שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
סדרת העשור שלי: באפי קוטלת הערפדים

סדרת העשור שלי: באפי קוטלת הערפדים
פורסם לפני 3124 ימים     מאת איתמר     סה"כ תגובות: 3     תגובה אחרונה לפני: 3122 ימים

כן, כן, עיניכם לא משקרות לכם, באפי קוטלת הערפדים היא-היא הסדרת העשור שלי לשנות האלפים.

על האיכויות הרבות של באפי אין מה להדיין, ולא על הימצאותה בראש כל רשימת שמתיימרת לדרג סדרות על איכותן.
מה שכן חשוב לי לדבר עליו הוא למה סדרת העשור? למה עכשיו? מה הרלוונטיות של באפי (בכלל ומבחינתי) לשנות ה-2000?

אני אתחיל עם העובדה שאכן, עונות 1-3 של באפי שודרו במקור בשנות ה-90, אבל העונה הרביעית שלה למעשה התחילה באוקטובר 1999, כאשר Hush שודר ב-14 בדצמבר. אנחנו יכולים להיכנס לסמנטיקה, אבל לדעתי אם לא כל העונה, אז Hush במיוחד, צריכים להיכלל ברשימה של שנות ה-2000 מכיוון שאני לא רואה אפשרות שפרק ששודר ב-14 לדצמבר יספיק (או הספיק) להיכנס לרשימה של שנות ה-90.

אז יש לנו את Hush כמייצג של באפי בשנות ה-2000, מה עוד יש לנו? הרבה! (מפה והלאה אני רוצה להודות למסמ"צ על תרגומי שמות הפרקים כי זה מעיק לכתוב אותם באנגלית).
נערת השנה, מי את? היכן שהדברים הפרועים וחסר מנוח מעונה 4. כל עונה 5 כמובן - על זה אני בטוח שאין עוררין מכל אחד - הגופה והמתנה! החצי השני (בערך) של עונה 6 - אני יודע שהרבה אנשים לא אוהבים את עונה 6, כאשר הרבה מהביקורת מופנית לעליבותם של הטריו, אבל אני בעצם אף פעם לא הצלחתי כזה לקלוט את הדעות לגבי שאר העונה. אני אישית מאוד אהבתי את העלילה של איוול וילו כביג באד. החל מאדום בעיניים ועד הסוף. הכל היה עשוי בצורה כל כך טובה, התגובה של וילו, המרדף אחרי הטריו - אחרי וילו, החזרה של ג'יילס וזאנדר שמציל את היום. וכמובן שאי אפשר לשכוח את המחזמר, לטעמי אחד הרגעים המכוננים של הטלוויזיה האמריקאית בשנים האחרונות, ובהחלט היצירה הכי מהנה ומשובחת בתולדות הוורס. כשבין לבין יש לנו גם את המיקוח וטאבולה ראסה. ויש את עונה 7 - לדעתי, עונה 7 מהווה סיום ראוי לסדרה כמו באפי. בזמנו תיארתי את הפינאלה (נבחרת) כ-EPIC, ולא בכדי. אחרי 6 עונות של באפי המביסה את הרעים הכי גדולים שאפשר לתאר, עוברת את המכשולים הכי בלתי אפשריים, וממשיכה הלאה, קשה להתעלות. אחרי שהבסת אלה, אין יותר מדי דברים שיעמדו בדרכך. בגלל זה אני חושב שהבחירה ברוע הראשון הייתה מאוד חכמה. במיוחד לאור העובדה שזה לא משהו שהומצא על רגל אחת כי "כבר היה לנו אלה, מה יותר חזק מאלה?", אלא קונספט קיים ומוכר בעולם הסדרה. מעבר לרוע הראשון, גם קיבלנו את כיילב - הופעה נהדרת של ניית'ן פיליון. כשבאמצע היה לנו את אותה שעה, אותו מקום (שהקריפ אותי לחלוטין כשצפיתי בו לראשונה), עזרה, סלפלס, שיחות עם אנשים מתים, שואוטיים (!), מספר הסיפורים ושקרים שסיפרו לי הוריי. ציון לשבח מקבל לסיים עניין, שמוזר שבא בשלב כה מאוחר של הסדרה, אך היה מעניין, מאלף ונחוץ בכל מקרה.

היה לי חשוב לציין את כל אלו, בין אם מדובר בעונות, פרקים או עלילות, כי אני חושב שיש קצת אפליה לכל דבר שבא אחרי עונה 3 שהוא לא עונה 5. אז נכון, קשה להתעלות על עונות 2 ו-3 והן בהחלט - לדעתי ולדעת רבים - אבני בוחן לכתיבה טלוויזיונית משובחת. אבל נראה לי שזה יוצר קצת טאנל וויז'ן. אסור לשכוח שבאפי, אחרי 3 עונות, המשיכה לספק טלוויזיה מענגת למשך עוד 4 עונות ואף התעלתה על עצמה לפרקים.

אני רוצה גם לציין את עניין נקודת המבט. אני לא יודע לגביכם, אבל אני יודע שאני התחלתי לצפות (באמת) בבאפי אחרי ה-1.1.01. הוספתי באמת כי זכור לי במעורפל שעקבתי בצורה כזאת או אחרת אחרי באפי לפני הרבה מאוד שנים. הזכרון היחיד שזכור לי הוא באפי רצה במעלה מעקה המדרגות ועושה גלגול לגג באירשוט, בו צפיתי באיזה אח"צ בבית דודתי. אני לא זוכר מתי זה היה או באיזה גיל הייתי, ואני ממש לא בטוח אם עקבתי אחרי הסדרה כל שבוע. אז באמת שאני לא יכול לומר שכבר אז הייתי מעריץ או שהבנתי בכלל במה אני צופה. אבל אני כן יכול לומר בוודאות שההתמכרות התחילה בשידור של היכן שהדברים הפרועים בסטאר וורלד.

אז, לסיכום, ושזה יהיה ברור, בין הראשון בינואר 2001 לשלושים בדצמבר 2009 לא הייתה סדרה שעניינה אותי וגרמה ליותר הנאה מאשר באפי.
אבל מי יודע, יש עוד יום וחצי, הרבה דברים יכולים לקרות ביום וחצי.

מכיוון שבמצבים האלה קשה תמיד להסתפק רק בבחירה האחת, אני רוצה גם להזכיר את הסגניות: (לגבי סדרות שהתחילו לפני שנות ה-2000, אני מציין אותן על סמך הפרקים ששודרו בעשור הזה)

משפחה בהפרעה
פיוצ'רמה
דד לייק מי
ER (כבר אמרתי את זה בעבר ואומר את זה שוב - אבי לוקהארט היא אחת המדמויות הכי מרתקות בתולדות הטלוויזיה)
חוק וסדר וחוק וסדר SVU (סי.בי.אס יכולה להמציא סדרות פרוצדוראליות עד אחרית הימים, אבל אי אפשר להתעלות על המקור)
אנג'ל
הקאמבק (יגידו מה שיגידו המלעיזים, לדעתי ליסה קודרו הייתה צריכה לקבל אוסקר על תפקידה כואלרי צ'ריש [כן, אני יודע שלסדרות יש אמי, אבל היא עשתה עד כדי כך עבודה טובה!])
ניצבים (אני בוחר בה רק על סמך צפיה בעונה שניה. אני כבר הרבה זמן שמתכנן לקנות את ה-DVD כדי לראות את עונה ראשונה, אבל כל הזמן משהו עומד בדרך. אבל עדיין, כל סדרה שגורמת לי לכאבי שרירים מסביב לפה בסיום כל פרק ראויה לתשבוחות שלי, אפילו אם לא ראיתי את כולה. חוץ מזה, אשלי ג'נסן מדהימה פה ורק עד שצפיתי בה בניצבים לא הבנתי עד כמה היא התבזבזה בבטי)
באטלסטאר גלקטיקה
הדיילי שואו

אני רוצה להוסיף גם קטגוריות התלבטות לבנות גילמור ולמשרד כי אני לגמרי לא בטוח לגבי השתיים.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר עבודה בעגלות Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0625)