שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

שלום לכולן!

שלום לכולן!
פורסם לפני 3906 ימים     מאת מרטינז     סה"כ תגובות: 10     תגובה אחרונה לפני: 3905 ימים

מזל טוב על הפורום החדש!
אני קופצת למים, יש לי כמה דברים להגיד על משפחת פיירו לפני שהיא נגמרת. אני שולחת בזאת בקשה כנה אל הקוסמוס, עם פרוש השנה החדשה: בבקשה לא עוד משוגעות בטלנובלות.
הייתי מאושר אם לעולם לא היה נכתב יותר אפילו סיפור עלילה טלנובלי אחד על משוגעות. משוגעות בטלנובלה הן כמו סמל לכל הרעות החולות שיש בטלנובלות גרועות: אין להן מניעים. אין להן מעצורים, אין להן אישיות. הן כמו זומביות, מתוכנתות על פעולה אחת, על אדם אחד, ומלבד זה אין בהן כלום. ריטה ממשפחת פיירו משוחקת היטב, וכשהיא לא מדברת או זזה, רואים בעיני השחקנית את כל עולם המחוות והרגשות שהייתה רוצה להביע עם הדמות שלה. אבל כיצד היא יכולה להביע משהו כשהתסרטאים כותבים אותה כמו חפץ- הופ זזה, הופ שונאת, הופ אוהבת.זה לא כיף לדעת שלדמות אין שום סיכוי.

בעצם ריטה רעה עד שיגעון כדי להצדיק את סיפור האהבה הלא מוסרי בין מורנה לחואן. מורנה וחואן קיבלו את האישור שלהם מהסביבה בגלל שריטה כל כך משוגעת. זה הגיון טלנובלי רווח ומעוות: הרבה פעמם כדי להצדיק איזה פעולה "רעה" של דמות "טובה" מניחים לידה דמות מופרעתפ כאילו כדי להראות לנו מה זה באמת רוע. אני ממש רואה את התסריטאים חושבים לעצמם במרץ : "נדמה לכם שזה לא מוסרי שמורה מכניס תלמידה שלו להריון? חכו עד שאישתו תזרוק אותו לבריכה, זה לא מוסרי!"

אי אפשר לסיים עם המשוגעות האלה בטוב. בכל סידרה עם משוגעת/משוגע (הדמות של חוליו גרסון במורה פרנקו, לדוגמא) אפילו כשאהוב (כביכול סיבת האובססיה) מת (כמו במורה פרנקו או בסנטרל 099) המשוגעת פשוט מעתיקה את השיגעון שלה למישהו אחר. אין עלילות מסטיק יותר מעלילות של משוגעות. בהגדרה. אין מה לעשות איתן, כמו שמוכיחה לנו ריטה, פשוט נותנים להן להמשיך כמו ארנבי אנרג'זר על ספיד, להחריב ולהרוס את כל הכיף, עד סוף הסדרה, אז הורגים אותם בדרך סימבולית יותר או פחות.

כמובן שאני אוהבת דמויות רעות, ואובססיה היא משהו שאני חושבת שרוב בני האדם חוו בשלב כל שהוא, בדרגות שונות, אבל אין במשוגעת שום תחכום. יש לה גאונות של מקגיוור או טימטום של בת יענה, וכה מטורללת היא נעה בין קיצוניות לקיצוניות ובאמת אני יכולה לתת עוד אלפי תאורים כדי להסביר שהיא כל דבר חוץ מאדם. וזה מה שהיה חסר לי במשפחת פיירו (אותה כפי שאפשר להבין למרות כל הביקורת, ראיתי באדיקות) דמות רעה נורמלית. דמות של רעה מעניינת.

למרות הכימיה המוצלחת והשחקנים הטובים והאהדה הפרטית שלי למריה ולנזואלה, מריאנו מרטינז ופליפה קולמבו, הטלנבולה הלכה העיקבותיה של המשוגעת הראשית. קופצת ממצב למצב בלי הסבר מספק, בלי הגיון. באמת שאין לי יותר רצון לראות טלנובלה עם משוגעת מחמד. משוגעות מאהבה הייתה סידרה טובה ואחריה נראה לי שמיצנו את הנושא.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר עבודה בעגלות Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0313)