שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
Glee פרק 9


Glee פרק 9
פורסם לפני 3749 ימים     מאת fred איש קריות     סה"כ תגובות: 22     תגובה אחרונה לפני: 3747 ימים

סוף סוף! לקח לבזבוז ההייפ הזה תשעה פרקים כדי לרצות אותי. סוף סוף!

אחרי תשעה פרקים של צפייה, מהנה אמנם, אך לחלוטין לא מצדיקת התלהבות, סוף סוף ראיתי פרק שאהבתי בglee, אבל ממש אהבתי. עד כה פשוט צפיתי ותהיתי מאיפה כולם מביאים כתרים להכתיר את הסדרה הזו, הרי הוכחה אמיתי היא עדיין לא נתנה מעבר לנאמברים מוזיקליים.

ואז הגיע פרק 9, שהיה כתוב ממש אבל ממש טוב. התסריטאים לקחו נוא מאוד מעניין וטעון טיפול של יחס לשונה מהנורמה. נושא שהוא גדול ועמוס דיונים ובעייתי לפרקים כאשר מדובר במדינה כה שטופת אווירת פוליטיקלי קורקט כמו ארה"ב, ולא רק שהם הצליחו ליצוק עלילה טובה לפרק אחד, הצליחו ליצוק שלוש.

העלילה עם ההתרמה לנסיעה של ארטי, על מנת להוכיח סולידריות, שהפגינה אווירת עונש לכל הדרך. החל בדרך בה שאר המקהלה, כביכול מענישה את ארטי בנידוי נוח (הרי לא אכפת לו, הוא נכה). היחס שלהם אליו מזלזל, אז הטיפול הנכון של שוסטר הוא להעניש את המקהלה בחזרה. תחילה, בזה שהוא מכריח אותם להתרים למען ארטי, ואחר כך שהוא מכריח אותם להיות כבולים לכסאות גלגלים משלהם.

דווקא בנושא יחס אחר הוא בוחר בדוקטורינה שניה. כשקורט מבקש לשיר את הסולו, למרות הבעייתיות שבביקורת על כך, במקום לתת לו יחס מועדף רק כי הוא חורג מהנורמה (לפחות בפני החברה המקומית) הוא בוחר לתת לו לוכיח את עצמו בתחרות מול רייצ'ל. כאמור, שיטת טיפול שונה לחלוטין בנושא, במקום אפליה מתקנת וויל נותן הזדמנות שווה.

ההתייחסות השלישית היא של סו סילבסטר, באודישנים הפתוחים למעודדות. מה שיפה בהתייחסות של סו היא שלסו אין ולו טיפה של פוליטיקלי קורקט שזורם בדמה. היא מזלזלת באלו שהיא יכולה לזלזל בהם, שזה בעצם כולם. במובן מסוים, היא האדם הכי גזען בבית הספר. במובן אחר, היא היחידה שלא מפלה אף אחד. הבחירה שלה להתייחס לבקי כמו שהיא מתייחסת לשאר המעודדות מעוררת את חמתו של שוסטר, והביקורת של סו מכוונת היטב. איך מישהו שרוצה לתת יחס שווה לחריגים מתעקש להתייחס אליהם ככאלו. הגילוי בסוף הפרק כי אחותה של סו היא מוגבלת שכלית רק מנציח את התסכול של סו, שהיא שונאת לתת לאנשים יחס מועדף, אבל חייבת (ורוצה) לתת יחס כזה לאחותה.

ישנה גם התייחסות רביעית, סימבולית, לנושא הפרק. הבחירה בשיר Defying Gravity לדיוה דואט של קורט ורייצ'ל אינו מקרי. מדובר בשיר מושלם לפרק הנ"ל, גם בגלל שרבים ממעריצי הסדרה ביקשו לראות את ליה מישל מבצעת אותו, אבל גם בגלל שהוא מציג את נושא היחס לחריגים, מצידו של החריג. שירה של אלפיבה, בו היא מאתגרת את כוח המשיכה בהתרסה, מייצג וממצא בצורה יפה את הנושא של הפרק.

זוכרים כמה אני אוהב את פרק 8 בעונתה הראשונה של Weeds? זוכרים למה? כי הפרק היה כתוב טוב, ויותר חשוב, הוא היה שלם מבחינה תסריטאית. פרק 9 בglee היה שלם, ועל כן הוא נכנס לפנתיאון הפרקים הטובים אצלי, ועל כן - שאפו.אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)