שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
מניקסון, ועד מקיין, ועד אלינו: כל המפסידים בעימות


מניקסון, ועד מקיין, ועד אלינו: כל המפסידים בעימות
פורסם לפני 4430 ימים     מאת יוספוס     סה"כ תגובות: 23     תגובה אחרונה לפני: 4429 ימים

"ברוקואו נראה זקן. מקיין נראה זקן. אובמה נראה צעיר". כך, בהבחנה דקה עד מאוד, סיכם אחד מפרשני הוושינגטון פוסט את העימות הנשיאותי האחרון. היתה בכך הכרזה חד משמעית, גם אם נסתרת, על המועמד המנצח בעימות. מן המפורסמות הוא שאין מכה קשה יותר למועמד מאשר להיראות זקן.

האגדה האמריקנית מספרת על כך שהעימות הטלוויזיוני הראשון, ב-1960, היה זה שהוביל את קנדי לניצחון על ניקסון (ניתן למצוא כאן קטעים מן העימות). המראה החולני והאיפור הבעייתי של ניקסון היטו את דעת הציבור האמריקאי לטובת קנדי.

כוחה של אגדה אינו טמון בהכרח בנכונותה העובדתית (לאמיתו של דבר הבחירות היו צמודות ביותר) כמו בהשפעתה על ההיסטוריה, שכידוע, נכתבת ע"י המנצחים. 32 שנים לפני שג'יימס קארוויל לימד את כולנו ש"זו הכלכלה", קבע קנדי: "זו הטלוויזיה".

עם זאת, מעניין לראות כיצד אותו פורמט שהמליך את קנדי ב-1960 כמעט ולא השתנה עד ימינו אנו. הצופים בעימותים בין אובמה ומקיין (מומלץ לעשות זאת בקישור הבא - מתוך אתר הבחירות של הניו יורק טיימס, שמכיל גם את תמלול הדברים ומאפשר קפיצה נוחה לחלקים השונים בעימות), בפרט חובבי הטלוויזיה מביניהם, ישפשפו את עיניהם בתדהמה. האם יכול להיות שדברים כאלה עודם משודרים בטלוויזיה, בפריים טיים, בארה"ב? האם יתכן שהאומה שהביאה לעולם את הוליווד ואת השעשועונים תישאר תקועה בפורמט הטלוויזיוני (ספק אם בכלל ניתן לכנותו טלוויזיוני) המיושן הזה?

Town hall meeting, נקרא הסוג הזה של העימות בארה"ב, והכוונה היא שפשוטי העם יכולים להציג שאלות למועמדים. מדובר, כמובן, בהצהרה פורמלית בלבד, שכן ברור שהשאלות מנוטרות ונבחרות מראש. המראה של אנשים מקריאים את שאלתם מילה במילה מהדף בשידור חי מול כל האומה מעורר בעיקר רחמים כלפיהם.

ניתן, כמובן, לברוח לפיתרון הקל ולהגיד שהפורמט הנוכחי אינו טלוויזיוני אך רציני ומעמיק, וכל נסיון ליצור משדר מעניין יותר יגרור בהכרח לדיון הציבורי להפוך לשטחי למדי. יש לי תחושה שזה גם מה שאמרו ב-1960, בטרם העימות הטלוויזיוני הראשון. ראוי גם לזכור שאפילו כיום מתייחסת התקשורת לעימותים כמעין קרב תרנגולים מילולי, והשאלה המרכזית שמעניינת את כולם מיד לאחר מכן היא "מי ניצח". מעבדות מתוחכמות נבנות על מנת לעקוב אחר תגובות של קבוצות מדגם לכל משפט, וכך להכתיר את הנואם המצטיין. אז תגידו מה שתרצו על גישת השעשועונים שלי – אבל לפחות אם הם ישחקו שם "גלגל המזל" אפשר יהיה לדעת בקלות מי ניצח.
אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0605)