שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

דתיות גאות
ברוכות הבאות לביתן של הלסביות הדתיות. הבית נועד לאפשר מפגש, תמיכה, דיון ויצירהבין נשים דתיות שאוהבות ומתאהבות בנשים.יש בו מקום לכל מי שמרגישה שייכת - הכנסו, הדלת פתוחה...
נפרדת מכן

נפרדת מכן
פורסם לפני 1903 ימים     מאת אחות_קטנה     סה"כ תגובות: 6     תגובה אחרונה לפני: 1890 ימים

אז הגעתי בחיים לצומת נוספת, בה אני מוכרחה לבחור אם להיות חלק מהציבור החרדי גם מבחינת רמת הסינון לגלישה באינטרנט. וואו, זה קשה... כל מה שמתחשק לי הוא להתמרד, לא לקחת אחריות, להתמסכן, להתמרמר.. אני מרגישה הרבה כעס ותסכול, אני לא מבינה למה העולם החרדי שם לעצמו מטרה לדכא ולשלוט בעולם הרגשי של האינדבדואל.. הגלישה ברשת היא ביטוי של חיים מבחינתי, היא עונה על הצורך והצמא לידע, על הסקרנות האנושית, על הצורך בפורקן שקט של התעדכנות בנעשה בעולם בסוף יום. אבל האמת היא שמה שאני מרגישה זו רק דוגמא לכל התמודדות אחרת של הכרח בלקיחת אחריות.

אני נזכרת בצומת הראשונה שהחיים דחקו אותי אליה. הייתי צריכה לבחור אם להמשיך את מערכת היחסים עם האחת שאהבתי, ובמידה מסויימת לצאת מהארון על מנת לעבור לגור איתה, או להיפרד ולתת צ'אנס לשידוכים ולנישואין לגבר. זה היה קשה, כי הכל היה מונח על כף המאזניים, ובעיקר כי לא הבנתי למה זה צריך להיות כל כך דרמטי וחד משמעי. כעסתי עליה, על שהיא לא נותנת לנו אפשרות להמשיך להיות בקשר 'בתוך הארון', כעסתי על החברה החרדית ועל החינוך שגדלתי עליו, שלא מאפשר לקיים צורות חיים אחרות. כאבתי על חוסר האפשרות שלי לדעת ולברר אם הרצון שלי לתת צ'אנס לנישואין עם גבר מבוסס על מניע אמיתי או על פחד מלשבור נורמות חברתיות/משפחתיות. אבל הצומת הזו הייתה הכרחית בשביל לקחת אחריות על החיים שלי, במקום להמשיך להיגרר אחריהם בלי מחשבה מעמיקה ואחריות.

אני חושבת בצורה שכלית, ואני יודעת שהמסגרת הנוקשה של הציבור החרדי היא לגמרי מעלה. נכון, זה לא קל, והמסגרת הזו מייצרת נקודות קושי כבדות לאינדבדואל. קשה לי עכשיו מאוד, במיוחד שאחת המשמעויות מבחינתי כעת היא שלא אוכל להיכנס לפורום הזה יותר. אבל אחרי הכל, כשאני במסגרת הזו, זה מכריח אותי לקחת אחריות על החיים שלי. אז זהו, רק רציתי לפרוק ולשתף קצת, ואולי גם להיפרד לתקופה כנראה :). [חח עדיין לא לקחתי אחריות על זה לגמרי... נו, הכל תהליכים, מקווה שאצליח להתמודד עם זה בצורה של בנייה]

ררר :).. אני חורקת שיניים, אבל אני אצליח בעז״ה! :)

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0156)