שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
רפרנסים לקומיוניטי

רפרנסים לקומיוניטי
פורסם לפני 2738 ימים     מאת תמרלו     אין תגובות    

אני רוב הזמן רק סטוקרית כאן אבל רציתי לחלוק איתכם את ההרגשה המוזרה שנהיתה לי בזמן קריאת ניתוח פרקי קומיוניטי של דן הרמון. מצד אחד אני מתה על קומיוניטי, היא פרועה, גיקית ומלאת נונסנס, מצד שני היוצר שלה הוא חתיכת בחור יומרני מתפלצן! עדיין לא סיימתי לעבור על כל הניתוחים כי הוא די התחיל להרוס לי את התוכנית.

ממה שהוא כותב הבנתי שהבן אדם רק רוצה כל הזמן לעשות טלוויזיה "מיוחדת", "מוזרה" וש"לא עשו את זה קודם" למרות שהייתי חושבת שקודם כל יוצר של סדרה קומית היה רוצה שהסדרה שלו תצחיק. הרמון נשמע כמו חתיכת אמן מיוסר "בואו תשמעו איך הצלחתי לעבוד על הממסד שלא נותן לי לעשות פרקים מוזרים! הם לא אוהבים את מה שמוזר! החליפות לא מבינים שמה שאני עושה זה גאוני!!". הוא בטוח שמה שמרתק בסדרה שלו זה המסרים שלה לגבי האומנות הטלוויזיונית ועל זה אנשים רוצים לדבר (ולא רק חבריו בברנז'ה) ואם יש משהו שאני לא סובלת זה אומנות שמתעסקת באומנות. הוא רוצה שהטלוויזיה שהוא יוצר תגרום לאנשים לחשוב, כמו הסדרות של HBO, אבל העובדה היא שהסדרות של HBO גורמות לצופיהן לחשוב על נושאים שבאמת חשובים ועד כמה שאני אוהבת את המדיום הטלוויזיוני (והו כמה שאני אוהבת את התוכניות שלי) זה לא נושא שצריך סדרה שלמה שתתעסק רק ברפרנסים אליו וחדשנות בו כשהיא מפספסת תוכן אמיתי. לדוגמא מה שהוא אמר על בריטה וג'ף, שהוא חשב כמה שזה יהיה חדשני להגיד שהם שוכבים אחד עם השני ולא להפוך אותם לזוג, שאולי זה באמת חדש אבל איך אתה משרת את הדמויות שלך אם אתה גורם להם לעשות דברים רק בגלל שעוד לא עשו אותם?

מה שכן, התחלתי לשים לב לדברים שלא מצאו חן בעיני בעונה האחרונה, דברים שקודם יחסתי לכתיבה לא טובה ולסוג של Sophomore Slump, עכשיו אני מבינה שכל אלו היו בכוונה, או לפחות דברים שהיו חשובים לי לא היו חשובים ליוצרים. התפתחות הדמויות, חיי הקולג' המוזרים שלהם אלו דברים שדן הרמון משתמש בהם רק כדי לעשות משהו שלא ראיתם אף פעם באף סדרה אחרת עד שהוא הגיע. תהיתי למה פתאום כל שבוע יש "פרק הומאז' מיוחד!!", מסתבר שאם זה לא פרק "מוזר", כמו שהרמון קורא להם, אז זה סתם פרק קומי רגיל שאפשר לראות בקומדיות נחותות יותר.

עכשיו אני חוזרת לפרדוקס שלי, אני אוהבת את קומיוניטי, היא מצחיקה אותי ואי אפשר להתווכח עם העובדה הפשוטה הזאת, אז אולי אני צריכה להתעלם מהיוצר ולנסות להינות ממה שיש? האם זה יעשה גרוע יותר והיא תהפוך לסוג הסדרות שאני צריכה להפסיק להיקשר לדמויות בה כי הן בכל מקרה לא יזכו לשום פיתרון? זה יהיה מבאס, כי בפעם האחרונה שלא נקשרתי לאף דמות בסדרה הפסקתי לראות את "גלי".

קיצר, כנראה אני אהיה עם קונפליקט פנימי עד שתתחיל העונה החדשה ואז אני אראה לאיפה הרגש יקח אותי.

אני אסיים בציטוט של מר הרמון מהכתבה שלרוב מייצג את מה שגרם לי לכתוב את כל זה:
And it’s a big question. Like, are you supposed to assume that the audience is critical and invested? Or are you making a fundamental error there in a medium that is not designed to engage, but to comfort? Because you’re a critic. If you do work 12 hours a day, you’re just working on, like, watching TV. Or something that is not digging ditches. Something where you aren’t going to the TV for, like, an ice pack. You’re going to it for a Popsicle. You’re going to it for flavor and for engagement. So you have that spectrum of HBO on one end and ABC on the other end, and you get these huge numbers of people going, “Hey! Don’t assume anything about my IQ, but I got work in the morning, and I’ve got better things to think about than the concept of entertainment. Charlie Sheen just made me laugh with a boner joke. Done! He reminds me of me. He likes his slippers. He’s got amnesia in this episode.” It’s not an easy debate. Like, are you supposed to engage in fucking art on TV? Is there a way to do both? But “Asian Population Studies,” that’s as mainstream as Community can get, I think.

יכול להיות שאני טועה ושלא ירדתי לסוף דעתו, בכל מקרה, אשמח לשמוע את דעותיכם.

אוי זה יצא ארוך.

תוקן על ידי yaddo 12/6/2011 18:20

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר עבודה בעגלות Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0313)