שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

My love - סרט קוריאני

Cinema My love - סרט קוריאני
פורסם לפני 3006 ימים     מאת asole     אין תגובות    

תודות לקישורים ששלחה לי דנה (קומאו!) סוף סוף הצלחתי להוריד את הסרט ולצפות בו...

נתחיל עם המפרט הטכני. זהו סרט קוריאני מ-2007 שמחבר ארבעה סיפורי אהבה שונים. חוץ מאשר בין שניים מהדמויות, אין קשר בין סיפורי האהבה, אבל יש חוט שמקשר בינהם, כי בכל המקרים מדובר בבחורים שאוהבים בחורה שעזבה אותם ובשתי בחורות שאוהבות אותם.

השחקנים:

סה ג'ין - וו סיונג קאם (המכונה גאם, המלך והליצן)
ג'ו וון - צ'וי קאנג הי
ג'ין מן - אום טה וונג (המלכה סון דוק, דוקטור צ'אמפ, Devil, Sassy Girl)
ג'י וו - ג'ונג איל וו (גברתי הנאווה, שובו של אילג'ימה, 49 ימים)
סו היון - לי יון הי
ג'ונג סיוק - ריו סיונג יונג (טעם אישי, אייריס)
סו ג'ונג - לים ג'ונג או
בא דה - פארק צ'אנג איק

דעתי על הסרט בקצרה וללא ספויילרים: סרט חביב ולא יותר מכך. בסך הכל נהניתי לצפות בו אבל לא נשארתי עם ערך מוסף ממנו (חוץ מ-אום טה וונג, אנו צריכים להפגש שוב בקרוב...). אני חושבת שהבעיה העיקרית שלו זה שסיפור אחד, שהיה לו פוטנציאל, די חופף, ולסיפור הרביעי בקושי נחשפנו. הייתה חסרה לי הבניה קצת יותר רצינית של הדמויות, ואני חושבת שעם קצת פחות "אוירה" ויותר בשר, זה היה יכול להיות מוצלח יותר.

ועכשיו ספויילרים קטלניים, אז מי שרוצה לראות את הסרט שיפסיק לקרוא כאן...

יש כאמור ארבעה סיפורים שונים. הסיפור שהכי עיניין אותי בהתחלה הוא הסיפור של סו ג'ונג וג'ונג סיוק. היא רווקה, מנהלת אמביציוזית וקרייריסטית במשרד פרסום והוא הקופירייטר הראשי שלה (אבל היא צעירה ממנו), אלמן ואב לבן. היא מחזרת אחריו בצורה גלויה וישירה מאוד והוא הודף אותה בישירות לא פחותה ואפילו באכזריות (למשל, אומר לה שהוא ניסה לדמיין אותם מתנשקים וזה הצחיק אותו). למרות זאת היא לא מוותרת עליו וממשיכה להתעקש, גם אם זה אומר לבוא לביתו ולבשל לבן שלו, שמעביר את זמנו במשחקי מחשב, ארוחה (אחד הקטעים הנחמדים בסרט. היא לא ממש בשלנית וקשה לה להסתכל על הפרצוף של הדג כשהיא חותכת אותו, אז היא מכסה אותו בעלה חסה...). אותה אגב מאוד אהבתי, היא הייתה מגניבה והייתי שמחה לראות את השחקנית הזו שוב. עוד קטע נחמד איתה בהתחלה - הוא מזמין אותה לשתות רק כדי לסדר לה פגישה עיוורת עם מישהו, כשאותו המישהו (דווקא נראה חמוד) מחמיא לה על השם שלה היא אומרת שהמשמעות שלו היא "נכנסת להריון בקלות". את השחקן שמשחק את ג'ונג סיוק הכרתי כבר קודם כמנהל צ'וי המקסים מ"טעם אישי", אבל למרות שכבר הייתה לי חיבה מובנית לשחקן, הדמות שלו לא חרגה מהקלישאה: אלמן ציני ומריר שלא מסוגל להשלים עם אובדנה של אישתו ומזניח את עצמו ואת בנו ונוטה לשתות את עצמו לדעת.

דרכה של סו ג'ונג מצלטבת באקראי עם זו של ג'ין מן, תימהוני נודד שמחלק חיבוקים בחינם לכל דורש שחזר לאחרונה לסיאול לאחר ההעדרות של שש שנים. לפני שש שנים הוא עזב את אהובתו ונסע, לא היה לי בדיוק ברור למה, אם זה בגלל פרוייקט החיבוקים שלו אז לא פלא שהבחורה לא חיכתה לו, אני גם לא הייתי מחכה שישה חודשים. שישה ימים גג. בקיצור, ג'ין מן הקפיא את מספר הנייד שלו כשנסע, אבל בגלל שפקע הזמן העבירו את המספר לסו ג'ונג. ג'ין מן יוצר איתה קשר כי הוא קבע עם חברתו משכבר שהיא תצלצל אליו ביום של ליקוי החמה וזה המספר היחיד שיש לה. אז ג'ו מן וסו ג'ונג נפגשים ואפילו משתכרים ביחד (הרבה אלכוהול יש בסרט הזה) והיא נותנת לו את הנייד ביום של הליקוי כדי שיוכל להפגש עם חברתו. מאוד קיוויתי שיהיה משהו בינהם אבל לצערי זה לא קרה, אם כי הם התיידדו.

בסופו של דבר חברתו יוצרת איתו קשר אבל מספרת לו שהיא נשואה והוא אומר שהוא יודע אבל מודה לה שהיא לא שכחה את ההבטחה שלה. הם לא ממש מדברים פנים אל מול פנים, אלא רואים זה את זה משוחחים בנייד. אבל פרוייקט החיבוקים שלו מצליח, אחרי שאף אחד לא ניגש אליו כדי לקבל חיבוק (חוץ מסו ג'ונג השיכורה) בהפנינג שאירגנה סו ג'ונג והמשרד שלה לכבוד ליקוי החמה והמשחקים האולימפים סוף סוף לחיבוקים שלו יש דורש והרבה אנשים באים לקבל חיבוק חינם. ג'ונג סיוק ניגש לסו ג'ונג ונותן גם לה חיבוק חינם ואור ירוק לקשר בינהם, רק אומר שזה יהיה איטי והיא אומרת לו שהיא מומחית כבר בלחכות. אז גם היא מקבלת את ההפי אנדינג שלה, אבל היה חסרה לי הסיבה שבעטייה ג'ונג סיוק השתנה ביחסו אליה. האם זה היה כי הוא ראה אותה ישנה מחובקת עם בנו הקטן (כשהוא היה שיכור לגמרי והבן שלו הזעיק אותה)? או שפרוייקט החיבוקים של ג'ין מן פתח את ליבו? ליקוי החמה השפיע עליו? מה?

והדמות של ג'ין מן ובכלל הסיפור שלו, היה הכי פחות מטופלים בסרט. זה לא ממש הפריע לי כי גם בדקות הבודדות שלו הוא יצר טיפוס מעניין, אבל הייתי שמחה לדעת עליו יותר.

הסיפור השני (ואולי בעצם הראשון?) הוא של סה ג'ין, נהג ברכבת התחתית. הסיפור שלו נפרש דרך פלאשבקים ורק בסוף הסרט אנחנו מבינים מה היה שם. לסה ג'ין הייתה חברה ווירדית שחיה בעולם חלומות קסום ויחודי, כל כך קסום וייחודי שהתחשק לי לא פעם להעיף לה סטירה קסומה ויחודית (אני מהמעטים שלא סבלו את אמלי מהסרט הנושא את שמה). עולמה הקסום של ג'ו וון מתמקד ברכבת התחתית. שם היא נפגשה עם סה ג'ין ושם היא גוררת אותו לכל מיני הרפתקאות קסומות, מיוחדות ומעצבנות. למשל, ללכת על הפסים אחרי שהרכבות מפסיקות לפעול ולשחק עם זיקוקים בחושך, או הדבר הזה:

שזה דווקא היה מגניב, ספרון עם הרבה דמויות כאלו. אבל למה ג'ו וון הביאה לי את הג'ננה? כי היא הייתה פשוט יותר מידי סום וקסום הוא בשום ונפלא... כל הזמן עם הקטעים המיוחדג'ים האלו, כל הזמן סחבה את סה ג'ין אחריה, והוא עשה כל מה שהיא רצתה כי הוא כל כך אהב אותה והעריץ אותה (הוא גם נהנה מחלקם, אבל עדיין...), ולמרות שהם היו כל הזמן ביחד במשך שנה והוא נענה לכל גחמותיה היא לא הסכימה להיות החברה שלו ובעצם, אפילו נשיקה לא הייתה בינהם (כלומר אחת הייתה, אבל הוא ישן). הכי היא עיצבנה אותי ביום ההולדת שלו. החברים עשו לו מסיבה והיא לא באה, בסוף היא באה באיחור, בלי מתנה ואמרה שרק באה לאחל לו מז"ט כי יש לה משהו חשוב לעשות. סה ג'ין היה שיכור ונעלב מידי כדי להבין אבל היה ברור שהיא מכינה לו משהו ליום ההולדת וזה קשור, איך לא, בקבעון הרכבת התחתית שלה. ואני אומרת: תרפי כבר, זה היומולדת שלו, לא שלך. אולי תתני לו משהו שהוא היה רוצה לקבל לשם שינוי? מה שהוא היה רוצה זה את החברה שלו איתו ביום ההולדת שלו ובמקום זה הוא הלך לישון מבואס ושיכור. אבל עם הג'ו וון הזו זה רק "אני ואני ואני ועולם החלומות הקסום והמיוחד שלי".

אז התברר שהיא באמת עשתה לו הפתעה בתחתית בקרון "שלהם" (שם הם נפגשו לראשונה) והיא ציירה לו שם ציור והחביאה לו ספרון שעשתה בו היא מתארת איך היא הייתה מסתכלת עליו עוד לפני שנפגשו, ומה היא מרגישה כלפיו ומכריזה שעכשיו הם חברים (ויש גם ספרון עם צילום שהיא צילמה את שניהם מתנשקים, אבל הוא כאמור ישן. זה היה כשהיא נשארה אצלו פעם לישון וכמובן שחוץ מהנשיקה הזו לא היה כלום). אלא מה? הוא מקבל את המתנה באיחור של כמה שנים, מסתבר שהיא חזרה לבד בתחתית למחרת לפנות בוקר ואיתה נסע איזה הומלס שהצית בשוגג את הרכבת. אז כשהיא כלואה בקרון ונחנקת מהעשן היא מצלצלת לסה ג'ין ואומרת לו בערך מה שהיא כותבת לו בספרון (במקום לצלצל כמו בנאדם נורמלי למשטרה או מכבי האש ולהודיע שהיא תקועה בקרון ושיבואו לחלץ אותה או שלפחות יפתחו את הדלתות!). אחרי שהיא מתה גם הוא איבד רצון לחיות והלך ונשכב על הפסים באחת המנהרות של התחתית, לא ברור אם הוא רצה באמת להתאבד או שהוא היה שטוף כאב כה גדול שהוא לא שם לב למה שהוא עושה, אבל אז הוא מצא את אחד הזיקוקים שהיא השאירה שם ומבעיר אותו כשהוא נזכר בלילה בו הם הבעירו יחד זיקוקים וזה מה שמציל את חייו בעצם, כי הנהג רואה אותו בזכות זה. אז אנחנו מבינים למה הוא בחר להיות נהג בתחתית ובסוף הסרט הוא מתפטר (כי רוצים להעביר אותו קו והוא לא יסע בין התחנות שהיה נוסע איתה) והולך לחפש את הקרון שלהם שכבר יצא משימוש ומוצא את המתנה ואת המילים האחרונות שלה אליו (תודה שנתת לי לחלום או משהו פלצני כזה). זה רגע דמעות קלאסי ואני מודע שהגרון קצת נחנק לי ומשכתי פעמים באפי אבל לא בגלל ג'ו וון המעפנה אלא בגלל שסה ג'ין היה כזה מתוק ומאמי אמיתי.

הסיפור האחרון הוא של שני סטודנטים. סו היון מאוהבת בג'י וו שלא מודע לקיומה. הוא מאוהב בחברה שלו שזרקה אותו ובגללה לקח שנה הפסקה מהלימודים. לאחר שסו היון משתכרת בנוכחותו כלוט אחרי כוס סוג'ו אחת היא מבקשת ממנו ללמד אותה לשתות. היעד שלה - לשתות בקבוק סוג'ו בלי להשתכר עד עילפון. בקיצור, הם מבלים ביחד כחברים והוא מלמד אותה לשתות עד שיום אחד הוא מביא לה פרחים (כאקט ידידותי) ומציע לה שהוא יזמין אותה לאכול כי היא זו ששילמה על השתיה עד כה והיא בוחרת ללכת לאכול משהו שנראה כמו צ'ורוס בסוכר (מקלות בצק מטוגנים, כמו סופגניה אבל אחרת, טעים מאוד) בגן החיות, והם מבלים בגן החיות ועושים חיים עד שהוא מקבל שיחה שמדפרסת אותו (מהאקסית?) ובסוף הולכים לשתות ביחד. הוא כבר שיכור לגמרי אחרי 4-5 בקבוקים והיא סוף סוף שותה את הבקבוק השלם שלה. אבל לפני שהיא משלימה את המשימה הוא הולך לשאוף אויר בחוץ ולא חוזר. היא מציצה בנייד שלו ורואה את התמונה של האקסית מימים טובים יותר ומבינה שהוא עדיין לא מבחין בקיומה. היא הולכת לחפש אותו ומוצאת אותו חצי מעולף ורטוב מהגשם והיא מחבקת אותו ומספרת לו שהיא סייימה לשתות את הבקבוק ולמה היא רצתה לשתות בקבוק סוג'ו שלם מלכתחילה. היא אמרה לו שכשהיא שתתה את הכוס הראשונה זה היה כמו לראות דלת שמאחוריה מה שהיא רוצה. כשהיא שתתה חצי בקבוק זה היה כאילו הדלת נפתחה, לכן היא חשבה שאם היא תשתה את כל הבקבוק היא תקבל מה שהיא רוצה, אבל היא שתתה אותו ומבינה שמה שהיא רוצה מעולם לא היה שלה מלכתחילה.

למחרת (?) הוא מטייל עם בחורה בקמפוס, האקסית שחזרה אליו מן הסתם, וכשהיא שואלת אותו למה החולצה הלבנה שלו מוכתמת בכתמים כחולים הכל חוזר אליו. הוא נזכר בלילה שעבר עם סו היון (האירוסים שהביא לה הכתימו את חולצתו הרטובה) ובכל מה שהיא אמרה. הוא שואל את החברה שלו מה היא אוהבת (בסצינה בינו לבין סו היון השיכורה באחד מערבי הלימוד שלהם היא מנתה לו את הדברים שהיא אוהבת, כמו גרוגרות של בחורים, הפלוצים של אמא שלה שיש להם ריח של דגים, הזקן של אבא שלה וכו') והיא אומרת שכמו כל הבחורות היא אוהבת שופינג ובגדים ושואלת אותו - ואתה, והוא עונה שאת המאפים המטוגנים האלו שטובלים בסוכר ואת גן החיות. אז הוא קולט שכל הזמן הוא היה תקוע על הבחורה הלא נכונה ונזכר בפעם הראשונה שהוא פגש בסו היון, זה היה באיזה אירוע שתיה והוא היה קצת שיכור. היא אז בכלל לא יכלה לשתות והוא אמר לה שהוא אוהב בחורות שיודעות לשתות כמו שצריך והיא שאלה אותו מה זה אומר והוא אמר לה - בקבוק סוג'ו שלם (אגב, החברה בכלל לא אהבה לשתות...). אז הוא עוזב את החברה ורץ לסו היון ואומר לה שהוא היה עיוור שהוא לא ראה אותה עד כה.

זה היה הסיפור הכי מתוק בסרט. זה והסיפור של סה ג'ין היו היחידים שהיו שלמים, אבל בסיפור של סה ג'ין לא סבלתי את הבחורה ואילו סו היון וג'י וו היו שניהם חמודים ומתוקים.

תוקן על ידי asole 27/3/2011 2:19

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר עבודה בעגלות Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1563)