שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מדריך למשתמשי הפורום חיפוש בפורום כללי פורום טלנובלות ימי הולדת כמה פרקים יש לפורום בנענע

שמיים אדומים

שמיים אדומיםסמיילי_פטיש
פורסם לפני 2539 ימים     מאת N I R     סה"כ תגובות: 24     תגובה אחרונה לפני: 2475 ימים

מסתבר שגם במזבלה הכי מוכת-טינופת בעיר (עיינו ערך "לוח השידורים בערוצי ויוה"), אפשר למצוא פנינים והפתעות.
בין ריחות הצחנה וערימות הטראש שמייצרות "אלמה", "יחסים מסוכנים" או "השיבה הביתה", יש גם סדרה שמדיפה ריח בושם, כזה שאי אפשר להיות אדישים כלפיו ורק נותר לנהות אחריו בשכרון חושים מוחלט ולהתמכר: מדובר ב"תחת שמיים אדומים". יצירה שבטעות הגיעה להררי הזבל של ויוה ובעצם מקומה בפנתאון הטלנובלות היותר איכותיות שנעשו בשנים האחרונות באמריקה הלטינית. אין לתאר עד כמה הסדרה הזאת מבריקה, מעניינת ומותחת ועם צוות שחקנים מן השורה הראשונה.
נתחיל בכוכבת הסדרה, הלא היא אדית גונזלס. כידוע, גונזלס היא אחת מן השחקניות המועדפות עליי בז'אנר (למרות אישיותה הבעייתית-דיוואית וכל הסדקנדלים שעוררה במשך השנים בקריירה שלה). על הזוועה "דונה ברברה" נאלצתי לפסוח למרות אהבתי הגדולה אליה. ב"שמיים אדומים" אדית חוזרת למוטב ומוכיחה לכל מי שהיה לו ספק ולו הקטן ביותר: גונזלס היא השחקנית הראשית הטובה ביותר במקסיקו בשכבת גילה. למי שלא מעודכן, מנהל הדרמות ב"אצטקה" התלבט למי לתת את התפקיד של הדמות 'אלמה' ב"שמיים אדומים": הוא חשב על האפשרות לשבץ את אדית גונזלס ב"משולש גורלי" המחרידה ואת גבריאלה ספניק ב"תחת שמיים אדומים" אך לבסוף, למרבה המזל, נמלך בדעתו. קרוב לוודאי שספניק, לו נבחרה להיות כוכבת הסדרה, הייתה מחרבת אותה מן היסוד ואולי כל ההודעה הזאת לא הייתה נכתבת (שכן במקום "שמיים אדומים" ססגוניים ומרשימים הייתה הסדרה נהפכת למשהו בסגנון "שמיים מגוחכים/מלאכותיים" בהתאמה לרמת המשחק הסינטטית של הכוכבת הראשית).

כעת נעבור לכוכב שלצד גונזלס, שהיה בשעתו גם הכוכב האמיתי של "אהבת אמת" המיתולוגית הלא הוא מאוריסיו איסלס. לצערי, סדרות רבות בכיכובו של השחקן הנפלא הזה לא הגיעו למחוזותינו (כמו "המעיין" שם כיכב לצידה של אדלה נורייגה) וחבל שכך. מאוריסיו איסלס (ואני סבור כך לא מהיום, עוד מ"אהבת אמת" כאמור) גם הוא הגלאן הטוב ביותר במקסיקו בשכבת גילו.
לא יצא לי לראות הרבה סדרות של "טלמונדו" אבל את "התחלה חדשה" הטובה דווקא כן ראיתי ושם הוא גילם דמות של פסיכופת חסר גבולות והוכיח את כשרון המשחק המופלא שלו גם בזירת הרעים.

לצד גונזלס ואיסלס הנפלאים צוות שחקנים מעולה: אאורה כריסטנה גייטנר, המרשעת האולטימטיבית עושה כאן תפקיד מעולה בתור "מריאנה" ולצידה שחקנית לא פחות טובה הלא היא אנדראה נולי שמגלמת את "לוקרסיה" (למען גילוי נאות, את אנדראה נולי אני מכיר עוד מהסדרה "למענך" מבית היוצר של "אצטקה" ששודרה לפני מס' שנים בערוץ 2 שם גם גילמה מרשעת שנלחמת הפעם על אהבתו של לאונרדו גרסיה). אנדראה נולי למי שלא יודע היא אם בתו של חורחה סלינס וניהלה אתו מערכת יחסים מן היותר מתוקשרות במקסיקו בשנים האחרונות. כיום השניים בעיקר מתכתשים בצורה מכוערת על גבי מדורי הרכילות. עוד תצויין השחקנית הנפלאה רחינה טורנה הלא היא לורטו, דמות שכנראה אם לא הייתה קיימת היו צריכים להמציא אותה (ותודה לאריק וון התסריטאי). מדובר בשחקנית עטורת שבחים ופרסים (ביניהם פרס האריאל היוקרתי) וגם אותה אני כבר מכיר וזוכר לטובה (או יותר נכון לרעה, בהתחשב בדמות השטנית שגילמה) מהסדרה "למענך".

יחד עם פרצופים חדשים וצעירים שלא מוכרים לקהל בישראל כולם מוכשרים ומבטיחים, ב"שמיים אדומים" יש צוות מנצח, עם עלילה מנצחת ובעיקר כזאת שמרעידה את המוסכמות של הטלנובלה המקסיקנית הממוצעת: הומוסקסואליות, מין קבוצתי, בולמיה (לראשונה אולי בטלנובלות, נער-זכר שמתמודד עם הבעיה), גילוי עריות, התמכרות לסמים - הם רק חלק מן הנושאים שמועלים ביצירה הזאת. לסדרה יש כל כך הרבה מה לספר עד שכל פרק נושק ל-50 דק' ובמקרה הזה...כל המרבה הרי זה משובח. אני חייב להודות שאני ממש מוצא את עצמי ממתין בשקיקה לפרק של יום ראשון. דבר שזמן רב לא קרה לי עם טלנובלות.
שרשרו לכאן את דעתכם על הסדרה, העלילה, השחקנים, הפרקים שהיו ועל אלו שעתידים לבוא.
צפיה מהנה

בתמונה, אנדראה נולי שנתבקשה לצבוע את שיערה לאדום-בוהק בשל הדימיון לאדית גונזלס ועל מנת שלא תאפיל עליה

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

אנחנו גם בטוויטר!

צלמית מי ומי ב"שובל של שקרים"
צלמית מי ומי ב"הלוחמת"
צלמית מי ומי ב"בזמן שישנת"
צלמית ספיישלים לסדרות אסייתיות   
צלמית ספיישלים לסרטים אסייתיים   
צלמית מי ומי ב"שדרות ברזיל"

צלמית מי ומי ב"שקר היופי"

צלמית מי ומי ב"לב משוגע"
צלמית מי ומי ב"מעבר לים"
צלמית הסודות של איסבל- טלנובלה מאת ניר של הלילה
שיחון קוריאני שימושי

מי ומי בלחיות את החיים

מילון הקלישאות הטלנובליות

שקרי האהבה

הטלנובלה דון חואן ועלמתו היפה

ללא ספק - הנפשות הפועלות

יומן חיים - הנפשות הפועלות

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)