שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

דתיות גאות
ברוכות הבאות לביתן של הלסביות הדתיות. הבית נועד לאפשר מפגש, תמיכה, דיון ויצירהבין נשים דתיות שאוהבות ומתאהבות בנשים.יש בו מקום לכל מי שמרגישה שייכת - הכנסו, הדלת פתוחה...
קצת הרהורים

קצת הרהורים
פורסם לפני 1777 ימים     מאת אחות_קטנה     סה"כ תגובות: 2     תגובה אחרונה לפני: 1768 ימים

הזמן הרב שחולקים עם המשפחה בחג היה מכביד עלי לרוב, חונק משהו, אבל אני מוצאת שאני נהנית ממנו כעת. ברור לי שזה קשור איכשהו לפוקוס הפנימי שמצאתי בשנה האחרונה. מידי פעם אפילו עולים נושאים מעניינים, שגורמים לי לחשוב קצת כשאני חוזרת הביתה. אחד מהנושאים שעלו הזכיר לי את העיסוק פה בפורום בשאלת הנטייה וההגדרה של האדם.

עלתה השאלה מי סובל יותר במערכת נישואין בה אחד עצלן והשני זריז. הרוב לא הסכימו עם הדעה ששניהם סובלים באותה מידה, שכמו שהעצלות מוציאה את הזריזה מדעתה, כך הזריזות והמהירות מוציאות את העצלה יותר מדעתה. לי הפריע משהו אחר- הקטלוג, התוויות 'עצלה' 'זריזה' [בכלל, אם אנחנו מדייקים, ההיפך של עצלות היא חריצות], הסיסמאות 'עצלנים הם יותר אנוכיים ולכן פחות מפריע להם דברים אחרים'. אם כבר לקטלג, תגידו שהבנ"א איטי. מי אני שאשפוט אם הוא עצל? איזו תקווה אתה נותן לעצמך להתקדם ולממש את הפוטנציאל שלך, שהוא לבחור ולהתקדם, אם אתה מתייג אנשים לפי החולשות שלהם, או לפי כוחות הנפש החיצוניים יותר שלהם? אני לא מתכחשת לעובדה שעצלות היא נטייה, והיא קיימת. אבל היא כוח שנמצא ברובד החיצוני יותר של הנפש.

אני בעצם מנסה לומר כאן 2 דברים. הראשון הוא שאם אנחנו לא יכולים להתחמק מקטלוגים, עדיף לקטלג אנשים עם קצת יותר מחשבה, בגישה שמעודדת הכרה במציאות כבסיס להתקדמות. להגיד על מישהו שהוא 'כעסן' נראה לי הזוי, כשהדבר האמיתי הוא שיש לו טמפרמנט חם, ושהרגש שלו ניצת בקלות. כשאני מתייחסת בצורה רדודה לאנשים אחרים, בהכרח שאני מתייחסת כך לעצמי, וזה פשוט עוול, לעצמי. הדבר השני הוא שקטלוג בנ"א לפי מידה מסויימת, או השתייכות עדתית, או מוצא, או נטייה מינית- הוא חטא לאמת. לוקחים מידה כמו עצלות או כעס, שהיא בהחלט נטייה נפשית של מזג וטבע, אבל שהיא נמצאת ברובד החיצוני יותר של הנפש, ומתעלמים מהכוחות המשמעותיים יותר של הנפש- שהם בחירה, התקדמות, התחדשות. הבסיס שלנו הוא כוח הבחירה, ורק לאחר מכן ה' יצק לנו את המזג, את הטבע, את המוצא ואת הנטייה המינית. כל אלו הגיעו כדי שיהיה על מה להתגבר, כדי לאפשר את הבחירה ולהוציא אותה מהכוח אל הפועל.

רק שיתפתי, הייתי צריכה לאוורר את עצמי. חג שמח לכולן! :)

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.5195)