שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

Goodbye Solo

Camera_Flash Goodbye Solo Camera_Flash
פורסם לפני 2883 ימים     מאת danarod     אין תגובות    

(אני תופסת כאן טרמפ, עד שייפתח שרשור מלוכסן)

הסדרה Goodbye Solo שודרה ברשת KBS2 בין החודשים מרץ-אפריל 2006, ויש לה 16 פרקים. הדרמה זכתה לרייטינג ממוצע של 12%.

דמויות/ שחקנים:

קים מין-הו (צ'ון ג'ונג-מיונג, Cinderella's Sister, Man of Honor)

קים סו-הי (יון סו-יי, Warrior Baek Dong Soo, Hero)

קאנג הו-צ'ול (לי ג'ה-ריונג, I Believe in Love)

צ'וי מי-רי (קים מין-הי, Love Marriage והסרטים Moby Dick, Actresses)

יו ג'י-אן (קים נאם-גיל, Lovers, Queen Seon-Duk, Bad Guy)

או יאנג-סוק (בה ג'ונג-אוק, Kim Soo Ro)

מי-יאנג (נה מון-הי, I Believe in Love)

העלילה:
קים מין-הו עזב את הבית ואת בית הספר בנעוריו, אחרי שגילה שהוא לא הבן הביולוגי של אביו. מי שנשאר לגור בביתו הוא חברו הטוב, יו ג'י-אן, שעובד בחברה המשפחתית ומשמש יד ימינו של האב. היחסים בין שני החברים עומדים למבחן כשמין-הו מתאהב בקים סו-הי, אמנית עצמאית וחברתו של ג'י-אן, שלא ממש אדישה כלפיו. במקביל מתגלה שגם ג'י-אן מסתיר כמה דברים מעברו.

מאז שעזב את הבית, מין-הו מצא לו משפחה אלטרנטיבית בדמות מי-יאנג, בעלת מסעדה ביתית שאותה הוא מכנה "סבתא". בסמוך אליהם גרה גם צ'וי מי-רי, האקסית של מין-הו, ידידתו הטובה, אשת סודו וגם הבוסית שלו - הוא הברמן, והיא בעלת המקום. מי-רי עזבה את מין-הו אחרי שפגשה את קאנג הו-צ'ול – גנגסטר שמבוגר ממנה בעשרים שנה. הוריה של מי-רי ניתקו איתה את הקשר בשל התנגדותם למערכת היחסים איתו. החוט המקשר בין כל החבורה היא סבתא מי-יאנג, ולחייהם נכנסת גם או יאנג-סוק – אישה קצת מוזרה, שנאלצת לעזוב את בעלה וילדיה, ושוכרת דירה לבד באותה שכונה.

התרשמות אישית (עם ספויילרים מתונים למחמירים):

הפרק הראשון מתחיל בצורה מבולבלת, ולא ממש ברורה מערכת הקשרים בין הדמויות. אם בתחילת דרמה אני מנסה לצייר איזו מפה בראש ולמקם עליה את הדמויות, כאן לא הצלחתי (ואחרי שקראתי ביקורות, מתברר שלא הייתי היחידה). אבל למרות תחושת העמימות ההתחלתית, הייתי מסוקרנת ולא מתוסכלת. די מהר העניינים מתחילים להסתדר ולקבל צורה, וכך גיליתי דרמה אנושית וצנועה, שלא תמיד הולכת בתלם המוכר.

לכל אחת מהדמויות בסדרה הזו יש עבר, חלק ממנו קשור בסודות ובדברים שמתחת לפני השטח, והעבר הזה משפיע כמובן על ההווה, כשלאט לאט אנחנו מגלים איך כל דמות הגיעה לסיטואציה הנוכחית. הרושם הראשוני יכול לפעמים לבלבל או להטעות – הסבתא הטובה למשל מסתירה לא מעט מזומנים, והתחביב שלה הוא לגהץ את השטרות. יאנג-נראית בהתחלה אנטיפתית ומעצבנת – עד שלומדים להכיר אותה קצת יותר.

קים מין-הו התגלה כבחור חמוד ורגיש שהזיל לא מעט דמעות. הוא נראה קצת ילד כזה, והאמת שבתחילה חשבתי שהוא די נמוך, עד שאמה של חברתו אמרה שהיא שמחה שהבת הגבוהה שלה (1.72) הצליחה למצוא בחור יותר גבוה ממנה (1.82)... החברה שלעיל, סו-הי, הייתה חביבה אף היא, אם כי הייתה לי תחושה שהדמות שלה נשארה קצת מרוחקת בסדרה הזו.

מבחינתי מי שגנב את ההצגה בסדרה הזו הוא דווקא הזוג ה"משני" יותר – הגנגסטר הקולי הו-צ'ול (כבר אמרתי שיש לי חולשה לגנגסטרים?) ומי-רי החכמה, המצחיקה והישירה. הגנגסטר שמתהדר בקעקועים של פרחים (במקום דרקונים ושאר מפלצות) שבה את לבי כשהסתובב בבית בסינר מצויץ או במכנסיים ורודים, בישל, ניקה, קנה בסופר, עשה שקמח וכו'. אמנם המוטו הגלוי שלו במערכת היחסים הזו היה ש"אנחנו ביחד כל עוד בא לנו, ואם לא – אז לא", אבל היה כאן קשר רציני ומלא אהבה.

והנה סצנה לדוגמה: באחת הסצנות הראשונות, מי-רי מנסה לגרום למין-הו להודות שהוא מאוהב בסו-הי (החברה של חברו הטוב, כזכור). תוך כדי שיחה היא אומרת לו משהו כמו "אתה תמיד אומר שאתה אוהב אותי. אם אני אציע לך לשכב איתי עכשיו, תסכים?". והוא אומר לה: "אני גבר, לא?". אז היא אומרת, "טוב, אני אשכב איתך". והוא בתגובה: "תקחי אחריות על המילים שלך ומתחיל להתפשט. היא נכנסת לשירותים, הוא אחריה, ואז נכנס הגנגסטר ומוצא את מין-הו בתחתונים. והתגובה שלו קולית לחלוטין...

ולסיום, אין לי מושג למה הסדרה נקראת דווקא Goodbye Solo. האמת שאהבתי את השם הנ"ל, אבל לא הצלחתי למצוא את הקשר שלו לסדרה.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)