שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
רקוויאם (ספוילרים למכביר לפינאלה של אבודים)

רקוויאם (ספוילרים למכביר לפינאלה של אבודים)
פורסם לפני 3766 ימים     מאת mortana     סה"כ תגובות: 18     תגובה אחרונה לפני: 3764 ימים

(שימו לב, יש גם ספוילרים לספר "אשתו של הנוסע בזמן" ו"החוש השישי", למי שעוד לא ראה)

בשבת צפיתי בסוף של "אבודים" ומאז איני מוצאת לעצמי מנוחה.
כל ילדותי ונערותי אמרו לי, בעיקר אבא שלי: "זה רק סרט/סדרה". עד היום אני לא מסוגלת להפנים. אתם יכולים להסתודד מאחורי גבי ולומר עלי שאני לא יודעת להפריד בין מציאות לבדיון, אני מרשה לכם. אבל גם זה לא יעזור. זו טוטאליות מאוד מדאיגה.

מאז שבת בערב אני מדוכדכת ואבלה.
שש עונות הייתי מאוהבת בד"ר ג'ק שפרד. רציתי ללדת לו תינוקות ולעזור לו למצוא משמעות בנחמה של היומיום.

בשבת הוא עצם עיניים, ממש כפי שפקח אותן לפני שש עונות, כשווינסנט, כלב הלברדור היפהפה, רובץ לצידו. ואני בכיתי והתאבלתי עליו ועודני מתאבלת, עדיין לא יודעת איך לתפוש את אינותו.

שכבתי בלילה במיטה ולא הצלחתי לישון. הפכתי במוחי שוב ושוב את האירועים, דאגתי כיצד יחזור דזמונד הביתה, חשבתי האם קייט הרגישה כשג'ק מת והרגשתי שמן הראוי הוא שיודיעו לה ושתעשה לו טקס אשכבה עם מתי המעט שנותרו בחיים ושהכירו ואהבו אותו. את הרופא שחי לבדו ומת לבדו.

הסדרה אמרה לנו – ממש כמו "עמוק באדמה" – שכל אחד מת במוקדם או במאוחר. וכך חברי הקבוצה הזו, שלמדתי לאהוב, נעו במעין "לימבו", מנהלים חיים מבלי לדעת שהם כבר לא חיים, כמו ב"החוש השישי", וכשהגיע הזמן לעזוב, להרפות מעולם החיים, לוותר ולהביט קדימה – התאספו כולם בכנסיה (וזה חייב להיות בכנסיה, כי מי שאיחד את כולם היה "הרועה הנוצרי", והפסיק הבודד הזה מפריד את הסדרה מלהיות סדרה כל-אנושית). היה מרגש עד כדי היפוך בטן לראות כמה אחוות גורל ועבותות של רגש נוצרו ביניהם, וכיצד הם מביעים זאת לפני שהם צועדים יחדיו אל האור הבוהק.
במיוחד קייט שניגשה אל ג'ק, ליטפה את לחיו בכף ידה ולחשה לו: "כל כך התגעגעתי אליך" (פלאשבק לקלייר שמחכה לראות שוב את הנרי שלה ("אשתו של הנוסע בזמן").

בספיישל של ג'ימי קימל ששודר מיד לאחר הפינאלה, המשפט הראשון שהוא אמר היה: "המסקנה הראשונה שלי מן הסדרה היא שכלבים לא מגיעים לגן עדן".
וזו נקודת הבוז היחידה שיש לי כלפי כל דת ממוסדת באשר היא. בגן העדן שלי חיות המחמד שלנו יחכו לנו (פלאשבק לסרט "לחלום אותך" עם רובין וויליאמס שבו הוא פוגש בגן עדן את אשתו הציירת ואת הכלב שלו).

בכל פעם שמסתיימת סדרה, אני חשה ריקנות. וחרדה פן לא אוהב שוב. הסוף הזה מהדהד לי בראש כמו תופים מבשרי רעות והלב מתכווץ בתוכי כמו שמרגישים גם שלא רוצים שספר אהוב ייגמר. ואז משהים אותו עוד טיפה כדי לא להיות בצד השני של הסוף.

קבצים מצורפים:

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1084)