שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

דתיות גאות
ברוכות הבאות לביתן של הלסביות הדתיות. הבית נועד לאפשר מפגש, תמיכה, דיון ויצירהבין נשים דתיות שאוהבות ומתאהבות בנשים.יש בו מקום לכל מי שמרגישה שייכת - הכנסו, הדלת פתוחה...
נצלש- אורתודוקסיה...

נצלש- אורתודוקסיה...
פורסם לפני 4056 ימים     מאת פשוט_אני     סה"כ תגובות: 57     תגובה אחרונה לפני: 4043 ימים

השבת היינו כל המשפוחה המורחבת בצפון (יומולדת 80 לסבא, שיחיה) והיה לי דיון עם דוד שלי, שהוא רב של ישיבה מאוד גדולה, על פמיניזם ביהדות ובאורתודוקסיה, מדוע נשים לא עולות לתורה, ועל למה אין נשים שפוסקות הלכה.
במהלך הדיון העלנו כל מיני טענות, אני למשל אמרתי שאני מרגישה פספוס על כך שבגיל בת-מצוה לא עליתי לתורה. הוא טען שהעולם המערבי מחנך להישגיות וחלק מ'הרגשת הפספוס' שלי נובעת מזה שאני רוצה להשיג משהו שאין לי ולהיות כמו הגברים. בנוסף, אני הבאתי דוג' של נשים שקוראות בתורה בפני נשים בלבד (אין את הבעיה של חוסר צניעות) ושיש היום המון קבוצות שעושות את זה והוא טען שזה לא תפקידן ושיש כאן איזשהו פספוס של הייעוד האמיתי של נשים, עוד הוא טען שהמבנה הנפשי של הנשים שונה מזה של הגברים ושנשים ברובן פועלות עפ"י הרגש ואילו גברים- עפ"י השכל וההגיון.
בסופו של הדיון הגענו למסקנה שיש דברים שעוד צריך לברר ולא הכל הוא באמת כמו שהוא... לא כל הנשים פועלות לפי הרגש ולא כל הגברים פועלים לפי ההגיון ויש לכאן ולכאן...
יש הרבה דברים שעוד לא ברורים לי ושנשמעו לי מאוד כמו קיבעון שובייניסטי, אבל כמובן שהגברים ייצאו כאן להגנתם באותו טיעון שהעולם המערבי הכניס לנו שטויות לראש שאנחנו צריכות 'שוויון'. באמת...מי הכניס לנו את זה לראש?!

פמיניסטיות?
דעתכן?

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1094)