שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

*עברנו דירה! בואו לבלוג החדש והנאה של קפה+טלוויזיה
חיפוש בפורום

Follow CoffeePlusTV on Twitter
הבציר של גיל 13.

הבציר של גיל 13.
פורסם לפני 3605 ימים     מאת חתול-רובוט     סה"כ תגובות: 7     תגובה אחרונה לפני: 3604 ימים

שנת 1995 - קצת לפני השוק של רבין, הפעם הראשונה בחו"ל, וגיל ההתבגרות [התחלתי מאוחר. וזה עדיין ככה. השבוע, במילואים, מישהו שאל אותי: 'תגיד, אתה באמת אחרי צבא?']. בר-מיצווה, בית-כנסת רפורמי ומסיבה בבית, מחולקת לשתיים [בוקר-חברים-כיף; ערב-משפחה-מעיק]. סופסוף יכולתי לקנות לעצמי מחשב. מחשב משלי, שלא צריך לפנות בשביל שאבא יוכל לעבוד עליו. עם מסך סופר וי ג'י איי, עם כרטיס קול סאונד בלאסטר שש-עשרה, עם עכבר של מייקרוסופט, עם הארדיסק של ג'יגה בייט! אבל יותר מהכול - עם סידירום! כבר ראיתי את הכונן המופלא הזה אצל א', והשתאיתי כל פעם מחדש מכך שהדמויות במשחק דיברו, בלשון אדם! מובן, אם כן, שרשימת המתנות לבר-המיצווה שלי כללה, רובה ככולה, משחקי מחשב שונים ומשונים. חלק מהם קיבלתי, אחרים בחרו לי בעצמם, ובסופו-של-דבר, הנה חמישה משחקים מתוך היבול המשובח והרב של גיל שלוש-עשרה:

Desert Strike
המשחק הזה, של אלקטרוניק ארטס, היה היחידי שקיבלתי על דיסקטים, וטוב שכך. הסתבר שלוקח המון זמן לקנות, להזמין ולחכות למחשב חדש. בינתיים, על ה-386 הישן, שלטתי במסוק האפאצ'י, והסתובבתי ברחבי המפרץ הפרסי הדו-מימדי בחיפושים אחר דיקטאטור מטורף. הצלחתי לסיים את המשחק בלי רמאויות, ולעשות צדק עם העריץ, בעזרת מכונת הירייה שלי וטילי ההלפייר. הקליפ הזה עושה לי חשק גדול לשחק בזה שוב, עד הסוף.

Hell: A Cyberpunk Thriller
הל, של חברת טייק 2, נחשב לפריצת דרך, כמעט בכל תחום אפשרי. הדמויות בו נדגמו משחקנים בשר-ודם, ודובבו על-ידיהם. היו אלה שחקנים מפורסמים כמו דניס הופר, גרייס ג'ונס וסטפאני סימור [חברתו-לשעבר של אקסל רוז, ששרה איתו אל 'אל תבכה']. שיר-הפתיחה המטאלי היה נהדר. הגרפיקה מרהיבה. התפאורות מדכאות וקודרות, והגיהינום מעוצב להפליא. לא היה לי מושג מה הולך שם, מי נגד מי, ואיך לעזאזל פותרים את החידות המסובכות מדי. בסוף נשברתי וויתרתי. אבל שיר הפתיחה עדיין מעולה.

The Legend of Kyrandia 3 - Malcolm's Revenge
אחד ממשחקי ההרפתקאות הטובים של ווסטווד. המשחק לסידרה המקסימה, הצבעונית והנוחה-לשליטה של משחקי קיראנדיה, עם טוויסט אדיר - הפעם, שולט השחקן באיש הרע של הסידרה - מאלקולם, הליצן המרושע. מסתבר שגם למאלקולם הזקן יש עוד איזה רגש או שניים, אבל בסך-הכול הוא היה ונשאר מנוול. השחקן מלווה אותו במסעותיו בין יבשות וימים, מימדים ומישורים, במאבקו לטהר את שמו. הגימיק המגניב: אפשרות לקבוע את הגישה של מאלקולם [חביב, ציני או מרושע], ולשנות אותה בכל רגע נתון, מה שמשפיע מאוד על מעשיו ועל תגובת יתר הדמויות. העולם היה ענק, החידות קשות, המוסיקה מופלאה, ומאלקולם גדול מהחיים. הצחוקים המוקלטים רק תרמו לאווירה הכללית. את המשחק קיבלתי במתנה מאחי, ונהגתי לשחק בו במשך לילות שלמים עם אחד החברים הטובים שלי. אנחנו עדיין נהנים להיזכר בקטעים נבחרים. הנה הטריילר המעולה של המשחק [אבל כדאי גם לראות את החלקים האינטראקטיביים]:

Under a Killing Moon
תחת ירח רצחני של חברת אקסס עדיין נחשב בעיני כאחד ממשחקי ההרפתקאות החדשניים, הטובים והמגניבים יותר ששיחקתי בהם, בלי קשר לתפקיד האורח הקטנטן של ג'יימס ארל ג'ונס. אווירה עתידנית מכושפת של עולם אפרורי, קודר ומתפרק, בגרפיקה מצולמת מרהיבה, עם מוסיקה משובחת [הגימיק, למחשבים בעלי זיכרון עוצמתי במיוחד, היה זיכרון אלקטרוני!], עלילה פתלתלה וגיבור ריימונד-צ'נדלרי. עם זאת, מבט מהיר על פתיחת היום הראשון, שנים רבות לאחר ששיחקתי במשחק לאחרונה, מעלה אצלי ספקות באשר למידת הסובלנות שאגלה כלפיו לו אנסה לשחק בו כיום. אני לא בטוח שטקס מרפי, הבלש הכושל א-לה פיליפ מרלו, הוא אלמותי כמו מאלקולם. אבל יכול להיות שכן, לכו תדעו. המוסיקה, בכל מקרה, נפלאה גם עכשיו.

Guilty
לקח לי המון זמן להיזכר במשחק הזה. כמו הל, הוא היה, בסופו-של-דבר, משחק הרפתקאות סתמי למדי. לעומת הל, הוא נעדר כל אלמנט חדשני או מגניב. אשם, של חברת סיינוסיס, הוא משחק מד"בי שמתאר מין מסע של השודד-החללי הנועז ג'ק עם השוטרת שתפסה אותו. מעולם לא טרחתי לסיים אותו. כשמקבלים בבת אחת שטף של משחקים חדשים, לא מתעכבים יותר מדי על הבינוניים שבהם. בעיקר כאלה שהדיבוב בהם הוא מלאכותי ומעצבן כל-כך. למרות זאת, כשאני מביט בסרטון היוטיוב הזה, אני תוהה - יכול להיות שבגיל מאוחר יותר הייתי נהנה מהמשחק הזה? נראה שלעולם כבר לא אדע.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
"הסמויה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "הסמויה", הסדרה הטובה ביותר בתולדות הטלוויזיה (הוכח מדעית).
26/9/2010
"מד מן" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "מד מן", AKA "הגברים של שדרות מדיסון".
23/9/2010
"glee" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי glee.
27/10/2010
"אבודים" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת המיסתורין.
30/10/2010
"יומני הערפד" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי סדרת הערפדים.
4/11/2010
"ילדי האנרכיה" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי דרמת האופנוענים של קורט סאטר.
2/11/2010
"צ'אק" - דיוני הפרקים
כל הדיונים שהיו לנו על פרקי "צ'אק".
10/10/2010
"קומיוניטי" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "קומיוניטי".
11/10/2010
"דם אמיתי" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים של סדרת הערפדים של אלן בול.
30/9/2010
"דקסטר" - דיוני הפרקים
דיוני הפרקים שהיו לנו על פרקי "דקסטר".
9/10/2010
"שובר שורות" - דיוני הפרקים
כל הדיונים על פרקי "שובר שורות".
9/10/2010

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר עבודה בעגלות Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0313)