שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

SORTILEGIO: ATRACCION IRRESISTIBLE

סמיילי_מנורהSORTILEGIO: ATRACCION IRRESISTIBLE
פורסם לפני 3000 ימים     מאת N I R     סה"כ תגובות: 45     תגובה אחרונה לפני: 2991 ימים

ממש כשם הסלוגן של הסדרה - "כישוף: משיכה שלא ניתן לעמוד בפניה" כך גם אני מוצא את עצמי נמשך מידי ערב לעוד פרק בסדרה "כישוף".

מדובר באחת הסדרות המקסיקניות המיוחדות והנועזות ביותר שנראו על המסך, לטעמי.
החל מאחוזת לומבדרו שהיא הכל חוץ מאחוזת טלנובלות קלאסית ועד לתמהיל הדמויות השנויות במחלוקות, "כישוף" מקבעת את מעמדה כאחת מן ההפקות המוזרות, הפרובוקטיביות והלא-קונבנציונליות שנעשו ב"טלביסה".
רקל (שנטל אנדרה) ורוברטו (מרסלו קורדובה) הם בעיני אחד מן הזוגות המרתקים ביותר שנראו בעולם הטלנובלות, על רקע זוגיותם הקומית-טרגית (בעיקר טרגית). רקל יכולה בקלות לעורר אנטגוניזם בקרב הצופה, אחרי הכל היא תככנית לא קטנה; אכן ישנן פעמים שהיא מצליחה להשניא את עצמה גם עליי ויחד עם זאת אני מוצא את עצמי לא פעם אמפתי למצבה ואף מרחם עליה, במיוחד כאשר רוברטו נהנה לפגוע בה ולהזכיר לה בכל הזדמנות עד כמה היא פריג'ידית ואת נטיותיו לצד האחר. בולטת הדוגמא שרקל מבקשת מרוברטו שימלא את חובתו כגבר ויעשה לה סוף סוף ילד במקום להשתכר, להמר ולהתהולל כל היום והלילה וזה בתגובה שוב מטיח בפניה שאין לו כל כוונה לשכב עם אשה דוחה שלא מצליחה לעורר אותו מינית ושאם היא חפצה בילד אז שתמצא לה גבר אחר שיכניס אותה להריון; באותה ההזמדנות הוא מציין בסקסיסטיות שאולי יצא לו טוב מהמהלך הזה שכן יש סיכוי שהגבר שיעבר אותה ימצא חן גם בעיניו (ואין הכוונה ל"ימצא חן" בהקשר של פרטנר למשחקי גולף או לקולנוע) ורקל המושפלת פרצה בבכי.
רקל ורוברטו הם הזוג הראשון בטלנובלה של "טלביסה" (ואולי בטלנובלות בכלל?) שמנהל מערכת-יחסים פתוחה. רקל יודעת שרוברטו בוגד בה ואילו רוברטו שולח את רקל לשכב עם מי שרק תרצה רק עם תנאי קטן ודידקטי לצופים, "תגידי לו שישתמש בקונדום".

מה שלא מוצא חן בעיני ואף מזעזע אותי זה דמותו של חוליאן חיל - אוליסס (שגם נראה מזעזע בסדרה הזאת, ישלח נא למאסר ממושך מעצב השיער שאחראי למחלפות ראשו הזרחניות), הצלע השלישית ב"משולש ההפקרות המינית שבו כולם עושים את כולם: רקל את רוברטו את אוליסס". הגבר הזה מקיים יחסים הן עם הבעל והן עם האשה! זאת נראית לי כמו הגרועה שבסטיות (ראוי לציין שרקל ורוברטו לא יודעים שאוליסס שוכב עם שניהם גם יחד). לטעמי אילו סצינות קשות לצפיה ולהכלה, אוליסס מקיים משכב סוער עם רקל ורגע לאחר מכן, כאשר זו הולכת להתפנות, הוא זוכה לשיחת טלפון מרוברטו שמפתה אותו לצאת למסיבה (שלא קשה לנחש כיצד תסיים) ואילו אוליסס כולו מתלהב ששניהם עןמדים לחזור ל"ימים ההם" (הימים ההם לפי שיחות קודמות בין השניים, הם ימים נוטפי זימה שכללו יחסי מין בין הצמד ואף אורגיות בהשתתפותם).

באשר לדמות של גבריאל סוטו, פרננדו אלניס, אני חייב לציין שאני פשוט לא סובל אותו. כל הרעיון של ההתאהבות שלו בויקטוריה פתטי ולא לרוחי מה גם והוא אובססיבי בצורה מגוחכת בכל הנוגע אליה ולשלומה. לא אכפת לו באמת מן האינטרסים של חברו הטוב ביותר אלחנדרו ואיכות חייו אלא רק מזה שויקטוריה לא תפגע וששמה לא יוכתם, גם אם זה במחיר של לא לנקוף צעדים תכליתיים כלפי ברונו ולהמשיך "לשבת על הגדר" בעניינו. על פי פרננדו, כולם צריכים לסבול בשקט או שכולם ילכו לעזאזל, העיקר זה ויקטוריה.

פאולה הלא היא וונדי גונזלס, שחקנית נפלאה ונוכחותה מאוד מוסיפה לסדרה. דויד ספדה עושה עבודה יותר ממוצלחת ולא בכדי זכה בטקה ה-TV Y NOVELAS בקטגוריית "הרשע המוצלח ביותר" על תפקידו. עוד פרסים שהסדרה קטפה בטקס: דניאלה רומו בקטגוריית "השחקנית הותיקה הטובה ביותר", מוניקה מיגל וקרינה דופרז על בימוי הסצינה ולינו גמה אסקינה על בימוי הצילום הטובים ביותר.
ראוי לציין את השחקנית המוערכת ואהובת-הקהל של מקסיקו הלא היא מריה ויקטוריה בת ה-79 שמגלמת את פילפה. מריה ויקטוריה הייתה זמרת מאוד מצליחה במקסיקו שהקליטה כ-100 אלבומים וקיבלה מספר דומה של פרסים נעבר להיותה שחקנית קולנוע ששמה הולך לפניה. השתתפותה בסרטים היא עשירה ומפוארת אולם בטלנובלות היא ממעטת להשתתף; את ההצעה של אסטרדה להשתתף בהפקתה היא קיבלה בחיוב וטוב (כל כך טוב) שכך. ויקטוריה חולשת על למעלה מ-60 שנות פעילות במדיה ואני מאחל לה עוד הרבה שנים כאלה.

ויקטוריה בצעירותה

כתבת שער מיתולוגית בכיכובה במגזין "SOMOS" תחת הכותרת: מריה ויקטוריה - קול וקסם של סירנה.

דמותה ב"כישוף"

"יום יבוא ויגלו את חיי הכפולים. אני יודע. אני חש זאת" (רוברטו)
"אני חושבת שהוא בוגד בי, אבל לא אכפת לי. העיקר שהבגידה שלי לא תיחשף" (רקל)
"אני עומד להרוויח המון כסף מהזוג הזה" (אוליסס)

משיכה שלא ניתן לעמוד בפניה, SORTILEGIO

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)