שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

ליטר של דמעות

ליטר של דמעות Eye_Br_Tear Smiley_Hug_A
פורסם לפני 1804 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

למרות שהכנתי מראש את הממחטות Tissues, את הדרמה הזו סיימתי דווקא עם חיוך גדול שליווה אותי במשך דקות ארוכות ועם הרגשה חמימה ומחזקת בלב Smiley_Love_B. והיו כמובן גם דמעות וסצנות מרגשות שהשאירו לחלוחית בעיניים, שבהן הלב פשוט יצא אל איה, הדמות הראשית בסדרה.
אני שמחה שזו הייתה הדרמה היפנית הראשונה שלי, והיא בהחלט השאירה טעם של עוד.

הסדרה שודרה בשנת 2005 ויש לה 11 פרקים (וגם ספיישל שצולם כשנה וחצי אח"כ, ובו לא צפיתי). הודות לקיווי יש גם תרגום מושקע לעברית!

העלילה (באדיבות קיווי):
איקיצ'י איה היא נערה רגילה בת 15, בת להורים שעובדים בחנות טופו ועומדת להתחיל את שנתה הראשונה בתיכון בו ציפתה ללמוד.
איה מגלה יום אחד שגופה מתחיל להתנהג בצורה מוזרה, היא מועדת לעיתים תכופות, הראייה שלה מיטשטשת והיא אינה מצליחה להבין מדוע.
אמה המודאגת לוקחת אותה לבית החולים שם איה מאובחנת כחולה במחלת ניוון שרירים הגורמת להתפוררות תאי עמוד השדרה ובסופו של דבר לשיתוק. איה נאלצת להתמודד עם מחלתה ובעזרת משפחתה המדהימה והחברים שסביבה היא לא מרימה ידיים ומחליטה למצות את חיה עד תום.
"ליטר של דמעות" מבוסס על סיפורה האמיתי של איה קיוטו, נערה שחלתה במחלה ותיעדה את התמודדותה עם המחלה לאורך השנים בעזרת יומנים שכתבה, אשר הופצו בעולם וזכו לתגובות חמות. זאת דרמה מרגשת ונוגעת, על חיים של נערה שנלחמת בכל כוחה להישאר חזקה ולהמשיך לחיות ולהיות מאושרת למרות המצב הקשה בו היא נמצאת...
סיפורה של איה יהווה השראה לכל הצופה בו.
איה הייתה בן אדם מדהים שנתן כוח לחולים במחלה האכזרית הזאת ועד היום היומנים שלה נמכרים באלפי עותקים ומתורגמים לשפות רבות.

רשמים אישיים:
על הסדרה הזו קראתי תגובות נלהבות ומרגשות כבר מזמן, עוד בפורום של נענע, והיא עוררה בי עניין מיוחד כבר אז, אבל לא הייתי בטוחה שיהיה לי האומץ לצפות בה ושאני אעמוד בצפייה בסדרה שסופה העצוב ידוע מראש. מאז כידוע זרמו ים של דמעות משתי עיניי, ואחרי חישול צ'יליאני+קוריאני הגישה שלי השתנתה לחלוטין...

החיבור של ל"ליטר" היה מיידי, ממש מהשנייה הראשונה. הרגשתי ממש כמו בבית עם המשפחה המקסימה והאמיתית כ"כ של איה, ממש כאילו אני נמצאת במטבח או בחנות הטופו שלהם...

הסדרה מתארת את ההתמודדות עם מחלה אכזרית, אבל למרות הכל לא מדובר לטעמי בסדרה מדכאת או מייאשת. ההפך הוא הנכון! יש בה הרבה רגעים אנושיים, מצחיקים ומרגשים כאחד, ובעיניי זו סדרה שנותנת כוח ואופטימיות, ופתאום כל הדברים הפשוטים שאנו עושים ביומיום, כמעט באופן אוטומטי, נראים לגמרי אחרת...

ולאורך כל הדרך, החיים של איה, על ההתלבטויות, הקשיים, ההצלחות והרגעים העצובים והשמחים – מוצגים בגובה העיניים, עד שיש תחושה שעוברים יחד עם איה המקסימה את המסע הזה. וכמו שכתבתי כבר בפורום בידור אסייתי, אני שמחה שצפיתי בסדרה הזו, ואני חושבת שהיא העבירה בצורה מאוד אנושית ומרגשת את סיפור של איה. אהבתי את הפשטות, המשפחתיות החמה, ההדרגתיות וגם את העדינות, הרגישות והכבוד שבה הכל נעשה. והגדולה של הסדרה בעיניי היא שבשום שלב לא ריחמתי על איה, אלא בעיקר אהבתי והערכתי אותה, הוקסמתי מהחיוך ומהעיניים הנוצצות שלה, והרבה פעמים רציתי לחבק אותה.

השפה היפנית הייתה נעימה לי לאוזן, גם אם לא הבנתי כמעט אף מילה (כבר אמרתי שיש כתוביות בעברית?). והפרקים עברו לי כ"כ מהר... כמעט מהר מדי (45 דקות בממוצע).

את הפרקים מלווים ציטוטים מהיומן שכתבה איה קיוטו (שעליו כאמור מתבססת הסדרה) ותמונות אותנטיות שלה בשלבים שונים בחייה. התמונה הזו שלה נשארה אצלי חזק בזיכרון.

קטעים מהיומנים שלה (בתרגום לאנגלית) אפשר לקרוא כאן:
http://onelitre.xanga.com/

קישור לספיישל של לולי בנענע:
http://forums.nana10.co.il/Message/MessageFullUTF8.asp?pid=48&MsgID=11625456

פוסט בבלוג Nippon – יפן, ארץ השמש העולה
http://www.tapuz.co.il/blog/ViewEntry.asp?EntryId=1336721

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר כרטיסים למופעים, הצגות ופסטיבלים Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0625)