שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Sorry I love you

Sorry I love you Heart_Broken
פורסם לפני 3919 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

הסדרה Sorry I love you שודרה בשנת 2004 ברשת KBS2 הקוריאנית ויש לה 16 פרקים. הסדרה זכתה לשם החיבה MiSa – ראשי תיבות של המילים שמרכיבות את שם הסדרה בקוריאנית - Mianhada, Saranghanda.

העלילה:
צ'ה מו היוק אומץ על ידי משפחה אוסטרלית, אבל ננטש בגיל צעיר והפך לגנגסטר שמסתובב ברחובות ושורד איך שאפשר. יום אחד הוא נתקל במקרה בסונג און צ'ה, צעירה קוריאנית שהגיעה לאוסטרליה לצורך צילומי פרסומת של הבוס שלה, צ'וי יון, כוכב עולה וחבר ילדות שבו היא מאוהבת מאז ומתמיד. מכורח הנסיבות, מו היוק ואון צ'ה מעבירים יחד כמה שעות הזויות ובלתי נשכחות, כמעט בלי להחליף ביניהם מילה, ברחובות הפחות סימפטיים של מלבורן...

און צ'ה חוזרת לקוריאה, לתפקיד העוזרת שנמצאת תמיד שם בשביל הכוכב המפונק, בזמן שמו היוק חוטף שני כדורים בראש בחתונה של האקסית שלו. הרופאים מצליחים להוציא כדור אחד, אבל הכדור השני ממוקם במיקום רגיש שלא מאפשר ניתוח. כתוצאה מכך נותרו למו היוק חודשים ספורים לחיות.

בעידודה ובתמיכתה הכספית של חברתו לשעבר, מו היוק חוזר לקוריאה כדי למצוא את אמו הביולוגית, ומה שהוא מגלה לגבי משפחתו גורם לו לרצון עז לנקום... אבל אז הוא גם מוצא אהבה גדולה, דווקא כשהוא חי על זמן שאול והשעון מתקתק. לא קשה להבין שמדובר בסדרה טרגית, נכון?

אילו הייתי קוראת רק על חלק מהאירועים שקורים בסדרה הזו, ללא ספק הייתי חושבת שהתסריטאים הגזימו במלודרמה. אבל כשראיתי את הפרקים עצמם נסחפתי לסיפור החזק, המרגש והאנושי הזה. ומתברר שלא הייתי היחידה... הסדרה הייתה פופולרית בקוריאה, וזכתה לאינספור תגובות באתר הרשמי (מעל מיליון תגובות נספרו זמן קצר לאחר סיום הסדרה), מה שהביא לקריסתו מספר פעמים. המכורים לסדרה כינו את עצמם "MiSa Pye-in" – אובססיביים ל'מיסה'. הפרק האחרון גרף רייטינג של 29%.

קשה לתאר במילים את הדמות של מו היוק ואת המשחק המשכנע והאמיתי כ"כ של השחקן המעולה סו ג'י סוב... אני חושבת שמהשנייה הראשונה לא הצלחתי להוריד ממנו את העיניים. הוא ממגנט! הייתי מרותקת להבעות העשירות ולשפת הגוף שלו, שהצליחו להעביר כ"כ הרבה בלי צורך במילים. טיפוס שקשה להגדיר, מלא סתירות – גבר אימפולסיבי, פראי ולא צפוי שיכול גם לתכנן נקמה בצורה מחושבת וקרה. מצד אחד ילד תמים, פגיע ורעב לאהבה, ומצד שני יש בו חלק אבהי ותומך, רגיש ואוהב מאוד. אחד שלא יהסס לעזור ולהציל אחרים, בלי לחשוב על עצמו, אבל בסיטואציות מסוימות יעמוד מנגד ולא ינקוף אצבע כדי לעזור.

במסר שהשחקן סו ג'י סוב כתב בזמן הצילומים למעריצי הסדרה הרבים, הוא כתב שהוא חי את הדמות של מו היוק בכל יום, ושימשיך לחיות אותו עד לסיום הצילומים... יוצרי הסדרה סיפרו שהתרשמו מאוד מהמבט העמוק שלו, ולכן רצו שהוא יביע רגשות באמצעות העיניים ושפת הגוף. הם אפילו ציינו שאם עד פרק 4 הדמות נוצרה בעיקר על ידי התסריטאי והבמאי, החל מפרק 5 הדמות נוצרה והתגבשה על ידי סו ג'י סוב עצמו!
השחקן זכה בפרסים ובהערכה רבה בעקבות התפקיד הנ"ל, אבל נאלץ להתגייס זמן קצר אחרי הצילומים. הוא השתחרר לפני שנתיים והספיק להשתתף בסדרה "קין והבל" שנמצאת על הכוונת שלי, בסדרה סלולרית ובכמה סרטים.

השחקנית הראשית, אים סו ג'ונג, גילמה בצורה רגישה ומשכנעת את דמותה של און צ'ה, והשלימה בצורה מופלאה את סו ג'י סוב. אהבתי את הכימיה שלהם ואת הסצנות שלהם ביחד ולחוד. ובכלל, רוב הקאסט עשה עבודה טובה, כולל ג'אנג קיונג (מין-גי ב"זמן בין כלב וזאב") בתפקיד הכוכב והילד המפונק של אמא... אבל אין ספק שלפני ואחרי הכל, הסדרה נשענת על כתפיו הרחבות של סו ג'י סוב שעושה כאן את תפקיד חייו.

היו מוטיבים שחזרו על עצמם בסדרה כמו ללכת בעקבות מישהו או לחכות לו במשך שעות (בשמש, בגשם או בשלג). גם המסטיק של מו היוק היה מוטיב חוזר וחלק בלתי נפרד מהדמות... ואי אפשר להתעלם מהאמבטיות/מקלחות המוזרות/מקוריות שתפסו כאן מקום (מתי בפעם האחרונה ראיתם אמא מסבנת את הגב של בנה בן ה-20+?). הנה סצנה כזו לדוגמה:

הצילומים והמוזיקה בסדרה הזו פשוט שאבו אותי מהשנייה הראשונה. הפסקול מדהים וכולל את אחד השירים האהובים עליי, The stranger של בילי ג'ואל, שממש הכניס אותי לאווירה... ואני מכורה לשיר Snow Flower שמתנגן בסדרה (כבר אמרתי שהפסקול מעולה?). ההתחלה שלו הזכירה לי משום מה צלצול של פלאפון, ולכן בלא מעט פעמים שהוא התנגן בסדרה חשבתי שהטלפון של אחת הדמויות מצלצל (ניידים תופסים מקום של כבוד בדרמות הקוריאניות כידוע, וכך זה היה גם כאן). בחרתי לשים כאן ביצוע לשיר (בקוריאנית ויפנית) של השחקן סו ג'י סוב, שהפתיע אותי גם בכישרון השירה שלו, כי בסדרה יש סצנת קריוקי שבה הוא מזייף עצמו לדעת, כנראה בכוונה. הבנתי שהוא גם הוציא כמה סינגלים בסגנון ראפ.

יש בקליפ ספויילרים מינימליים, בעיקר מהפרק הראשון:

בסדרה טרגית שבה הגיבור מחשב את קצו לאחור, אפשר לחשוב שהסוף צפוי מראש, אבל אי אפשר להגיד שהייתי יכולה לחזות את סצנת הסיום שהשאירה אותי בהלם וצמררה אותי גם בפעם החמישית שצפיתי בה. למען האמת, בפעם הראשונה שראיתי אותה הייתי כנראה אפופה ולא קלטתי את התמונה במלואה... רק כשצפיתי בה שוב, האסימון נפל לי ופרצתי בבכי שנמשך כמה דקות.
וביום מן הימים אני מתכננת לצפות בסדרה הזו שוב, כי ראיתי אותה בצורה כ"כ אינטנסיבית (תוך שלושה ימים – אל תנסו את זה בבית), שאני מרגישה צורך לחזור ולהתעכב על לא מעט סצנות מחדש. זו הייתה חוויה מדהימה!

ויש גם ספיישל אנימה לסדרה שאני מתכננת לצפות בו מתישהו...

תוקן על ידי iDana 10/10/2009 15:8

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1250)