שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
חזרה לנורמליות (ספוילר "בורדווק אמפייר" 1.12)

חזרה לנורמליות (ספוילר "בורדווק אמפייר" 1.12)
פורסם לפני 2846 ימים     מאת yaddo     סה"כ תגובות: 6     תגובה אחרונה לפני: 2835 ימים

ראיתי היום גם את הפינאלה של "בורדווק" וגם את של "המתים המהלכים", ומדהים לראות עד כמה אחת מצליחה לשרטט דמויות כל כך אמינות ובעלות נפח, בעוד האחרת מתבססת על דמויות שכל כולן קלישאות אובר-דרמטיות שכמו נלקחו מאופרת סבון מעפנה.

הרגע הגדול בפינאלה של "ברודוורק" היה כמובן זה שבו נאקי נפתח בפני מרגרט. ידענו תמיד שהוא עורג לילד משלו, אבל לא ידענו שהכמיהה הזו מבוססת על טרגדיה כל כך ענקית וכל כך שוברת לב. הסצינה הזו הייתה מסעירה, ולא מעט בזכות משחקו המדהים של סטיב בושמי. כאשר השתתק לשניות ארוכות באמצע התיאור על כיצד לקח את התינוק מאשתו, ובכן, לא באמת צריך מילים כדי לתאר את השתיקה. הוא ראוי לכל פרס על המשחק שלו בסדרה, ובמיוחד על הפרק הזה, ובעיקר על הסצינה הזו. נאקי הפגין הפעם ביתר שאת את הדיכוטומיה שמרכיבה את אישיותו. "יש בך טוב-לב", אמרה לו מרגרט אחרי שנפתח. הוא לא נתן שיאונה רע למשרתת של הקומודור, אבל את הבגידה שחש איליי אחיו הוא פשוט לא מצליח להבין. נראה שזה הולך לעלות לו ביוקר.

על ג'ימי עוברים ימים רעים מאוד. כמו נאקי גם הוא נפתח כלפי זוגתו וסיפר לה על מה שעובר עליו, סיפר לה עד כמה הוא נאחז בה כשהיה שם בשוחות בלילות, כיצד חלם על שיערה הנוגע בפניו. אבל בניגוד לנאקי, שזכה לכך שמרגרט תשוב אל זרועותיו – הגם שוודאי עשתה זאת כדי להימנע מגורל עגום כפי שחזתה העוגה – ג'ימי חוזר הביתה ומוצא את אשתו עם מחלפות קצוצות ואופנתיות. בסדר, אני מבין שאנג'לה כנראה לא אוהבת את ג'ימי, אבל בעיניי נדרשת מידה אדירה של ערלות לב כדי להיפטר בכוונה ממושא הנחמה של בן זוגה. למעשה, אני סבור שזהו אחד המעשים האכזריים בסדרה שידעה כמה וכמה כאלה.

מערכת היחסים הסבוכה של ג'ימי עם אביו ממשיכה אף היא לספק עניין, למרות שאני לא בטוח שיש לי כוח לתעלולים דיפלומטיים שעשויים לנבוע מניסיונם לחתור תחת נאקי. השותפות שלהם עם איליי תומפסון היא טעות חמורה, לדעתי. דם סמיך ממים, כפי שאמר לו נאקי, והפרק המחיש זאת היטב. "חשבתי שאהבת אותי", ג'ימי אמר לנאקי בעוד רגע מקמט לב, והלה ענה לו שהוא אינו אביו. בתמורה ג'ימי הלך אל אביו האמיתי, איש שעל פניו הוא שונא ובז לו, אבל למעשה חובר אליו בלי בעיה. כאמור, דם סמיך וכל זה. זו הסיבה שנראה לי בהתאם כי בהינתן ההזדמנות, איליי יחבור שוב אל אחיו.

גם אצל הסוכן ואן אלטן קשרי משפחה משחקים תפקיד גדול. מוקדם יותר העונה גילינו שאשתו מתקשה להרות, אך מהוגנותו ויושרתו לא הביאו אותו לממן לה את הטיפול שרצתה באמצעות הכספים ששלח ג'ימי לאשתו. עכשיו הוא רצה סימן מאלוהים שעליו להישאר באטלנטיק סיטי, והנה נכנסת אליו לוסי וטוענת שהיא בהיריון ממנו. אירוניה במיטבה. היה יפה לראות גם כיצד מצפונו של ואן אלטן מציק לו אחרי שרצח את סבסו, עד כדי כך שהוא רוצה לעזוב את העיר ואת משרתו.

העונה הזו, שהתחילה כסדרה מבדרת ועשויה היטב, הפכה בפרקים האחרונים שלה לסדרת חובה בעיניי והצליחה לברוא דמויות מרתקות. בהקשר של הפינאלה, עם זאת, חייבים לציין שלא רק הדמויות סיפקו נחת רוח – מונטאז' מסיבת העיתונאים והרציחות של האחים ד'אלסיו היה אחד הדברים היפים מאז ראשית הסדרה. מאוד סקורסזיאי.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר עבודה בעגלות Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0313)