שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
הניינטיז ואני

הניינטיז ואני
פורסם לפני 3541 ימים     מאת zooly     סה"כ תגובות: 15     תגובה אחרונה לפני: 3539 ימים

ה1 בינואר 1990, בבסיס צבאי אי-שם. לפנות ערב יצאנו לקריית מלאכי וחזרנו עם שישיית בירות ובקבוק וודקה מוסלקים היטב. ועכשיו חצות, ואנחנו במשרד, שיכורים בניגוד לכל פקודות מטכ"ל. עשרה חבר'ה, ביניהם גם זאת שתהיה אשתי, אבל שנינו עדיין לא יודעים את זה. בחצות קיוויתי שהיא תנשק אותי, אבל זה עוד לא קורה.
ולמרות זאת הייתי מאושר. האייטיז הסתיימו. עשור שהיה מחורבן מכל בחינה אפשרית הלך בדרך כל עשור מחורבן. על אדי הוודקה ניסינו כל אחד לתת תחזית תרבותית של העשור הקרוב. בעשור הבא, אמרתי בקול צרוד מאלכוהול ונובלס, השיער הארוך והגיטרות יחזרו לאופנה וכולם ילבשו ג'ינס וחולצות פלאנל, כמוני. כן, בניינטיז אני פתאום אהיה אין וכולם יקשיבו למוזיקה שאני אוהב.
והתגלגלתי מצחוק. כולנו צחקנו. שנה אח"כ כבר כולם לבשו פלאנל וג'ינס ושמעו רוק, ובכל פאב של סטרייטים ניגנו נירוונה וגאנז אנד רוזז וזפלין, והחברים של אחותי הקטנה בחטיבת הביניים היו מגיעים אלי כדי לקחת מהאח הגדול והמגניב שלה תקליטים ודיסקים.
קשה לי לדעת אם זאת היתה רוח התקופה או פשוט העובדה שהייתי בשנות העשרים והעולם היה בכף ידי, אבל בשבילי הניינטיז ובמיוחד מחציתן הראשונה, היו מעבר מחושך לאור, משוליים למרכז, מתמהוניות למגניבות. אולי זה רק היה בראש שלי, אבל היה ריח של מהפיכה באוויר. אולי לא כמו הסיקסטיז, אבל קרוב מספיק: השמאל זוכה בבחירות בניצחון מוחץ, בארה"ב עולה בייבי בומר לשלטון, העולם התחיל לדבר בשפה שלי וזה התבטא בכל תחום אפשרי.
הכל היה מגניב. מגניב כתפיסה, כקונספט, כגישה לחיים. הMTV היה שיא המגניבות והחתרנות, ערוץ 2 שידר תיחכום ועכשוויות, עולם המוזיקה עבר מהפיכה אמיתית ופתאום היה מה לשמוע ברדיו, הכבלים הגיעו ואיתם הסדרות הטובות בעולם. באמת הסדרות הטובות בעולם. היה סקסי, חתרני, פוסט מודרני ומגניב מגניב מגניב. לעזאזל, אפילו הגלובליזציה נראתה דבר מגניב ונחמד בשנות התשעים.
הייתם צריכים להיות שם. באמת.
(טוב, השיר הזה בא כמה שנים אח"כ, אבל תמיד מתחבר אצלי עם התחושה ההיא. חוץ מזה, זה באמת שיר גדול, מהאלבום הענק נורת'רן סול. הייתם צריכים לשמוע אותו כשהוא יצא - פיצוץ אמיתי למוח)

(המשך יבוא)

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר עבודה בעגלות Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)