שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Beautiful Life

לב Beautiful Life לב
פורסם לפני 3074 ימים     מאת iDana     אין תגובות    

Beautiful Life היא דרמה יפנית ששודרה בין החודשים ינואר-מרץ 2000 ברשת TBS. לדרמה יש 11 פרקים והיא נחשבת לאחת הנצפות ביותר ביפן בכל הזמנים. הרייטינג הממוצע עמד על 31.86%, כשהרייטינג של הפרק האחרון הגיע ל-41.3%.

הסדרה גם שברה את שיא הפרסים לטקס אחד, וקטפה לא פחות מ-11 פרסים בטקס פרסי האקדמיה של הטלוויזיה היפנית. מדובר בעצם בכל פרס אפשרי – לשחקנים הראשיים והמשניים, לבמאי, לתסריטאי, לסדרה עצמה (כדרמה הטובה ביותר), לשיר הנושא ולפתיח.

העלילה:
הסיפור יוצא לדרך בפול גז – ואנחנו מכירים את שוג'י (קימורה טאקויה, להלן קובי, אחד השחקנים העסוקים והמצליחים ביפן), שרוכב על האופנוע שלו. באחד הצמתים הוא כמעט נתקע במכונית אדומה, שבה נוהגת קיוקו (טוקיווה טאקטו), בחורה עם פריזורה משונה למדי, שמחליטה להוציא יד מהחלון ולבדוק מקרוב את מזג האוויר. הוא מנסה להגיד לה את הגרסה היפנית ל"מי נתן לך רישיון?", אבל היא ממהרת לדרכה.

ממש במקרה מתברר שהשניים נוסעים לאותו מקום – הספרייה. כששוג'י מחנה את האופנוע ליד האוטו שלה, קיוקו מעירה שהוא לא בדיוק נראה כמו הטיפוס שמבקר בספרייה. היא גם מבקשת ממנו להזיז את האופנוע כדי שהיא תוכל לצאת מהאוטו. הוא לא מבין על מה היא מדברת, והיא שולפת כסא גלגלים מתקפל ועושה את דרכה לספרייה, שבה היא עובדת כספרנית.

שוג'י שואל אם יש להם ספר על איזה חומר כימי ששכחתי את שמו, וקיוקו מגיעה למסקנה שהוא רוצה להרכיב פצצה או משהו. אבל שוג'י הוא בעצם מעצב שיער בתחילת דרכו, שמנסה למצוא השראה לתסרוקות ולחידושים בתחום עיסוקו.

מהמפגש הראשוני הזה מתפתחת בין השניים מערכת יחסים מורכבת, מצחיקה ומרגשת, שכוללת קנטורים הדדיים וגם תמיכה, אהבה ודאגה. יחד ולחוד הם מנסים להתקדם למרות המכשולים הפיזיים, המנטליים והחברתיים שעומדים בדרכם...

דעה אישית:
האמת שלא היה לי מושג (לפני שסיימתי לצפות ועד שחיפשתי קצת פרטים כדי לכתוב את הסיכום) שהסדרה זכתה לרייטינג כזה ולכ"כ הרבה פרסים. ידעתי רק שזו דרמה אנושית ואת תמצית העלילה, הודות להמלצה של קיווי. וידעתי גם ששחקן מוערך בשם קובי מככב בה... העובדה שמדובר בסדרה עתירת רייטינג ופרסים מפתיעה אותי, ולא בגלל שהיא לא טובה או משהו כזה, אלא מכיוון שבעיניי זו סדרה מאוד צנועה, עדינה ואנושית. היא מתפתחת על אש קטנה, ולפעמים הייתה לי תחושה שהדברים מתקדמים בקצב של צעד קדימה, שניים אחורה... לאט לאט.

בגדול אהבתי את הסדרה, נהניתי והתרגשתי לב_עיניים (והזלתי גם דמעות), אבל אני מודה שהיו רגעים (בעיקר באמצע) שבהם הרגשתי שאני רוצה שהעניינים יתקדמו קצת יותר מהר. גם הקטעים שבהם הדמויות מתארות את המחשבות/רגשות שלהם היו קצת מיותרים בעיניי – כי לדעתי רוב הזמן היה אפשר להבין מתוך ההבעות, הניואנסים, השיחות וכו' מה עובר על הדמויות (ואין צורך ללעוס ולהאכיל את הצופים בכפית, אפשר לתת להם להבין לבד). הסיבה השנייה היא שלפעמים התיאורים האלה היו מעין "ספויילר פנימי", וכך כבר בפרק 4 או 5 הייתה התייחסות מפורשת למשהו שיקרה רק בפרק האחרון.

ולמרות זאת, אני מעריכה את פיתוח העלילה, שימת לב לפרטים הקטנים ובניית הדמויות בצורה אמינה, כך שרואים אותם כבני אדם עם חולשות ונקודות חוזק, ויכולת לראות את המגבלות והסטיגמות, וגם הרבה מעבר להן...

השחקנים הראשיים היו נהדרים – השחקנית יפה ומקסימה, החיוך שלה מאיר את המסך, והיא הצליחה לגלם דמות אמינה ומורכבת. קובי היה מצוין, יש לו נוכחות וכריזמה טבעית והוא משדר אמינות ורגישות. שוג'י היה דמות נהדרת, ואהבתי את האופן שבו הוא לא עשה עניין מהמגבלות הפיזיות של קיוקו. באחד המפגשים הראשונים שלהם, הוא פשוט מתכופף כדי לראות איך נראה העולם מגובה של מטר אחד, כפי שהיא רואה את הדברים מהכיסא שלה, וקיוקו מופתעת כי אף אחד לפניו לא עשה את זה. היא גם מופתעת מהאופן הנונשלנטי שבו הוא מתייחס לנכות שלה, עד שהוא בכלל לא חושב להציע לה עזרה...

ורק הערה פולנית קטנה: קובי מעשן המון בסדרה הזו, והוא גם נוסע על האופנוע עם קסדת חצי, כך שממש דאגתי... מאז צילומי הסדרה עברו 11 שנים, ואולי מאז הדברים השתנו. גם הפריזורה שלו נראתה לי קצת תמוהה בהתחלה, אבל שוב, עברו לא מעט שנים מאז הצילומים. והוא כזה חמוד שלא נשאר לי אלא להגיד: קובי, תעשה לי פוני! לב_מאושר (ופן, צבע וקצוות לב_קורץ).

הקליפ ששודר בסיום כל פרק:

תחילת הפרק הראשון (עם כתוביות בצרפתית לכל המעוניין):

סרטון מקסים אבל הכי מספיילר שיכול להיות Spoiler_06 ~אזהרה~

תוקן על ידי iDana 18/1/2011 16:12

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר עבודה בעגלות Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)