שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
כאב של פצע ישן

כאב של פצע ישן
פורסם לפני 3347 ימים     מאת fred איש קריות     אין תגובות    

אני רוצה להתעכב על הסצנה, שלדעתי היא הסצנה הכי טובה בסדרה על כל עונותיה, והיא סצנת הקרוסלה:

אני זוכר שהבוס הראשון שלי במשרד הראשון בו עבדתי אמר לי את אחד המשפטים שהכי נחרטו בזכרוני: "פרסום הוא מקצוע נהדר, חבל שהלקוח מתעקש להרוס אותו". וזה נכון, במיוחד בארץ, הלקוחות לא אוהבים שמציעים להם רעיון שהוא מעבר למה שהם מכירים. כבר ראינו לקוחות כאלה בסדרה, להזכיר לכם את פגישת הבריף של "סלסלת הנשיקות". לכן האתגר האמיתי של קופירייטר הוא לא למכור מוצר לקהל, זה החלק הקל, אלא למכור רעיון. ורעיון הוא דבר שהרבה יותר קשה למכור.

דרייפר יוצר פה יתרון חסר תקדים למקרנה, והוא יצירת חוויה. ליצור משהו מעבר, משהו שנשאר עם המשתמש, משהו שעובר הלאה גם כאשר השקופית האחרונה מוצגת, ואנחנו רואים את זה בצורה נהדרת במצגת, דרייפר כבר לא מוכר ללקוח את גלגל ההקרנה, הוא מוכר לו את השבוע שאחרי חג המולד, בו אנחנו יושבים בצוותא להיזכר במסיבה, הוא מוכר לנו את יובל הנישואין, בו אנו נזכרים בתמונות מהחתונה, הוא מוכר לנו את העובדה שהחיים שלנו שווים את התיעוד הזה. ודון דרייפר לא מאמין למילה ממה שהוא אומר.

כי באותה סצנה, דון דרייפר קיים רק בתמונות. הכאב מאותו פצע ישן, זה לא הכאב של דרייפר, זהו דיק ויטמן שבוהה בשקופיות, בוהה בחיים שהוא ביקש ויצר לעצמו, אך הם לא שלו.

דיק ויטמן הוא הפצע הישן של דון דרייפר, והסצנה הזו מעלה את השאלה שאיימס שאלה מקודם, האם הפצע בכלל קיים? דיק ויטמן בכלל קיים עוד? שיהיה לכם בהצלחה במצגת הבאה.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0625)