שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
glee (ספוילר 2.01+2.02)

glee (ספוילר 2.01+2.02)
פורסם לפני 3337 ימים     מאת assafTV     סה"כ תגובות: 12     תגובה אחרונה לפני: 3335 ימים

בשבוע שעבר (רביעי, ערב סוכות) התקיימה בסינמה סיטי הקרנה מיוחדת שארגנה yes לכ-400 חברי קבוצת glee בפייסבוק. מה הוקרן? וול דהה! הפרק הראשון בעונה השנייה של glee ששודר שעות ספורות קודם לכן בארה"ב. המעריצים המושבעים נהנו, כמובן, מההקרנה אבל גם אני וחברי נהננו - לא פחות מהתגובות שלהם לפרק מאשר הפרק עצמו.
ראיין מרפי יכול לטפוח לעצמו על השכם בגאווה. הסדרה שלו על חבורת לוזרים במיד-ווסט בארה"ב ששרים שירים "שנלקחו מאייפוד של דראג קווין" נקלטה היטב על ידי ישראלים בגילאים בהם ג'סטין ביבר יכול לשמש כמבוגר האחראי. הם צחקו במקומות הנכונים, פלטו "אוווווו" ברגעים העצובים (המאמנת ביסט מזילה דמעה), פרצו בתשואות ומחיאות כפיים כשהדמויות האהובות עליהן הפציעו על המסך (רייצ'ל, פאק, מרסדס, פין ולא פחות חשוב - קורט וקווין. לשמוע מחיאות כפיים סוערות מבני עשרה ישראלים כשההומו הצעיר הופיע על המסך היה מרגש ומפתיע. וכשקווין עטה עליה את תלבושת המעודדת והתהלכה בראש זקוף גם לא נחסכו תשואות), השתתקו כשנשמעו השירים (כדי שאפשר יהיה לשמוע אותם) ומחאו כפיים בסיומם.
כשהסתיים הפרק כולם קראו "עוד הפעם!" ואם היינו ממשיכים לנגן את הפרק בלופ אף אחד לא היה קם מהכסא גם לא באיומי אקדח. זו בהחלט היתה חוויה אנתרופולגית מעניינת והוכחה ניצחת לכוחה חוצה הגבולות והתרבויות של הסדרה. הילדים של היום, עם כל השפה הפקאצית באינטרנט והתנהגות שסוחטת ממבוגרים מהם נידות ראש שאומרות "הולך ופוחת הדור", מראים שהשפה הפקאצית ושאר דברים לא באים במקום אינטליגנציה, שליטה מדהימה בווב 2.0 וידיעה והבנה ברורה של המדיום.

פרק פתיחת העונה גרר טרום-צפייה לא מעט חששות. האם הסדרה תיכנע להייפ ותידמה לחלק ב' של העונה הראשונה או שמא פגרת הקיץ ריעננה את המצברים? צפייה בפרק הובילה למסקנה אופטימית (זהירה אך עדיין אופטימית) ש-glee חזרה לעצמה. פרק הפתיחה החל עם סיכום קצר של העונה הקודמת ו"מה קרה בקיץ" שהיה חלק מההתכתבות הבלתי פוסקת של הסדרה עם צופיה ומבקריה. בחירת השירים היתה טובה (ואכן השיר המעולה אך טחון אמפייר סטייט אוף מיינד שב להיטחן אצלי באמ.פי.) וכשהגמדה הפיליפינית שרה טלפון עם רייצ'ל רציתי בהתחלה להחטיף לה כאפה על פרצופה המעצבן. אבל אז היא שרה את Listen של ביונסה ונתנה שם הופעה שאפילו דיוות הבוטילישס היתה בורחת להתחבא למשך שנה כדי שלא יצטרכו להשוות ביניהן (וזה מאדם שחושב שביונסה היא פרפורמרית מעולה).
הפאנצ'ליין'ס תקתקו, המאמנת ביסט הוצגה, למעט אמה נצפו כל הדמויות והכותבים עשו בחכמה שלא התפזרו על כולן אלא התמקדו בעיקריות ושאר הדמויות קיבלו את המינימום הנדרש בשביל להציגן מחדש ולהעביר את מה שקרה עליהן (בקי ג'ונסון סגניתה של סו! Other Asian's Abs!). זה דבר חיובי, עדיף "להתעלם" מדמות, לא להתפזר יותר מדי ואז להתמקד בה בהמשך כשיש יותר "בשר" לתת לדמות.

קטעים נבחרים: רייצ'ל מנסה לשכנע את סאנשיין להצטרף לגלי קלאב - Glee club is fun! Swaying in background can be fun; סנטנה ננזפת על ידי סו (בקטע חינוכי שכותרתו היא "ילדים! לא לעשות ניתוח פלסטי בגיל 16!") מה שמשחרר את חתולת הרחוב הלטינית שבה והיא מתנפלת על קווין (She has a family! She's a ma-ther) בעוד בריטני בפנים חתומות אומרת Stop the violance; המאמן החדש של ווקאל אדרנלין (שאיין ג'קסון) במבט מתריס לשוסטר עם תיק ההלו קיטי של סאנשיין; פין מגלה את כישורי השירה של סאם במחווה לפרק הראשון בסדרה; פאק נפעם מהפה הגדול של סאם; והזכרתי כבר את Other Asian's Abs?

אז פרק 1 בעונה החדשה העניק סיפתח נאה לעונה. מה עם פרק 2?

הפרק הוא פרק המחווה המדובר לבריטני ספירס. התירוץ לקליפים המושקעים היה ההרדמה שקיבלו אצל רופא השיניים והדיבור הבלתי פוסק על בריטני. תירוץ קלוש אבל glee לא צריכה הרבה בשביל להשתולל. החיסרון בפרקי מחווה מעין אלו שנראה כאילו העלילה, אם קיימת, היא לא יותר מאשר קטעי קישור בין השירים כאילו אנחנו באייטיז בזהו זה ותכף מיסטר שו יענה לשיחת טלפון ויעניק לזוכה המאושר חולצה ותקליט. של glee כמובן.

כפיצוי על עלילה דלה (או לא מעניינת: רייצ'ל ופין בסאגת "זוגייתנו לאן?" ובכן, לכפתור הפאסט פורוורד בשלט כמובן) קיבלה הכוכבת האמיתית של הפרק, שלא לומר הסדרה, את כל משפטי המחץ. אני מדבר כמובן על בריטני ס. פירס! "החדר הזה דומה לחדר שבו בדקו אותי בחללית", "אני יותר מוכשרת מכולכם", "חשבתי שאני מקבלת מעכשיו את כל הסולואים. בשבוע הבא אני אבצע שיר של קישה" וכמובן "אני מעולם לא צחצחתי שיניים, תמיד שטפתי את הפה עם משקה קל. חשבתי שד"ר פפר הוא שם של רופא שיניים".

בדקות הספורות בהן היתה עלילה היא התמקדה בשוסטר ובנסיונותיו לזכות מחדש באמה. קארל (ג'ון סטאמוס המשומר היטב) אומר לו להשתחרר קצת וזה הולך וקונה מכונית חדשה. מה שמוביל להופעה קצרצרה של טרי האקסית. לא האמנתי שאי פעם אתגעגע אליה אבל עובדה,בדקותיים שלה היא הראתה שיש עדיין הצדקה מסוימת לנוכחותה בסדרה גם פוסט-גירושיה מוויל ובאיזשהו מקום אני מאמין שהיא באמת אוהבת (בדרכה שלה) את וויל. ובמידה מסוימת וויל אנוכי ולחוץ לא פחות ממנה ואולי בעצם הם דוקא הכי מתאימים כי עם כל הכבוד, וויל לאחר שנים של "שפיטות" אצל טרי רוצה להיות לשם שינוי זה שלובש את המכנסיים בבית אבל זה פשוט הופך אותו להיות ה"טרי" במערכת היחסים וויל-אמה.

ההומור של ראיין מרפי קיבל תפנית דוחה למדי עם קטע האוננות וכתם הזיעה של ג'ייקוב בן ישראל. הייתי מסתדר מצויין בלי הקלוז-אפ על כתם הזיעה.

הקליפים והביצועים היו מושקעים כרגיל בסדרה והביצוע ל-Toxic היה מרהיב ומשובח.

מרסדס לא דיברה כמעט בפרק וחבל, קורט הפגין תעוזה בהתפרצותו על שוסטר (אם היינו מקרינים גם את הפרק הזה בפני המעריצים התקרה בוודאי היתה קורסת מעצמת מחיאות הכפיים והתשואות שהוא היה מקבל מן הסתם), המאמנת ביסט ממשיכה לחשוף את צדדיה הרגישים (והיכונו מן הסתם לעוד קטעים מופרכים בסדרה לכשארטי ישתתף במשחק פוטבול).

טוב, יאללה, התעדכנו במה שעבר על הדמויות, סימנו וי על מחווה לכוכבת פופ, אני מקווה שפרק 3 יתחיל להתניע את העלילה בצורה רצינית יותר. אבל גם אם לא (זה glee אין לשכוח, היצמדות לקווי עלילה זה לא הצד החזק שלהם. אני ממליץ לראיין מרפי לשבת מול עקרות בית נואשות ולראות איך מטפלים בקווי עלילה מעונות עברו), כל עוד יהיו שירים סוחפים, משפטי מחץ של סו ובריטני, קורט שוב יסדר את השיער בנון שלנטיות ו-Other Asian (טוב בסדר - מייק צ'אנג) יוריד חולצה אין לי סיבה שלא לצאת מרוצה.

מי שלא אוהב "ספוילר שירים" מוזמן להפסיק לקרוא מעכשיו.

ובכן, כידוע glee נבחרה השנה להיות התוכנית שמשובצת אחרי הסופרבול. כיוון שהקהל הגברי של הסופרבול הוא לא בדיוק הקהל האוטומטי של הסדרה מן הסתם בהפקה וברשת מעוניינים להכין פרק עם מוזיקה חוצת קהלים. מסתבר ששני אמנים נשקלים לפרק הסופרבול ומי שייבחר יזכה לפרק שיוקדש כולו לשיריו. האמנים שנשקלים הם מייקל ג'קסון וברוס ספרינגסטין. מבין שניהם אני מעדיף את מייקל ג'קסון. יש לו קטלוג להיטים ענק שאין אף אחד באמריקה (ובעולם) שלא מכיר, המוזיקה שלו מתלבשת באופן טבעי על glee והוא באמת מהאמנים הבודדים שיכולים להגיע לכל אחד. מצד שני בארה"ב, יותר משאר העולם, עדיין זוכרים יותר את מייקל ג'קסון חובב הילדים ובעל ההרגלים הכה-שגרתיים של שינה באוהל חמצן וכד'. מה גם שראין מרפי ציין בראיון שעקב מותו קשה מאד יהיה להשיג את הזכויות לשיריו עקב ביורוקרטיה ושאר צרות צוואה (למרות שכל הדיוט יודע שהופעה ב-glee מקפצה את המכירות).
ספרינגסטין לעומתו הוא אמן שיכול להגיע ל"אמריקה האמיתית", ג'ו סיקס-פאק שלאו דוקא צופה בתכנית ההומו-יודו-ליברלית. מצד שני, רפרטואר השירים שלו, רחב ככל שיהיה, כולל הרבה פחות להיטים מוכרים בכל בית וקשה לי לראות אותם מיתרגמים לסגנון של glee אם כי הם מסוגלים להתמודד עם האתגר הזה. טוב, בקרוב נדע כנראה.

תוקן על ידי yaddo 29/9/2010 14:40

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)