שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהמבקש (שוב) את עזרתכן לעריכת חומר הסברה


מבקש (שוב) את עזרתכן לעריכת חומר הסברה
פורסם לפני 4146 ימים     מאת בקרוב המבול     סה"כ תגובות: 11     תגובה אחרונה לפני: 4145 ימים

שוב בהקשר לעבודה שאני עושה על חוברת שמיועדת לעזור לאוכלי/ות בשר להתגבר על מכשולים שונים שעשויים להיות להן במעבר לצמחונות:
1. אני מנסה להתמודד עם החשש שעלול להיות לאוכלות בשר, שאם הן יצטמחנו אז יתייחסו אליהן לפי כל מיני סטראוטיפים שיש על צמחוניות/ים, כגון שהן היפיות, יפות נפש, או – לגבי צמחונים בנים בלבד – הומואים, רכרוכיים, לא גבריים.
כתשובה לכך, אני רוצה להציג שמות של סלבריטיס צמחוניות/ים (או טבעוניות/ים) שהתדמית הציבורית שלהן סותרת את הסטראוטיפים האלה, ולהגיד : הנה, יש גם צמחוניות כאלה. למשל עומר ברנע, שאם אני מבין נכון התדמית שלו היא של ערס. יש לכן רעיונות לעוד סלבריטיס כאלה (אפשר כמובן גם מחו"ל)? אני לא מחפש רשימות ארוכות של סלבריטיס צמחוניות – אני מכיר את הרשימות האלו – אלא את הסלבריטיס הספציפיים עם התדמית השונה.
הבעיה שלי היא שאני קצת מנותק מדי מטלויזה וכדומה, וכלן אני לא מספיק מכיר את הדימוי התרבותי של כל הסלבריטיס הללו, ולכן לא יודע איך הן נתפסות.
2. מכשול אחר שאני מנסה להציע לו תשובות, הוא החשש של מצטמחנות פוטנציאליות מבידוד חברתי, חשש שיסתכלו עליהן בתור משונות ומוזרות, כאשר רוב הסביבה החברתית אוכלת בשר.
אחת הדרכים לפתור את הבעיה הזו (ממש לא הדרך היחידה), היא להכיר קהילות שיש בהן שיעור גבוה יחסית של צמחוניות/ים. למשל ארגוני זב"ח, פסטיבלי שנטיפי למינהם, נוער מרצ, "מופע הקולנוע של רוקי". הבעיה שכל הקהילות האלה מתאימות לסטראוטיפים שדיברתי עליהן למעלה. אני מחפש רעיונות לקהילות ותרבויות שיש בהן שיעור גבוה של צמחוניות, ושלא תואמות לסטראוטיפים הללו. יש לכן רעיונות?
3. אילו עוד סטראוטיפים אתן מכירות על צמחוניות/ים, וחושבות שהם נפוצים, ואנשים עלולים לחשוש לעבור לצמחונות בגללם? אני חשבתי על הומו/נשי/רכיכה/לא-מאצ'ו/רגשן, שמאלנים/יפי-נפש, היפים/פריקים, חנונים ומהצד השני: מילטנטים קיצוניים ואלימים

תודה על העזרה, ושבת שלום
אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריךמאמרי הקהילה
טופו עם סלק- טעים!
מתכון מהיר לטופו מוקפץ עם סלק. בסוף רבע שעה של בישול לא מאומץ יוצא תבשיל שהוא גם טעים מאוד וגם ורוד.
18/3/2011
שומרים על איכות הסביבה
כמה עצות פרקטיות וצעדים קלים שיעזרו לכולנו להיות קצת יותר אקולוגיים בבית. מבוסס על עצות והודעות משרשור שבו השתתפו חברי הפורום.
5/9/2009
הקינואה המנצחת של דרור
לפי טענתו: המתכון הכי קל, הכי פשוט והכי טעים שיש לקינואה.
5/9/2009
תאריכון הפורום
כדי שלא נשכח ימי הולדת וימים חשובים אחרים!
5/9/2009
ביקור בבית חולים לחיות בר

25/5/2009
פשטידת ממותה
קשה מאוד למצוא ספרים לילדים שרוח של צמחונות וטבעונות מפעמת בהם. הספר הנ"ל מצליח להאניש את הממותה ולהציג גם את הצד שלה בעינין.
28/4/2009
סדנאת אוכל טבעונאי
כתבתינו החרוצה האלת' יוצאת לברר באשר לטרנד החדש: אוכל טבעונאי- וחוזרת עם בטן מלאה! באוכל! אלא מה?
25/4/2009
סדנאת בישול יפני: רשמים ומתכונים
האלת' המקסימה עשתה תחקיר עומק והביאה לנו רשמים ומתכונים מסדנא שהתקימה במרכז הקהילתי הצמחוני בירושליים. אתם מוזמנים להנות מהמתכונים ומהתמונות המשגעות של נציגנו.
14/3/2009
ירקות שורש בתנור- מנה טבעונית וחגיגה של צבעים
אם אתם צריכים להכין תוך זמן קצר מאוד מנה שתראה יפה ומושקעת, המתכון הזה בשבילכם. שפע של טעמים, ניחוחות וצבעים במנה טבעונית משגעת שנראית מדהים על הצלחת.
24/1/2009
בצק אחד- שני מאפים שונים
איילת עושה נפלאות מבצק פילו וממלאת חצי במילוי פירות וחצי במילוי שוקולד. התוצאה? היא טוענת שזה יותר טוב מקונדיטוריה- נסו ותיווכחו!
20/12/2008*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0469)