שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

שער לפילוסופיה

ציטוטים מהפורום:

arikvx: יש לנו רק חמישה חושים ,מה הסיכוי שבעזרתם אנחנו יכולים להבין את כל המתרחש בעולמינו?

אוממי: לא לכל דבר חייבת להיות תכלית, אבל רצוי מאוד שלכל דבר שעוסקים בו תהיה תכלית.

לינקים בתחום:

רשימת פילוסופים * האנציקלופדיה האינטרנטית לפילוסופיה * פילוסופיה באתר אימגו * פרדוקסים * הפרדוקסים של זנון * אתר הציטטות * ריכוז פרדוקסים בעברית

העל אדם והאהבה

העל אדם והאהבה
פורסם לפני 4373 ימים     מאת מוניקה     סה"כ תגובות: 27     תגובה אחרונה לפני: 3807 ימים

לא התכוונתי ל"על אדם" של ניטשה, למרות שיש קצת דמיון.
ולא התכוונתי ל"אהבה" ככלל, אלא יותר לצורך בזוגיות וקשירת קשר רגשי עם אנשים אחרים.

ככל שעובר הזמן, תוחלת החיים של האדם בעולם המפותח, עולה. נכון, רבים עדיין חולים ומתים, אבל אלה שנשארים, הם תוצר משופר של האדם שככל הנראה, חי כאן לפני כמו עשרות אלפי שנים.

מושגים כגון גיל ההתבגרות, ומשבר גיל הארבעים, מוכרים לנו היטב. מה יקרה אם יתווספו לנו עוד עשרים שנים טובות, באמצע החיים?
האם יהיה לנו גיל התבגרות שלישי? ומה הוא יביא איתו?
ומה יקרה אם יתווספו הרבה יותר מעשרים שנים? האם יהיה לנו מעין "על אדם"?

יצר הבאת צאצא שיהווה המשך לנו, חזק מאיתנו ואנחנו מתרצים נטיה חייתית זו במיני תירוצים רוחניים, או זוקפים לזכות הדת והאמונה באל.
מה יקרה כאשר נרגיש כי מילאנו את דרישות יצרים אלה? האם האהבה עוד תשחק תפקיד חשוב?
האם האהבה תשחק תפקיד חזק כמו בינקות, התבגרות, משבר גיל הארבעים?

אני מהמרת שרבים לא ירדפו אחריה יותר, לאחר גיל מסוים.

האדם, או ה"על אדם" הזה יסתכל על הצרכים שבתחילת חייו כעל צרכים "חייתיים" או בסיסיים, והנה עכשיו, הוא התעלה על עצמו, לא מרגיש צורך יותר באחר, הוא עצמאי וכמעט כל יכול.
מה יתפוס את מקום היצרים ה"חייתיים"?

אני מהמרת על: רצון להתפתח אישית, להגביר כוחות ויכולות איתם נולד האדם, מיצוי כשרונותו שיתגלו עוד ככל שיעבור הזמן. דמיינו היסטוריה ואנטרופולוגיה של בני אדם שתוחלת החיים שלהם היא, נגיד 150 שנים.
גם הדתיים והמאמינים, אני מהמרת שיתמסרו ללימוד מתקדם יותר.
אפשר לומר, שגם זה יצר "חייתי" אחר, בתחפושת. מעין מגדל בבל אישי.

ואולי אלה שלא מעונינים בהבאת ילדים לעולם ורק מחפשים להמשיך ולהתפתח אישית, הם "מוטאנטים", הם בעצם "על אדמים" שנולדו טרם זמנם, לפני שהרפואה והביו-רפואה החלו להעניק אפשרויות הארכת החיים.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)