שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדהדתיות גאות
ברוכות הבאות לביתן של הלסביות הדתיות. הבית נועד לאפשר מפגש, תמיכה, דיון ויצירהבין נשים דתיות שאוהבות ומתאהבות בנשים.יש בו מקום לכל מי שמרגישה שייכת - הכנסו, הדלת פתוחה...
הפגנה נגד "אוטובוסים למהדרין"


חץ_שמאל הפגנה נגד "אוטובוסים למהדרין" חץ_ימין
פורסם לפני 3853 ימים     מאת נופרת     סה"כ תגובות: 8     תגובה אחרונה לפני: 3850 ימים


חברות יקרות

במוצאי השבת הקרובה תתקיים בירושלים אי"ה הפגנה כנגד "חגורת הצניעות" החונקת אט אט את הנשים הנוסעות בתחבורה הציבורית בישראל.

כבר לא מדובר על מאות הקווים המשרתים (במחירים מוזלים) את האוכלוסייה החרדית. זוהי תופעה שחרגה מזמן מגבולות בני ברק וירושלים. קיימים היום בישראל 75 קווי אוטובוס שנאכפת בהם הפרדה בין גברים ונשים. קוים אלו משרתים ציבור שאינו רק חרדי. אגד היא חברה ציבורית הממומנת ע"י כספי המסים של כולנו. המדינה אחראית על התחבורה הציבורית - והמרחב בתחבורה הציבורית אמור לשרת את כלל הציבור.

וזו המציאות: נשים עומדות עם הילדים מאחור בזמן שהגברים יושבים ברווחה מקדימה, גם כשיש מקומות ישיבה פנויים בחלק הקדמי. כשנשים לא רוצות לשבת כפי שדורש ההסדר "הוולונטרי" הנהג דורש מהן לשבת מאחור, והרבה פעמים גם מורה להן לעלות מאחור. חלק מהגברים מנאצים נשים שלא מוכנות לשבת מאחור (ואני בודאי לא היחידה שחוותה זאת על בשרה), כך שההסדר נאכף בפועל באלימות. גם במקרים שבהם יש קו אוטובוס מקביל שאיננו "למהדרין", תדירותו נמוכה יותר ומחיר הכרטיס גבוה יותר. כלומר, למעשה לציבור רחב ובעיקר מהשכבות הפחות מבוססות בחברה, אין כיום חלופה סבירה לקווי ההפרדה הללו.

סקר הראה ש- 30% מהנשים החרדיות מתנגדות לקווים הללו (ויש לזכור כי אלו רק הנשים שהיה להן האומץ לענות לסקר). לנשים אלו אין פה. הדרתן מהמרחב הציבורי והצנעתן בחדרי חדרים ככל האפשר איננה לכבודה של הדת היהודית. הקצנה זו באה לשרת קודם כל אינטרסים פטריארכליים שובניסטיים של ההנהגה הגברית החרדית. לצערנו, קבוצה אנטי- נשית זו מקבלת פעם אחר פעם גושפנקא ממשלתית.

קואליצייה רחבה של ארגונים מכל גווני הקשת הפוליטית והדתית, השותפים בפורום הארגונים למען ירושלים חופשית, מארגנת הפגנת ענק מול בית ראש הממשלה. המסר המרכזי בהפגנה הוא התרעה בפני כלל תושבי המדינה כי אפליית נשים במרחב הציבורי היא פסולה.זהו מאבק חשוב על צביונה של החברה הישראלית.

ירושלים, כיכר פריז, מוצ"ש הקרובה בשעה 19:30.

לפרטים:
nofrat@bgu.ac.il

בברכת "בצלם אלוהים ברא אותו זכר ונקבה ברא אותם"
נופרת

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך
*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0781)