שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

ספיישל My too perfect sons

ספיישל My too perfect sons
פורסם לפני 3621 ימים     מאת אורלי     אין תגובות    

הסדרה My too perfect sons שודרה בקוריאה עד לפני כחודש , היא נקראה גם בשם The sons of SOL pharmacy house , ולמרות שאני יותר אוהבת את גרסת ה- "ילד שלי מוצלח" , אני חושבת שהכי פשוט לקרוא לזה עלילות משפחת בית המרקחת.

הרייטינג הממוצע עומד על 29.5% אבל אני חושבת שזה חשוב לציין שלכל אורך שידורה הייתה מגמת עלייה באחוזי הצפייה והיא סיימה עם 48% צפייה, מדד מאוד גבוה, וכנראה המדובר בפרק הנצפה ביותר בקוריאה השנה.

מההערות שקראתי הבנתי שזה היה נתון די מפתיע יחסית לסדרה שלא שיחקו בה שמות גדולים וידועים, אבל אני לא מבינה בזה הרבה כי הרפרטואר שלי כולל בעיקר את הסדרות בערוצי ויוה, ואני הגעתי לסדרה הזו בגלל האן סאנג ג'ין – הלא הוא הונג מהמלך סאן והוא בהחלט מבחינתי שם גדול וידוע אפילו אם אף אחד אחר עוד לא יודע את זה.

הסדרה משלבת בין דרמה משפחתית, קומדיה, קומדיה רומנטית ( כפול שלוש או ארבע או חמש תלוי איך סופרים) , וברוב העלילות יש הרבה מהדילמות הידועות בין הליכה אחרי הלב, לבין עשיית החובה. ויש גם הרבה עיסוק במעבר בין הישן לחדש – בין שמרנות להתקדמות שמתבטאת לפעמים גם בדברים קטנים שלא בטוח שהבנתי עד הסוף.

אפשר למשל לראות שם איך בבית אחד, אנשים יוצאים לשטוף פנים בבוקר בברז של החצר עם קערה של מים, ובבתים אחרים יש שירותים ואמבטיות רגילות שאנשים מתקלחים בהן בבוקר,
או שבבית אחד אנשים ישנים על סדינים שהם פורסים על הרצפה, וזה מקובל, ובבתים השכנים יש מיטות כמו שמקובל ברוב שאר חלקי העולם. לי זה היה מוזר לראות את עניין השינה על הרצפה או הברזים בחצר אבל שם האורחים שהגיעו לבית לא נראו מתפלאים בכלל.

הנקודה החזקה של הסדרה לדעתי היא הדמויות, שכולן מקסימות בדרכן שלהן, כל אחת תופסת את הנפח שלה בזמן אחר, ואם דמויות מסוימות נמצאות בצל בתקופה מסוימת, אז פתאום הזרקור על שאר הדמויות מגלה לנו פנים חדשות בהן, ותמיד יש מישהו שמעניין להתמקד בו באותו הזמן.
אם לא אמרתי עד עכשיו אז הסדרה מספרת את סיפורה של משפחה עם ארבעה בנים רווקים ששלושה מהם כבר עברו את גיל השלושים וחמש, והאימא מאוד לחוצה שיתחתנו כבר ויעשו לה קצת נחת, אחד מהבנים מנהל את בית המרקחת של המשפחה ששייך לסבא אם הבנתי נכון (זה לא כזה קריטי) ומשם מגיע שם הסדרה.

חוץ מהם יש עוד משפחה אחת של שכנים שבין האבות של שתי המשפחות יש יריבות ילדותית בלתי מוסברת, ועוד משפחה של שכנים שעוברת לגור על ידם בפרקים הראשונים, ומסתבר שהיא קשורה גם לעבר וגם לעתיד של משפחת בית המרקחת.

קצת ביתר פירוט על הדמויות :
במשפחת בית המרקחת יש לנו סב שגר עם בנו וכלתו שהם הורי המשפחה , את הסב משחק ביון הי בונג ששיחק גם סבא בסדרה My girl המוכרת לחלקכם
את בנו, האב הילדותי אך המבין יותר ממה שהוא נראה (נורא קל לחבב אותו ברגעים כאלה) משחק Baek Il Seob ואין לי שמץ של מושג איך מבטאים את שמו
את האם הלחוצה אוק הי משחקת השחקנית Yoon Mi Ra

והיא פולניה בדיוק כמו שאפשר לצפות מאם קוריאנית סטריאוטיפית , שלפעמים היא מצחיקה ולפעמים היא מעצבנת (מאוד).
ואני חייבת לצטט משפט שהיא אומרת בפרק האחרון של הסדרה (זה לא ממש ספויילר כי אם מישהו מתכוון לראות את הסדרה, ספק סביר אם הוא יזכור את המשפט הזה עד פרק 54, ואם לא מתכוונים לראות את הסדרה, אז ברור שאני חייבת לצטט כי איך אחרת תגיעו אליו) כשהאם נשאלת איך זה לגדל ארבעה בנים , התשובה שלה היא " לגדל ארבעה בנים - זה אינסוף פעמים שבהם מתחשק פשוט לכסח אותם במכות, המנוולים הקטנים" המשפט הזה כל כך מתאר אותה, שאם הסדרה תשודר בארץ פעם, אני חושבת שהוא ראוי לטאג ליין.
והנה הם ארבעת ה"מנוולים הקטנים"

ונתחיל כמובן בבן/האח הבכור – סונג ג'ין פאנג, אותו מגלם סון היון ג'ו (First Wives Club, What’s Up Fox)
(בטרנינג הכחול)
האח הבכור הוא הרוקח שמנהל את בית המרקחת המשפחתי שאליו מגיעים מכל השכונה כמעט- מישהו שבאופן כללי אם תרצו למכור את מעלותיו כשידוך אפשרי, התיאור שלו בדרך כלל יהיה בחור טוב – אבל כשאתה בן ארבעים ועדיין לא התחתנת ואתה רחוק מלהיות הכי חתיך שבעולם, וגם המקצוע שלך לא הכי מרשים, וחסר הילה של הצלחה, מה שרוב הבנות שומעות זה משעמם.
וזו הסיבה שהדמות שלו די נוגעת ללב, כי אני חושבת שהטלוויזיה שלנו (לא משנה מאיזה ארץ מוצא) לא מרבה להציג הרבה דמויות של גברים שקשה להם למצוא בת זוג בגלל שאין בהם בעצם שום דבר מרשים, זה הרבה יותר נפוץ לראות את הבחורה הקצת שמנמנה מכוערת שרוצה להתחתן ואף אחד לא מצליח לראות את יופייה הפנימי, בנים שבנות לא מצליחות לראות את יופיים הפנימי בדרך כלל מוצגים דרך המקצוע ההרואי שלהם או משהו כזה שגורם לך כצופה מיד להבין שיש להם משהו אחר בחיים שממלא אותם. הצורך באהבה כמאפיין דמות גברית ראשית לא מושכת הוא לא מראה נפוץ. ולו רק בגלל הסיבה הזו אני חושבת שהעלילה הזו ראויה
מה שכן לי היה קצת קשה להתחבר לדמות (אולי בגלל השחקן) וההתחברות האמיתית אני חושבת הייתה בסביבות פרק הארבעים שבה מבחינתי המונח בחור טוב קיבל משמעות חדשה. והגעתי למסקנה שהתיאור הזה כאדם טוב הוא תיאור שכאשר הוא נכון יש בו באמת כל מה שבחורה צריכה.

האח השני – סונג די פאנג מגולם על ידי לי פיל מו (You Are My Destiny,)

הוא גם רופא וגם נראה טוב (השמאלי ביותר), והוא קצת פלייבוי, והוא לא בדיוק מעורר סימפתיה בצופים, מה שכן גם הוא בסופו של דבר בחור טוב, ולשמוע לפעמים איך שההגיון שלו עובד (או אולי לא עובד יהיה מדויק יותר) זה מאוד משעשע.
המסע שלו בסדרה הוא המסע היותר שגרתי של קומדיות רומנטיות (מסע שבו הגבר עובר חינוך מחדש) אבל השחקן לדעתי מצליח לעבור את המסע הזה היטב, ואיכשהו להראות לנו שהוא אולי בסוף טיפה יותר מבין ממה שהוא היה בהתחלה, אבל הוא נשאר אותו אדם לטוב ולרע. (ויש הרבה יותר טוב ממה שזה נראה בהתחלה, אם כי הוא עדיין רחוק מלהיות מושלם)

האח השלישי- סונג סאן פונג מגולם על ידי האן סאנג ג'ין (הונג מהמלך סאן אבל אתם בטח כבר יודעים את זה)

הוא כתב חדשות לענייני חיות, וגם צמחוני דבר לא הכי מובן מאליו בקוריאה שבה אוכלים כמעט כל דבר שזז, חנון צמרת , אבל חמוד מאוד, כנראה גם בגלל שהוא מתנהג, עם המון כוונות טובות, אבל בלי ממש מושג איך מתנהלים בעולם. הדמות שלו הייתה הראשונה ששבתה את ליבי לחלוטין בסדרה, ובלי שום קשר להונג באמת באמת.
באמצע הסדרה הדמות שלו הושמה קצת בצד ומבחינתי זה היה חבל אפילו שכמו שאמרתי גם שאר העלילות היו מעניינות ומצחיקות, אבל הרגשתי שהיה שם עוד פוטנציאל עלילתי לא ממומש, ייתכן שזה קשור לצילומים של השחקן לסדרה אחרת, אבל אני לא בטוחה. מה שכן, קראתי באיזשהו מקום שהוא היה צריך להעלות 11 קילו לתפקיד, הצליח להעלות רק שמונה והוריד חמישה מהלחץ של הצילומים. (כבר בפרק השני רואים את כל האחים בתחתונים בלבד, כך שהמידע הזה הוא כן קצת רלוונטי למשהו, אבל שלא יכנסו לכם רעיונות לראש זו סדרה שמרנית ביותר ואישתו של האן סאן ג'ין היא די קנאית אם היה לה קשה לצפות בעלילותיו עם נשים אחרות בסדרה הזו )

האח הרביעי –סונג מי פונג

בעוד שעל שלושת האחים מופעלים לחצים גדולים להינשא – הלחץ עליו הוא לעבור את בחינת הכניסה לאוניברסיטה, הבעיה היא שאותו מעניינים דברים אחרים, כמו התינוקת של החבר הטוב שלו, הרבה יותר (גם האימא של התינוקת תיכנס לעלילה בשלב מאוחר יותר)

כמו שאמרתי בסדרה יש התמקדות בעוד שתי משפחות
המשפחה של אונ ג'י –( Yoo Hana of First Wives Club-) הבת של השכנים,

בחורה מפונקת שעובדת כשחקנית באיזו אופרת סבון, אביה הוא המנהל של תחנת החדשות שבה עובד האח השלישי, ושיש לו יריבות לא מוסברת עם אבי משפחת בית המרקחת, ואימה היא עקרת בית סנובית משהו שמגלמת אותה השחקנית קים הי אוק שהבנתי שהיא שחקה בקפיטל סקנדל בתפקיד סשיקו ונדמה לי שיש כאן כאלה שצפו בסדרה הזו.

המשפחה השנייה שמתמקדים בה בסדרה היא משפחתה של סו ג'ין (פארק סון יונג) –

עורכת דין שעוברת לגור בשכנות למשפחה בית המרקחת ומהווה מושא אהבה לכמה מבניה של אותה משפחה
היא גרה שם יחד עם אחיה שחזר מארצות הברית אישתו ושני ילדיו הקטנים.
דמות חשובה נוספת בסדרה היא דמותה של בוק שיל- (יו סאן). – שעובדת כאחות אצל האח השני, הרופא, ומתנהגת כחלק מהמשפחה , מרגישים שהיא מאוד מעריכה את התא המשפחתי שהיא מוצאת אצלם אפילו שהם יכולים להיות משפחה מאוד מוזרה (כמו כל המשפחות כנראה) – גם היא במהלך הסדרה מהווה מושא אהבה לכמה מבני המשפחה, אם כי באופן כללי אפשר לומר שהמשפחה כולה מאוהבת בה חוץ כמובן מאותו אחד שבו היא מאוהבת. ואני לא יכולה להגיד הרבה יותר מזה על הדמות שלה בלי לעשות ספויילרים עלילתיים אבל מה שכן שווה לחכות לפרקים המתקדמים יותר כדי להכיר אותה באמת וגם את בני משפחתה.

במהלך הסדרה גם מגיעות ויוצאות עוד דמויות כמו דמות בת הדודה מירן שהיא שחקנית בתחילת דרכה והיא מנסה את מזלה באודישנים רבים ללא הצלחה מרובה, בעיקר בגלל העובדה שהיא מה לעשות שמנה, ולא שמנה מהסוג של סאם סון אלא שמנה באמת, אני לא חושבת שראיתי עדיין שחקנית צעירה שמנה באיזושהי סדרה קוריאנית כך שהייתי חייבת לציין את זה .-

אין הרבה דברים שלא אהבתי בסדרה הזו, חוץ אולי מדבר אחד שהייתה לי תחושה שאו שאני לא הבנתי נכון את התרגום, או שחשבון הוא לא הצד החזק של מי שהיה אחראי על כתיבת הסדרה, כי כמעט כל פעם שמישהו ציין שמשהו קרה לפני כך וכך שנים, זה לא הסתדר לי עם חישובי הזמן של אירועים אחרים שקרו בסדרה, או עם תאריכים שקשורים לגיבורים אחרים.
אבל זה באמת בקטנה, ויכולתי לזרום עם זה רוב הזמן.

לדעתי כמעט כל אחד יכול להתחבר לסדרה הזו אחרי שמתחילים לצפות בה, והיא עשויה היטב (כשראיתי כמה מהפרקים הראשונים אחרי שסיימתי את הסדרה הם הצחיקו אותי אפילו יותר, והייתי בשמחה צופה בה שוב)
אבל אני לא רוצה סתם לעורר ציפיות לגבי הסדרה הזו, אני רק יכולה להגיד שהסיבה שאני התחלתי לצפות בה, הייתה שחיפשתי משהו שיעודד אותי אחרי שבטעות בסביבות הפרק החמישים של המלך סאן גיליתי מה הולך להיות סופו של הונג בסדרה, והתבאסתי כמו שלא התבאסתי הרבה זמן בגלל התפתחות בתוכנית טלוויזיה.
דנה פרסמה באותו השבוע לינק לפרק הראשון של הסדרה בויקי ואני חשבתי שזה יכול להיות רעיון טוב להתנחם בסדרה אחרת שבה אותו השחקן מגלם דמות עם עתיד שנראה קצת יותר ורוד (לא שבאמת יכולתי לדעת) , למזלי הסתבר לי, כי הסדרה הזו הייתה בדיוק מה שהרוקח היה צריך לרשום לי.
אם מישהו מבין הדמויות או משהו מהעלילות נשמע לכם מעניין אולי היא תהיה גם בשבילכם.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)