שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
my three notes (או: ככה מסכמים עשור)

my three notes (או: ככה מסכמים עשור)
פורסם לפני 3313 ימים     מאת fred איש קריות     סה"כ תגובות: 25     תגובה אחרונה לפני: 3292 ימים

אחד הדברים שמאוד אהבתי בפרויקט In my 90's שיאדו יזם לנו לפני שנה היה הסיפורים האישיים שפתאום צצו מכל כיוון. הרי כמה בעצם אפשר לומר שאנחנו מכירים אחד את השני? בקושי, מעבר לפרטים מעטים אתם לא יודעים עלי הרבה (טוב, רובכם) ואני לא יודדע הרבה עליכם. לכן, כשאותם סיפורים התחילו לצוץ אני מאוד שמחתי. כי בדיוק מאותה סיבה שאני נהנה מפייסבוק - אני פשוט אוהב להכיר אנשים חדשים - ולשמוע את תולדות ימי הפרחחות של יאדו או עלילות חתול-רובוט בארץ משחקי המחשב היו מרגשים, אפילו אם לא היו נכתבו כדי לרגש.

צר לי שזה עוד לא קרה בסיבוב הנוכחי של סיכום העשור. אני מקווה שאולי עכשיו נוכל לעשות צעד ראשון בכיוון הזה.

אני לא זוכר אם דיברתי על זה עם קריפטיק או יעל. אבל מבחינתי, תמיד יהיו שלושה שירים אשר יסמלו עבורי את שנות התשעים יותר מהכל.

כל אחד מהשירים האלה הגיע בדיוק בזמן הנכון, שלא לדבר על כך שהם מסמלים יותר מכל את תקופת הMTV שהייתה בחיי (לכל אחד הייתה תקופת MTV מתישהו, שלי הייתה בקיץ 97). וזו הייתה תקופה מאוד רלוונטית לעשור הקודם, אך לא לעשור הנוכחי. הנוטיז המוזיקליות שלי מונעות משני כיוונים, העובדה שהפכתי מטינאייג'ר ממורמר לבחור בוגר... וממורמר. והעובדה שהמוזיקה עצמה כבר לא קיימת בMTV. זה לא רק כי הערוץ עצמו השתנה (וMTV השתנה מאוד מאז שנות התשעים). זה גם העובדה שהגישה של האומנים להמונים עברה יותר לאינטרנט ולערוצי תוכן נישתיים.

לכן, השאלה הקשה ששאלתי את עצמי הייתה אילו שירים יוכלו לסכם עבורי את העשור הנוכחי? משימה קשה הרבה יותר, ללא ספק. כדי לעזור לעצמי, פסלתי מראש את כל השירים שגיליתי אך לא היו מהעשור הנוכחי. כך ששירים של ניל יאנג או קייט בוש או ג'וני קש ואחרים נאלצו להדחק אל מחוץ לרשימה.

בסופו של דבר, אילו שלושת השירים שלי שנכנסו לרשימה:

השנה: 2001. קצת אחרי שהמציאות התפקדה על דלתם של האמריקאים, הייתה השנה הראשונה שלי בתיכון. וזו הייתה גם השנה הראשונה נחשפתי לערוץ ביפ. רבים מכם לא זוכרים, אבל בשנתו הראשונה ערוץ ביפ היה ערוץ וואחד מגניב! ד"ר כץ וסאות' פארק, דיילי שואו בשידור יומי, רצועת אנימה בסופ"ש(!), עסק שחור בטלוויזיה(!!), רצועת מונטי פייטון (!!!) והמון מוזיקה טובה.

את הקליפ הזה של הווייט סטרייפס גיליתי בצהרי יום שני, בו היו לי שלוש שעות רווח בין הלימודים והייתי חוזר הביתה בשביל מנת טלוויזיה. איך שראיתי את הקליפ לגו מטורף הזה ידעתי שאני עד למשהו שיהיה מגניב גם בעוד עשרים שנה. וכנראה שלנצח.

שנה אח"כ, עם המעבר לyes הפוקוס עבר לMTV2. ואל הפסים הלבנים הצטרפו גם טניישוס די, קווין אוף דה סטון אייג', הסטרוקס, ההייבס, הויינס, המיוזיק ועוד להקות "ה". אבל מצד שני היו גם שי נובלמן, דאפט פאנק, בייסמנט ג'קס, ג'יי זי, מייקל סקינר (או בכינוי "ה"סטריטס). וזו הייתה דרך בת-זונה לפתוח את העשור.

ברוכים הבאים ל2006. תקציר הפרקים הקודמים: סיימתי את התיכון, יצאו אחלה סרטים במגמה. הספקתי לשדר ברדיו באינטרנט, לאבד את בתולי לצלילי קייט בוש (לא, לא לצלילי Hounds of love), לעשות עבודת פרילאנס אחת בפרסום (אשרי המאמין ממש) עשיתי טיול חברים לאילת (כולל נהיגה לילית קסומה וגילוי אמיתי של הפסקול של קיל ביל) הלכתי למלא הופעות של שוטי הנבואה והדורבנים, התגייסתי, עברתי בין מלא בסיסים, נסיון התאבדות אחד... ומערכת יחסים רצינית ראשונה עם בחורה.

כמה מחברי הפורום, מתוקף היותם חברים שלי באותה תקופה, כבר מכירים אותה. חלקם היו נוכחים בכל שלבי התפתחות הקשר שלי איתה עד ההתפרקות הבלתי נמנעת. מאחורי הגב לכולם היו דעות על הזיווג ההוא. אבל זה לא הנושא. השנה שבאה אחרי תום מערכת היחסים הזאת היא הסיפור.

שנה עוברת, שנה בה אני מתבשל בצבא, אין עוד בחורות, מונדיאל שלם אני מעביר בבסיס (ועדיין מגיע למקום שני בתחרות המונדיאל המפוצל. נה עליך טיימר, נה עליך!). והזמן עובר, והחיים זורמים מסביבי אך בלעדי, ואני מרגיש תקוע. דווקא השחרור שהתקרב לקראת סוף השנה הלחיץ אותי, כי החשש היה שאני אסיים עם הצבא אבל לא אצליח להתניע את החיים שלי מחדש. מעט החברים שנשארו לי או הצהא משלהם או בחו"ל. ואין בנות, ואין חיים ואין עתיד.

השיר הזה נלכד באוזניי בנסיעה על כביש 6 בלילה. כשההורים היו בחו"ל החלטתי לבדוק כמה, אפשר להוציא מהאוטו, ואין כמו כביש 6 החדש דנדש כדי לנצל את המומנטום. השיר התחבא במיקס דיסק שהכנתי, שהרכיב חוץ מאותו גם את בלוק פארטי, המאונטיין גוטס, הניו פורנגרופרז, מקסימו פארק, השינז, וויליאם אורביט ואנדרוורלד.

על הפלייליסט: כלבי האהבה. הלוקיישן, המנהרה הזאת שיש בכביש קצת לפני ירושלים. השעה: בערך אחת בלילה. באותו רגע הזההצליח לשחרר אותי ויותר מכל עזר להבין דבר אחד חשוב - הגיע הזמן לחיות.

השיר האחרון. אנחנו ב2009. מה יש לנו מול העיניים? יש כאן בחור עם טיפה ניסיון. לא יותר כזה טיפש אבל עדיין לא חכם. בוגר עבודות מזדמנות, סיגריות כיד המלך. אחרי שלוש בנות זוג רציניות וים של בנות שארוזות היטב לשימוש חד פעמי. את תל אביב אני מכיר מכל פינה, ומכל פאב ומכל מועדון. ההליכות הליליות בפארק, הלאונג'ים הסודיים, חבורת הגראפיטי שעושה שמות על קירות דרום תל אביב.

ויש גם טייטל, שהרווחתי בלימודים, אפילו עבודה, וכסף, היה תקופה שגם שכ"ד היה. אני נורא עסוק, אתם יודדעים איך זה, חוף ים בקיץ. לג'נגל בין מדוזות בים, לג'נגל בין הפאבים של נחלת בנימין ואלנבי בלילה. יש מה לעשן, יש מה לבלוע, יש הרבה מה לשתות. אני עסוק, אתם מבינים, אני משלים פערים. אני עובד, אני עוסק בשחור מהצד עם החולצת וזה... אני מכיר אנשים חדשים, אני מתנסה, אני טועם, אני הולך להופעות, רץ עד השורה הראשונה, מתלהב, תראו, יש לי מצלמה בפלאפון, מקדם אתרים ברשת, יש בזה כסף, עוד מסיבת גג, איזה נוף! אני טס לחו"ל, לומד להכיר מקומות אחרים. אני מתפלא. אני מתלהב. אני עובד. אני מסתדר. ואני ממש ממש עסוק.

כשאני שוכב במיטה בלילה, ואני לבד, אפשר להוריד את הבגדים, להיות אדם במערומיו. ולהזכיר לי עצמי כמה דברים ששכחתי.

אז מה איתכם? מה הסיפור שלכם?

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר עבודה בעגלות Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)