שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
ימי שבת במילניום האחרון


ימי שבת במילניום האחרון
פורסם לפני 3838 ימים     מאת fred איש קריות     סה"כ תגובות: 8     תגובה אחרונה לפני: 3836 ימים

תקציר הפרקים הקודמים:
ימי שבת בשנות התשעים
ימי שבת חוזרים לחיים

תזכורת: Youtube וNBC לא חברים כל כך טובים (או שמא: חברים טובים מדי) ולכן מיעוט ניכר בקטעי הוידאו, כמו גם כולם בסכנת חוסר אימבוד.

בהתאם לסיקור העשור התבקשתי לתרום את החלק השני בכרוניקה הקומית שהיא Saturday Night Live. גם העשור האחרון היה רצוף תהפוכות ואירועים עבור החברים "הלא מוכנים לפריים טיים". הרבה פרצופים חדשים, והרבה מכרים ותיקים, וגם כמה שערוריות.

את עונת 99'-00' זוכרים כעונה עם הקאסט העשיר ביותר שידעה התוכנית. בהנהגת וויל פארל, כריס קטאן ומולי שאנון שפנו בעיקר לקהל הבוגר, יחד עם ג'ימי פאלון וטרייסי מורגן שהיו אחראים לשלוט בקהל הצעיר, התוכנית ידעה את שיאי הרייטינג שלה.

במקביל, עוזבים את התוכנית כמה מהתותחים הכבדים שלה. שרי או'טרי, טים מדוס וקולין קווין פורשים מהתוכנית. מולי שאנון עצמה סוחבת עד אמצע העונה, רק כדי לקטוף את תואר "חברת הקאסט עם הותק הארוך ביותר" עם שש וחצי שנים רצופות של פעילות. לקראת סוף העשור היא תפסיד את התואר למישהי אחרת, אבל על כך בהמשך. חלק מהפורשים לא מפחדים לרמוז שסיבת העזיבה שלהם נובעת עקב דחיפת יתר של החברים החדשים בקאסט, בדגש על ג'ימי פאלון.

פאלון עצמו סימל סוג של שינוי בתפיסת הכתיבה בתוכנית. פאלון, יחד עם הורשיו סאנז, השתדלו ליצור כמה שיותר מערכונים מבוססי טקסט ולא מבוססי חיקויים, כפי שהתוכנית הייתה ידועה עד כה. רוב המערכונים שנכתבו על ידו ובשבילו לא נועדו בשביל ליצור חיקוי של פוליטיקאי או סלבריטאי אלא בשביל להציג דמויות מאוד רגילות ויום-יומיות על מנת להשקיע את מאמצי המערכון בטקסט עצמו.

לא שזה עזר הרבה לפאלון וסאנז, שהיו ידועים בעיקר בלהישפך מצחוק מהבדיחות של עצמם. מסיבה לא ברורה הצופים אהבו את זה, אני ממש לא. גם מבקרים אחרים לא התלהבו כל כך מהצמד הנ"ל, שנראו כמו חיקויים לאדם סנדלר וכריס פארלי, בטענה שהמקור עדיין יותר טוב מהמודל החדש.

בינתיים, מאחורי הקלעים, התסריטאית טינה פיי (לימים המלכה האם טינה פיי) בולטת בין הכותבים לתוכנית. בשנת 2000 לורן מייקלס ממנה את פיי להיות הכותבת הראשית של SNL. פיי היא האישה הראשונה שאוחזת בתפקיד הכותב הראשי. במקביל, עזיבתו של קולין קווין משאירה את הפינה החזקה של התוכנית "עדכון הסוף שבוע" מיותמת ממנחה. מייקלס מחליט לשלוח את פיי אל קדמת הבמה והיא מתווספת לקאסט של התוכנית. בנוסף, ג'ימי פאלון מצוות אליה אל פינת עדכון הסופ"ש במטרה לשחזר את הפינה כפי שהייתה בשנות השבעים כפינה עם שני מנחים. הצימוד הנ"ל מצליח מעל למצופה כאשר פיי ופאלון מצליחים יחד למצוא קול משותף בפינה שלהם, והצמד הופך להיות הדבר הכי חם בתוכנית.

עונת 00'-01' עמדה בסימן הבחירות לנשיאות ארה"ב. מסע הבחירות הידוע לשמצה הציג שני מועמדים מאוד דומיננטיים באופיים. אל גור הצנוני וג'ורג' W בוש האינפנטיל. המירוץ לנשיאות 2000 סיפק כמה מרגעי השיא של SNL כאשר דאריל המונד הביא חיקוי משעשע לדול, וויל פארל יצר היסטריה המונית עם החיקוי שלו לבוש.

עבודתו של פארל על דמותו של בוש הייתה מהאהובות והזכורות ביותר בתולדות התוכנית. יש כאלה שאפילו אומרים שרק בזכות הדמות של פארל בSNL בוש זכה בבחירות. החיקוי של הנשיא הציג את בוש כילדותי, בור, ממציא מילים כגון "אסטרטגיותי" או "המחליטן" ולא יותר מבובה על חוט של דיק צ'ייני. מדובר כאן בביקורת מאוד חריפה נגד האזרח מספר אחת של המדינה. לא משהו שהולך בקלות. גם שנים אחר-כך, הדמות של בוש מזוהה יותר מכל הדמויות האחרות שמיוחסות לפארל. ב2008 פארל אפילו העלה מופע מונולוג בברודווי שכל כולו נעשה בדמותו של הנשיא לשעבר. המופע היה להיט.
עונת 01'-02' לא התחילה כמצופה. הפיגוע במגדלי התאומים ב09/11 שיתק את התעשייה בארה"ב. כל ההפקות נעצרו, מהדורות החדשות הבהבו לכולם על מסכי הטלוויזיה והכל נהיה נורא שקט באמריקה. SNL, בין התוכניות המזוהות ביותר עם העיר ניו יורק (בה מצטלמת התוכנית) עמדה מלכת, כותבי התוכנית בראשות טינה פיי פנו אל לורן מייקלס בשאלה האם מותר עוד להצחיק בטלוויזיה.

את תוכנית פתיחת העונה, שהגיעה חודש לאחר הפיגוע, פתח ראש העיר ניו יורק רודי ג'וליאני יחד עם שוטרי NYPD והבטיח לצופים שהכל יהיה בסדר. כנשאל ג'וליאני ע"י מייקלס "האם מותר לנו להיות מצחיקים?" השיב לו ראש העיר במילים הפשוטות "למה להתחיל עכשיו?" והלאה לכתוביות הפתיחה...

באותה עונה הצטרפו לקאסט עוד שני פרצופים שלעתיד יהיו מזוהים מאוד עם התוכנית. הראשונה הייתה איימי פולהר. איימי הגיעה לתוכנית אחרי קריירה ארוכה בתיאטרון האימפרוביזציה של שיקאגו, שם התחילו כשרונות אחרים של SNL כגון סטיב קארל, ג'רמי פיבן, ג'ק מק'ברייר (קנת' המלך מ"רוק 30") וטינה פיי עצמה. איימי, שחברותה עם פיי עזרה לה להשתלב בקאסט הצליחה להתבלט בשלל מערכונים, גם בזכות הגישה שלה לבדיחות מילוליות וגם בזכות יכולת החיקויים המעולה שלה, כאשר המפורסת שבהן היא זו של הילארי קלינטון.

בנוסף לפולהר, הצטרף לקאסט גם סת' מאיירס, שנחשב עד היום לאחד הכותבים השנונים והבולטים בתוכנית. מאיירס התחיל לכתוב מערכונים לתוכנית ב2001, והיה ידוע בחיבתו לכתיבת מערכונים פוליטיים. ב2002 הוא יהפוך לחבר צוות בקאסט השחקנים. מאיירס לא נטפל לביצוע דמויות במערכונים. למעט דמותו של ג'ון קארי שמאיירס נאלץ לבצע במערכוני הבחירות ב2004 מאיירס בעיקר כיכב בזכות כתיבת הטקסטים במערכונים שלו.

הצטרפותם של פולהר ומאיירס חיזקה מאוד את כור ההיתוך של SNL, והכל נראה מאוד אופטימי, או שמא?


אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)