שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
סיכום עונה: V (ספויילרים)


סיכום עונה: V (ספויילרים)
פורסם לפני 3566 ימים     מאת erezronen     סה"כ תגובות: 16     תגובה אחרונה לפני: 3563 ימים

איכשהו יצא שלא דובר כאן בפורום על לא מעט סדרות שמשודרות כיום, בארץ ובחו"ל. מדי פעם, כשעונה של סדרה כזו תגמר ויהיה לי מה להגיד עליה, אשתדל לכתוב כאן סיכום עונה. הוא יכלול ספוילרים כלליים לעונה (לא משהו ספציפי מדי) ותובנות כלליות לגביה. אתחיל ב-V.

---

חייזרים תניניים מגיעים לכדור הארץ, מחופשים לבני אנוש, ויוצאים במבצע מורכב להשתלטות על הכוכב שלנו. הם לא מעונינים לכבוש אותנו בכח, הו לא, ולכן הם באים "למטרות שלום". הם יוצרים אמון עם בני האנוש ואף פותחים מרכזים שעוזרים לאנושות בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת שלהם - אך בו בזמן רוקחים מאחוריי הקלעים את המזימה האמיתית - לחסל את האנושות בדרכים מזוויעות.
זו, פחות או יותר, העלילה של V, רימייק לסדרת מד"ב קלאסית, שסיימה השבוע עונה קצרה בת 11 פרקים. הסדרה התחילה עם נתוני רייטינג זוועתיים, יצאה להפסקה ארוכה מאוד אחרי מספר קטן מאוד של פרקים, וכשחזרה הצליחה להוסיף לעצמה מספיק צופים כדי להצדיק עונה שנייה. שזה מוזר, כי באופן אירוני הפרקים של V לפני ההפסקה שלה היו הרבה יותר טובים מאלה שאחרי ההפסקה.
או גם, אם להיות נחרצים יותר: מי היה מאמין שסדרת מד"ב על פלישת חייזרים יכולה להיות כל כך, אבל כל כך משעממת?

כי כזו הייתה העונה הראשונה של V. משעממת. העלילה הראשית שלה נעה באיטיות מחרידה, הדמויות היו שטוחות ופלסטיקיות לגמרי (לפחות השחקנים הפלסטיקיים התאימו מהבחינה הזאת), המזימה הראשית של החייזרים הרשעים הייתה ממש לא ברורה ואמינה, ומעט הנושאים המענינים שהסדרה עוד איכשהו כן הצליחה לגעת בהם טופלו בצורה גסה ולא רגישה, עד שאני מתפלא שהצלחתי לשרוד את 11 הפרקים שלה (אם כי, אם להיות כן, חצי מהזמן רק שמעתי את הפסקול ושטפתי כלים במטבח).
דוגמה לדבריי ניתן למצוא בקו העלילה העיקרי של הסדרה: קבוצה של בני אדם שמגלים על המזימה הנוראית של החייזרים ומחליטים להתאחד כדי עצור את האיום. הקבוצה כוללת אסופה נאה של קלישאות: סוכנת FBI שבנה מאוהב בחייזרית, כומר טוב לב שלא מאמין באלימות, טרוריסט מבוקש שראה את האור, חייזר שנשלח לכדור הארץ לפני שנים רבות וגילה כמה נוראית מזימתה של אנה מלכתו וכו'.
עכשיו, בשנת 2010 ניתן לקחת את הרעיון הבסיסי, של קבוצה קטנה שצריכה ללחום בחייזרים עוצמתיים, ולעשות אותה בצורה מעניינת ומקורית. לוחמת גרילה ווירטואלית, שימוש נרחב באינטרנט להפצת רעיונות, שימוש במוח במקום בכח ועוד. במקום זה, טיפלה V בחבורה הזאת בצורה הבסיסית ביותר שאפשר: היא מוצגת כתא יעיל במיוחד של לוחמי חופש שמתייחסים לכל העניין כפעולה צבאית מאורגנת היטב. וזה לא מעניין, כי ראינו את זה כבר במליון סדרות אחרות וסרטים אחרים.

וכשקו העלילה המרכזי לא מעניין - גם קווי העלילה המשניים, שלעיתים מוצלחים יותר, לא מצליחים לדחוף את העגלה קדימה. כל פרק מרדים יותר מקודמו, והשיא, כך נראה, מגיע בפרק האחרון בעונה. הפרק האחרון כולל השתלת פצצה בנקודה אסטרטגית בצי החייזרים, לידה, מוות של דמויות קבועות, בגידות ועוד - ולמרות הפוטנציאל עדיין מצליח להיות פרק משעמם ומרדים מאין כמוהו.

מעניין לנסות לחשוב למה ציפיתי בסדרה הזאת בכלל. בפרקים הראשונים זה היה בעיקר בגלל הפוטנציאל: אסופת שחקנים מסדרות כמו אבודים ופיירפליי, עלילת מד"ב קלאסית בטייק מודרנית, אפקטים מרנינים וכו' עושות רושם של סדרה שיכולה להיות מצויינת (היי, זה עבד לבאטלסטאר!). רק מה, עד מהרה גילינו שאומנם לקחו שחקנים מסדרות אהובות, אבל את השחקנים הכי מעצבנים (ג'ולייט מלוסט? אינארה מפיירפליי??!) ושהטיפול בעלילה נוראי. עד מהרה הצפייה השבועית הפכה להרגל מגונה, ואפילו לא כזה מהנה במיוחד. אבל הסדרה כבר נמצאת ב-RSS של תוכנת ההורדות, ולהוריד אותה היא טירחה גדולה יותר מלצפות בה כל שבוע.

האם אצטרף לעונה השנייה? אלא אם כן פרק הפתיחה שלה, אותו וודאי אוריד, יהיה מעניין במיוחד ויוכיח שהיוצרים הבינו את הבעייתיות שלה ומתכוונים לשנות זאת בכיוון החדש אליו הסדרה פנתה בפרק האחרון של העונה - אז לא. ממש לא.

---

דבר נוסף: מעניין להשוות את הסדרה ל-Flash Forward, עוד סדרת מד"ב בעלת נתונים די זהים ל-V (עונה קצרה, רייטינג נמוך והפסקה ארוכה באמצע העונה כדי לנסות למצוא כיוון חדש, שחקנית ראשית ששיחקה ב"אבודים", תקווה גדולה לרשת וכו') עם שני הבדלים מהותיים: V הפכה, אחרי שחזרה מההפסקה הארוכה שלה, לשעממומון הסטרי בעוד Flash Forward דווקא השתפרה פלאים בפרקיה האחרונים, ואפילו הפכה לסדרה מעניינת. ההבדל השני: V חודשה לעונה שנייה, ו-Flash Forward בוטלה. אבל על FF אתייחס בסיכום עונה משלה אם תנוח עליי הרוח ואראה שיש עניין בהודעות כאלה.
אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)