שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
ירוק פאריס (ספוילר Boardwalk Empire 1.11)

ירוק פאריס (ספוילר Boardwalk Empire 1.11)
פורסם לפני 2610 ימים     מאת yaddo     אין תגובות    

וואו, פרק רב עוצמה. בלי אף אקדח שנשלף הדרמה הייתה בשיאה הפעם והביאה מיצוי מרתק של היחסים בין הדמויות. במריבה בין נאקי למרגרט לא ידעתי במי לצדד. מצד אחד ריחמתי עליו ועל הרצון העז שלו להקים צאצא, מצד שני אי אפשר לא להבין את הצד של מרגרט. אני תוהה מה יקרה איתה עכשיו. סטיב בושמי היה בשיאו הפרק, גם בסצינה הטעונה הזו וגם בסצינה עם אחיו. כשהוא סינן לו את ההשוואה עם האחים הודיני הרעתי לו קצת בלב.

העובדה שהקומודור הוא אביו של ג'ימי הייתה טוויסט מצוין, והיחסים הקלוקלים ביניהם סיפקו שמן זך ומעניין למדורה. רבאק, אמא שלו הייתה בת 13? חולני. וזה אפילו לא היה חד פעמי אלא משהו מתמשך שנאקי עצמו היה ער לו. לא פלא שעכשיו היא מרעילה אותו, אני עם ג'ימי בצידוד בה. מצד שני, לא ראינו אותה מודה בכך מעבר לפרצוף שעשתה בתגובה לדברי ג'ימי. אני מתקשה לא לחשוב שלמשרתת השחורה יש יד בדבר - היא ניסתה להוציא את צלחת הביסקוויטים מהחדר מיד כשג'ימי נכנס אליו. או שהיא מודעת למעשי ג'יליאן או שהיא עצמה אחראית להרעלה.

בינתיים גם בביתו שלו יש לג'ימי עניינים. אנג'לה המסכנה הושארה מאחור ובתוך כך גם הסגירה את כוונותיה לג'ימי. החיים שלה עכשיו מחורבנים אף יותר מכפי שהיו לפני כן. לא רק כי ג'ימי יודע, ולא רק כי הייתה לה תקווה גדולה שנעלמה כלעומת שבאה, אלא כי גם חברתה הטובה כבר לא תהיה לה למשענת.

הדרמה האחרונה היא גם האימתנית מכולן: ואן אלדן הפסיכופת ומר סבסו. כבר בסצינה הראשונה שבה פגשו את הנטבלים זה היה מסעיר למראה, כיצד ואן אלדן מרגיש נדון ונאבק עם עצמו - מייקל שאנון פשוט אדיר והכריזמה מבעבעת בו. מאוחר יותר כשהוא מטביע את סבסו בניסיונות לגאול אותו הבטתי במסך בפה פעור. הקטע הזה הזכיר לי מאוד את "קרניבל" ואת האח ג'סטין קרואו. כאילו בשירות האל אבל בעצם לגמרי לא.

אני חושב שבפרקים האחרונים הופכת הסדרה למשהו טוב בהרבה. אם המגמה הזו תימשך גם בשניים שנותרו לסוף העונה, דף חדש ייפתח ביחסיי עם Boardwalk Empire (אני לא מסוגל להביא את עצמי לקרוא לה "אימפריית הפשע". אולי מתישהו).

תוקן על ידי yaddo 1/12/2010 15:59

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר עבודה בעגלות Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0283)