שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
ימי שבת בשנות ה90


ימי שבת בשנות ה90
פורסם לפני 4109 ימים     מאת fred איש קריות     סה"כ תגובות: 6     תגובה אחרונה לפני: 4106 ימים

שנות התשעים היו שנים פוריות בטלוויזיה, כמו שפעם כתבתי במקום אחר, שנות התשעים היו שנים בהן הטלוויזיה נכנסה לשלב של תעוזה, זאת בכדי למצב אותה בתור מובילת המדיה בתחום הבידור. סדרות נהיו יותר קיצוניות ויותר בוטות. ובשנות התשעים, המקום הכי בוטה בשידור ארצי היה באולפן הטלוויזיה של NBC בניו יורק והתוכנית הייתה SNL.

(דיסקליימר: NBC וyoutube הם לא הכי חברים, מה שהקשה למצוא קטעים באיכות טובה של התוכנית, עם הקוראים הסליחה)

מעריצי SNL יטענו בתקוף כי התקופה החשובה והפורייה ביותר בהיסטוריית התוכנית היא שנות השבעים, אז מאחורי SNL עמדה האג'נדה של "לא מוכנים לפריים-טיים" וזו אפשרה לכוכבי התוכנית (ביל מוריי, צ'בי צ'ייס, ג'ון בלושי ואחרים...) ממש להתפרע. אבל דווקא העשור האחרון במאה יתברר כעשור הקריטי ביותר בתולדות התוכנית.
זה היה עשור בו התוכנית עברה לראשונה שינוי פאזה מוחלט והחלה לפנות לפריים-טיים, זה היה גם עשור בו כוכבים מסוימים של התוכנית התפרעו ברמות שלא היו ידועות ברוקפלר 30. זה היה עשור בו התוכנית הגיעה לשיאי רייטינג אך גם למשבר זהות בין חבריה, זה יהיה עשור פוליטי בו התוכנית תקדם פוליטיקאים משני הצדדים ותעשה בונבוניירה משושלת משפחת בוש. זה יהיה עשור בו התוכנית תחשוף לעולם כוכבים שלימים יהפכו לסופר-סטארים של ממש ועשור בו התוכנית תזועזע ממותם של כמה מחבריה האהודים ביותר. לא משנה אילו מגמות שלטו בשנות התשעים, מה שבטוח הוא שSNL הייתה שם כדי ללעוג לכל אחד מהם.

עונת 90' – 91' הייתה העונה בה הגיעו לתוכנית כוכבים חדשים לקאסט, כוכבים אשר זכו במרוצת השנים לתואר "הילדים הרעים של SNL". אדם סנדלר, רוב שניידר, כריס רוק, דיוויד ספייד וכריס פארלי, יחד עם טים מדוס, היו החברים החדשים בשורת הטלאנטים של הקאסט, לצד מייק מאיירס, דיינה קארבי, פיל הארטמן, קווין נילון ודניס מילר (שגם עזב בתום העונה).
החברים הותיקים בקאסט המשיכו לשלוט ביד רמה בזכות הדמויות הקבועות שלהם. מאיירס עם דמותה של לינדה ריצ'מן, קארבי עם חיקוייו של ג'ורג' בוש האב ואשת הכנסייה, שניהם ביחד עם דמויות הרוקרים בהתהוות וויין קמפבל וגארת' אלגר – "עולמו של וויין" האלמותית. דניס מילר כיכב ב"חדשות מהדורת סוף השבוע" ונילון שהחליפו במהדורה שמר על הגחלת בחן.
אולם, גם החברים החדשים בקאסט זכו להצלחה רבה. כאשר הפופולאריים ביותר היו סנדלר ופארלי, אשר דמויותיהן הוולגריות והרועשות כיכבו שבוע אחרי שבוע בתוכנית. פארלי, שהיה משוגע ואנרגטי לא פחות, התפרסם בעיקר בזכות דמות מדריך המוטיבציה (קואוצ'ר?) חסר האונים – מאט פולי. סנדלר התפרסם בעיקר עם דמויות כמו "ילד המימייה" שהיה פחות או יותר האבטיפוס לדמותו בסרט "נער המים" "איש האופרה" , כפי שמודגם בקטע.
העונות של 90' – 91' וכן 91' – 92' היו מוצלחות הן מבחינת הצוות והן מבחינת הרייטינג. הבחירות בארצות הברית, נשיא ה'בייבי בום' קלינטון ודור הX עזרו לתוכנית לצבור פופולאריות גדולה במיוחד, שלא לדבר על כמה שערוריות מפורסמות, כמו הופעתה של שינייד אוקונור, אשר עשתה בהופעה קאבר לשירו של בוב מארלי "War" ובסופו קרעה בשידור חי את תמונתו של האפיפיור דאז ג'ון פול השני. האירוע זעזע את כלל המשתתפים וNBC זכתה ללא מעט שיחות טלפון נזעמות מליגות נגד השמצה נוצרית. אפילו המנחה באותו ערב, טים רובינס (קתולי בפני עצמו) סירב לתת לשינייד את הקרדיט על הופעתה בתוכנית.נדמה היה כי התוכנית לא יכולה ליפול לשום מקום במצב הנוכחי. אולם עונת 93' – 94' הסדרה נקלעה לקשיים. דיינה קארבי עוזב את התוכנית, שנה לאחר מכן גם פיל הרטמן עוזב. מייק מאיירס מתחיל להיעדר מצילומים עקב מותו של אביו ולאט לאט לורן מייקלס, מפיק הסדרה, מוצא עצמו בלי כוכבי הקאסט שלו. חדרי הקאסט מתמלאים בקומיקאים שבאים רק לרגע ונעלמים, ביניהם כמה שלימים יהיו כוכבים בזכות עצמם, אנשים כמו שרה סילברמן (עונת 93'-94')

עוד אורחת שבאה לרגע הייתה ג'נין גרופאלו. אלא שבניגוד לסילברמן ואחרים, הופעתה הקצרה של גרופאלו הייתה מאוד מתוקשרת ומאוד שלילית. במהלך הגיוס הטלאנטים המסיבי שלורן מייקלס ערך במחצית הראשונה של שנות התשעים הוא נתקל גם בגרופאלו, באותה עת גרופאלו בנתה לעצמה מוניטין כאמנית סטנד-אפ ומייקלס קיווה שמישהי מהתחום הנ"ל תפרח היטב בתוכנית כמו סטנד-אפיסטים אחרים דוגמת כריס רוק ואדם סנדלר.
ברם, מהרגע שהיא הגיעה לסט, גרופאלו לא הצליחה להתחבר עם אף אחד משאר חברי הקאסט. איבה מרשימה במיוחד נרשמה מצידו של אדם סנדלר, עליו נהגה גרופאלו ללעוג בהופעות שלה לפני שהגיעה לתוכנית. גם שאר חברי הקאסט לא שמחו על בואה של גרופאלו עד שלבסוף היא "התפוטרה" עקב הדיכאון שנגרם לה במהלך העונה בה כיכבה.

מי שנקראה להחליף את גרופאלו הייתה מולי שאנון, אחת מהמשתתפות הנשיות האהובות ביותר בתולדות הסדרה והסנונית הראשונה בחבורה חדשה שעמדה להגיע לSNL, עליהם נדבר בחלק השני.


אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)