שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
איך הוא יודע כל דבר? 514

איך הוא יודע כל דבר? Spoiler_05 514
פורסם לפני 4048 ימים     מאת yaddo     אין תגובות    

איך הוא יודע בכזה ביטחון שאמא שלו טעתה וג'ק לא אמור להיות שם? למה הוא אומר "בדיוק בזמן" כאשר ד"ר צ'אנג מגיע? הוא קפץ קדימה בזמן וראה את העונה השישית והאחרונה של אבודים? היה לו מידע שמוזר שיש לו, ומאחר שהוא מת,
א. או שלא נראה איך הוא ידע את כל זה, מה שמעצבן.
ב. או ש"האי יציל אותו", מה שגם מעצבן.

זה היה הפרק המאה של הסדרה, וזה חשש ממשי מבחינתי, כי נראה לי שהם ניסו להפוך כאן את הכל על פיו. מצד אחד נראה שלא, כי הפרק הציג את התיאוריות החדשות של דניאל על היכולת לשנות את העבר, אבל סופו המחיש לכאורה שהן היו שגויות - דניאל מת כשם שאמור היה לקרות ודבר לא השתנה. מצד שני התיאוריות הוצגו על ידי הדמות שצדקה והסבירה הכי הרבה עד כה, שאפילו בפרק הזה קלעה עם הקישור בין מיילס לאביו וה"בדיוק בזמן" הנ"ל. כמו כן, קייט הכשירה את הקרקע לעיסוק בתיאוריה הזו כאשר אמרה לג'ק, "המשמעות היא מחיקת כל העבר שלנו, זה מטורף". כלומר יש תחושה שלשם הם אכן חותרים.

אני כל כך מקווה שהם לא מתכוונים לעשות את זה. ברור לי שהפצצה תתפוצץ מתישהו, אבל אני מקווה שזה לא יקרה בסבנטיז (מה הבהילות לעשות את זה לפני התאונה? הרי גם ככה יש להם שנים רבות עד שדזמונד בכלל יגיע לאי, למי איכפת שבינתיים הסיפור יתחיל להתגלגל?), כי מה אז בעצם? כלום לא קרה? טיסת אושיאניק 815 מסידני ללוס אנג'לס נחתה בשלום, לוק עדיין על כיסא גלגלים, קייט נכנסת לכלא, ג'ין לא יודע אנגלית וביחסים מתוחים עם אשתו? שלא לדבר על כך שצ'ארלי והמונים אחרים יהיו עדיין בחיים.

בעניין ההקרבות: את בן אולי עוד אפשר להבין, אולי הוא לא האמין שקימי באמת יירה באלכס, אבל דומה שאלואיז הוקינג גידלה את בנה אך ורק כדי להועיד אותו אל מותו. בלי פסנתר, בלי בנות, בלי אפילו לבלות ביחד את השנים שהיא יודעת שיש להם. היא אילצה אותו ללמוד ולוותר על כל דבר אחר, היא דחפה אותו קדימה ואת השאר הצדה במשך שלושים שנה, ואז היא כמובן שלחה אותו אל האי כדי שימות בידיה, ואף מבטיחה לו שאם יעשה זאת יקנה לה גאווה. עם כל הכבוד למה שבוודאי נלמד בהמשך על הסיבות שבעטיין עשתה את זה, זה נשמע לי פסיכוטי ולא אמין.

בנוגע לשאלתך: אולי היא לא יודעת מה קורה אחרי כן כי כל מה שהיא יודעת זה מה קורה עד שהבן שלה נרצח (על ידה!), ואולי דברים נוספים שהאבודים סיפרו לה ושנראה בהמשך. בפעם הראשונה שראינו אותה, בעונה השלישית בפלאשבק של דזמונד, היא גם ידעה דברים מידיים שהולכים לקרות, כמו מותו של מישהו שם שאיני זוכר מיהו, והיא שכנעה את דזמונד לעשות את מה שהוא אמור לעשות כדי שיגיע אל האי, כך שהידיעות שלה היו די נרחבות גם בלי קשר למה שאולי סיפרו לה האבודים. ממש כמו של דניאל בפרק הנוכחי, שידע דברים ברמת דיוק יוצאת דופן.

הכניסה האלימה של דניאל למחנה האחרים הייתה מופרכת ברמות קשות. למה לעזאזל שהמדען העדין הזה ייכנס לשם, יתחיל לירות, לכוון אקדח על ריצ'רד ולספור עד שלוש? למה לא להיכנס בלי שום נשק ולהגיד שהוא צריך לדבר עם אלי? מה גם שריצ'רד מכיר אותו מהפיפטיז, ואפילו זיהה אותו בלי להצליח להבין מאיפה. זה היה כל כך מאולץ וכל כך לא מתאים לדמות. אולי זה עוד משהו שנלמד מתישהו באשר לשלוש השנים שעברו על פאראדיי בנפרד. הוא כנראה הפך לחולה נפש אלים ולא הגיוני.

אני חושב שאת צודקת ושצ'אנג יבין מתישהו בקרוב שדניאל דיבר אמת. אולי הוא אפילו יהיה זה שיקלוט שכל החבר'ה שהגיעו עם פאראדיי הם מהעתיד, וכך למעשה סוייר וג'ולייט יינצלו איכשהו כי הוא יתערב. מכל קווי העלילה גורלם של ג'יימס וג'ולייט אחרי שנתפסו הכי מסקרן אותי. מותו של דניאל לא ממש הזיז לי, אולי כי מעולם לא אהבתי את ג'רמי דיוויס. הוא תמיד משחק את אותה דמות, פחות או יותר.

עם כל קווי העלילה המופרכים והאפשרויות העגומות העומדות בפנינו, הדבר שהכי הרגיז אותי הפרק היה הביקור של ווידמור אצל דניאל. תחילת הסצינה הייתה למעשה משהו שכבר ראינו בתחילת העונה הרביעית, בפרק שבו הכירו לנו את ארבעת חברי המשלחת המעניינים. הפעם ראינו את המשך הסצינה, מה שקרה מיד אחר כך. ומה הפריע לי? התסרוקת של דניאל בקטע מן העבר הייתה שונה בתכלית, אבל בתכלית, מהתסרוקת של הקטע שהתווסף. זה נשמע מנטפק וטיפשי, אבל לדעתי אם הם נופלים בכזה דבר קטן ופשוט, זה מייצג משהו לא טוב עובר על אבודים.

המצחיק הוא שאני עדיין מת על הסדרה ונהנה מכל פרק.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1250)