר רק לחלום עליהם: דיאן וורן, שכתבה את המילים ואנדרו לויד וובר שהלחין. עם בלדה כזאת אירלנד היתה תופרת אירוויזיונים בשנות ה-90'. מאז הזמנים השתנו וכיום עדיף שתבואי ערומה ותשירי באנגלית עם מבטא סובייטי. אז לזכות היא לא תזכה, אבל היא כן תצליח להחזיר קצת סומק ללחיים של הממלכה המאוחדת.

ספרד. Soraya - La Noche Es Para Mí
נקראת על שם אויבתנו הגדולה מצפון מזרח ומצוידת בקעקוע בשפת בני דודינו, שבו אגב רשום "מוצצת בתחנה המרכזית, 10% הנחה לחיילים". כדי להשלים את מראה הוואייט-טראש הטוטלי היא גם הצטיידה במי חמצן 18% ובשיר שלא היה מבייש אף אלבום פלטינה של שרית חדד בימי הזוהר של התחנה המרכזית הישנה. השיר הוא להיט היסטרי בקרב רבים ממעריצי האירוויזיון הטיפוסיים, שעבורם שימוש כה קלישאתי בפעלים כגון Take, Make ו-Shake גורם כ"כ הרבה אושר ברמת השפיכה המוקדמת. אם רק ייעשה חסד קטן, השיר הזה ימצא את מקומו הראוי בפח האשפה עם היוודע התוצאות.


מאמרי הקהילה
האירוויזיון בקולנוע
תחרות האירוויזיון היוותה עם השנים השראה לבמאים ותסריטאים מכל העולם. בואו לצפות בכמה מסרטיהם. צפייה נעימה!
12/8/2013
WorldVision - תחרות הפורום
כל מה שרצית לדעת על התחרות הנושכת וגם טבלת הזוכים מאז 2005 ועד היום
5/4/2009

אלבום השבוע
Very Best Of 60th Eurovision 


ספריית הוידאו


עדכונים בפייסבוקאתרים מומלצים
עדכונים שוטפים כל השנה


Delivering news first


האתר הרשמי של ה-EBU


חדשות, מבזקים ושמועות


האתר האירי - פעיל בעונה החמה


המילים לכל השירים מכל השנים


מועדון חובבי האירוויזיון הרשמי בישראל


תוכניות רדיו
 24 שעות ביממה


"דוז פואה" עם גילי טרנטו
יום א' - 21:00 - 20:00


EUROVISION SUNDAYS


הוד רוממותה המלכה האם

  לשמיעת מיטב הלהיטים של המלכה


*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0313)