שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
והניינטיז שלי

והניינטיז שלי
פורסם לפני 3657 ימים     מאת איתמר     סה"כ תגובות: 5     תגובה אחרונה לפני: 3656 ימים

כיליד ספטמבר 1987 נראה לי שהניינטיז שלי היו די שונים משלכם. אם כבר, דווקא נראה לי ששנות ה-2000 (איך קוראים להם? הנוטיז, לא?) הן אלו שהשפיעו עלי (ועדיין משפיעים מן הסתם) הכי הרבה.
הניינטיז בשבילי הן רק בגדר נוסטלגיית "what was I doing???". הרי בהגיע המילניום בדיוק עליתי לחטיבת ביניים ואפילו בר מצווה עוד לא היה לי.
הניינטיז שלי היו מלאים ב:

ותודו שכל פעם כשמישהו אומר לכם שלום וברכה אתם משלימים בראש "נפרד בשמחה ממומין..."

את הכיוון החדש של ערוץ הילדים - פחות חומרים חינוכיים וטל מוסרי, יותר קרבות מדממים עם אברים מעופפים ובחורות מצויירות עם ציצי ענק וחוטיני - התחיל ילד קטן עם חלום ועכברוש צהוב שיכל לירות חשמל (לא קריסטן בל!). פוקימון! אם יש בזה גאווה, אז אני גאה לומר שראיתי את הסדרה מהפרק הראשון. והייתי שם עם פיקאצ'ו ו..השאר, ועם החתול המדבר, וצוות רוקט. מה יותר יפה מפיקאצ'ו, הילד הקטן, אך בעל הביטחון, הגיבור, שלא רוצה להתבגר, שרוצה להישאר ילד. אם לא הייתי יודע שכל הסדרה הזאת מושתת על מכות, עוד הייתי חושב שהם רוצים להעביר גם מסר. בכל מקרה, בין כל היוגי הו, דיג'ימון וכו', פוקימון עדיין שולט.

צ'קיטיטאס!!! נווו, תודו! תודו שגם אתם ראיתם קטנטנות, אי אפשר היה לברוח מזה, יתומות מסכנות, מנהלת רשעית, אמא לא מודעת, דוד מאוהב, עוזרת נחמדה. אין, אין, לא עושים דברים כאלה יותר. האמת שעושים, אבל עם הרבה יותר מחשוף. אייכן מילי וחימנה, אייכן?

ומה עם קצת מוזיקה? את המוזיקה שלי בשנות ה-90 שאבתי היישר מדפי מעריב לנוער, כל שבוע הוא הגיע בעטיפה האפורה וטמן בחובו פוסטר ענק שאותו החלפתי בכיתה בטובין כאלה או אחרים. אני מנסה לחשוב על מוזיקה שאהבתי בנייטיז, אני לא יכול לחשוב על יותר מדי. כן, נהנתי משאר אלבומי הלהיטים, ההיטמנים, כאן בקסטריט בויז, שם פייב,. אבל אין, אין, אין, אין על הגירל פאוור בעצמן - הספייס גירלס. עד ליום זה אם אני אתקל בשיר הבא ב-MTV אני לא אעביר.

אני זוכר שהפעם הראשונה שראיתי את הקליפ (ואת הלהקה) היה בערב יום כיפור, אני הייתי משועמם, האופניים היו אמורים להיות מאוחר יותר, כבר לא היה מה לראות בטלוויזיה, אז החלטתי להעביר ל-MTV ובאותו רגע בדיוק התחיל השיר, פתאום חבורת בנות צצו ממעבר לרחוב והתחילו לעשות בלאגן, ובערך אחת וחצי מהן גם ידעו לשיר. הם היו מאלות חיים, קופצניות, חייכניות, זה היה פשוט פאן. ולא עברו כמה שבועות עד שכל העולם היה בכיס הקטן שלהן.

ועכשיו השלד בארון שלי, או יותר נכון- זונת הקראק שבארון שלי:

אני מודה, לתקופה לא מספיק קצרה בחיים שלי, בסוף שנות ה-90, אהבתי את בריטני ספירס. לזכותי יאמר שלא הייתי היחיד. מה אני יכול לומר... כולם עשו את זה? זה היה פופולרי, הייתי תמים ולא היה לי טעם מוזיקלי משלי, רק דברים ששמעתי ב-MTV.
חוץ מזה, בזכות בריטני קיבלתי תשובה מוחצת למציל בפארק שפיים, בעת שניסה לעצור אותי ועוד ידידה מלרמות באבובים, באמצעות שימוש מושכל ומאוד שנון בשם השיר הנ"ל. אז הא!

ההמשך כבר ידוע, סתם עוד נער מבולבל. עוד קצת MTV, תקופת מטאליקה (אני עדיין בערך יודע 50 אחוז מהליריקס של אלבומים מסויימים), קצת רוק, קצת MTV 2 ורוק אלטרנטיבי של שנות ה-2000 (אני עדיין אוהב את מיוז), עד השנים האחרונות כשסוף סוף מצאתי סגנון מוזיקה שאני אוהב ומתחבר אליו.

לסיכום, אני יכול לומר ששנות ה-90 פשוט היו שם, הן לא היו משמעותיות בשבילי בשום צורה שהיא. נראה לי שלי (ואני לא מכליל פה בשום צורה) שנות ה-90 הן כמו שנות ה-80 למבוגרים ממני: בגדים נוראיים, מוזיקה איומה ולא מספיק טלוויזיה טובה (באפי הייתה שם רק בסוף, ואת חברים וסיינפלד גיליתי רק באמצע שנות ה-2000).
מצטער.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר עבודה בעגלות Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.5938)