שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
דקסטר 312 - ספוילר לפרק סיום העונה

דקסטר 312 - ספוילר לפרק סיום העונה
פורסם לפני 3416 ימים     מאת רעות     סה"כ תגובות: 6     תגובה אחרונה לפני: 3415 ימים

(ספוילר בעיקר לחובצי, איש מוזר, שמעדיף ללכת לעבודה וללימודים ולא לצפות בפרק סיום העונה).

אוף, איזה פרק מאכזב שמתאים לסגירה של עונה מאכזבת. אני שמחה שלא הלכו לכיוון הקלישאתי שבו הסקינר מפוצץ את החתונה של דקסטר כשהוא מחופש למלצר, אבל בכל זאת אני תוהה מה עבר בראשם של התסריטאים. בטח משהו בסגנון של "כתבנו להם סצינה אחת מדהימה על הגג, אז לא מוכרחים להשקיע בפרק הסיום. הכי טוב לסגור את כל הקצוות בצורה הכי משעממת שאפשר, כי מגיע לדקסטר קצת נחת אחרי שלוש עונות של עבודה קשה".

אז יצא שקיבלנו לאגוורטה אחת שפתאום החליטה להניח לחקירה שהשתלטה לה על החיים, רק כדי לא לפגוע ברגשותיה של הקהילה הקובנית, שגם ככה תמיד נדפקת שם במיאמי מכל הכיוונים. דב זכתה סוף סוף להפי אנד שלה וקיבלה גם את השילד הנכסף וגם את אנטון, שכנראה החליט שזה ילדותי להיעלב ממישהי שזרקה אותו לאנחות, ועוד בעבור קידום לא מאוד ברור. הרי לפניו היא כבר ניהלה מרדף אחרי רוצח סדרתי, ולפי לימודי הקרימינולוגיה שלי, זה די נמצא שם למעלה ברשימת הפשעים החמורים, אז לאן עוד נותר לה להתקדם?

כך גם יצא שאחיו של מיגל החליט לסגור את החשבון הארוך עם דקסטר, אבל נשבר כשדקס פתח בנאום פסיכולוגיה בגרוש שלא היה מבייש אפילו את ד"ר פיל. גם הסקינר מחליט סוף סוף להילחם בדקסטר, מה שדווקא יכול היה להיות מגניב, אם הוא לא היה דמות כל כך מציקה ולא מעניינת בעליל. ברגע השיא של הפרק דקסטר מגלה לנו שהסקינר לא באמת מונע מתאוות בצע כמו שהיינו אמורים לחשוב, אלא בכלל מסאדיזם. מאוד מפתיע לאור העובדה שהאיש טורח במשך עונה שלמה לפשוט את עורם של קורבנותיו האומללים.

עוד גילוי מסעיר: ריטה היתה נשואה בגיל 16 למשך חצי שנה. משום מה טרחו להקדיש לסיפור השולי הזה חלק נכבד בפרק האחרון של העונה, רק בכדי להוכיח שלכולנו יש סודות. לבאטיסטה יש סודות, ללאגוורטה גם , להארי הבוגד היה יותר מסוד אחד בזמנו וגם לריטה יש. כנראה שדקסטר לא כל כך מיוחד אחרי הכל. למעשה, הדמות היחידה שלא שומרת כלום לעצמה ואינה מורכבת יותר מפאזל של עשר חלקים היא מסוקה, וזה מה שהופך אותה לדמות הכי מעניינת בסביבה אחרי מיגל של פרק 10. אני לא חושבת שזה מאוד מחמיא לסדרה שהדבר הכי מרענן בעונתה השלישית זו דמות שכל תפקידה בחיים הוא להרים להנחתות.

הסצינה הכי יפה בפרק היתה שייכת דווקא להארי, שבדרך כלל סתם נמצא שם כדי להרגיז. הוא תמיד מאוד פלקטי עם מבט מוכיח בעיניים וקול מונוטוני מרדים, ולכן היה משהו יפה בלראות אותו סוף סוף מביע רגשות שלא שייכים למשפחת האכזבה ובוכה מהתרגשות לפני החתונה של דקס. אני מאוד מקווה שזה היה אקורד הסיום שלו ושבעונה הבאה יהיה זה מיגל שירדוף את דקסטר ללא הפסקה. הוא תמיד יוכל להזכיר לו שהוא לא היה באמת אפל כמו שהוא הציג את עצמו (בכל זאת לא נהנה מדחיפת אנשים במדרגות) וגם ש... he still got the city fucking hall !!!

כמה עצוב היה לראות את מיגל זרוק לבדו בפארק, מובס ושקוע במה שנותר מהגאווה חסרת המעצורים שלו, וגם שמנמן באופן מפתיע (ג'ימי סמיתס השמין במיוחד בשביל התפקיד או שהזמן פשוט עשה את שלו?). אדיוס אמיגו יקר, מי ייתן והארי לא יחפור לך יותר מדי שם בגיהנום של הגויים! כל כך מטופש בעיניי לבנות דמות מרגיזה במשך עונה שלמה, לחשוף אותה בגדולתה רגע לפני הסוף, ואז לחסל אותה פרק אחד אחרי. בכל מקרה, הסצינה ההיא על הגג לגמרי שבתה אותי. אולי אני אקים בפייסבוק קבוצת מעריצים למיגל, אני בטוחה שהמון צופים אוהבי מיגל ומבכי מותו בטרם עת ישמחו מאוד להצטרף. עמיר?

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר עבודה בעגלות Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0352)