שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

דתיות גאות
ברוכות הבאות לביתן של הלסביות הדתיות. הבית נועד לאפשר מפגש, תמיכה, דיון ויצירהבין נשים דתיות שאוהבות ומתאהבות בנשים.יש בו מקום לכל מי שמרגישה שייכת - הכנסו, הדלת פתוחה...
חייבת לשתף

חייבת לשתף
פורסם לפני 1206 ימים     מאת אחות_קטנה     סה"כ תגובות: 2     תגובה אחרונה לפני: 1204 ימים

רוצה לשתף אתכן, בתקווה שאולי, איכשהו, זה ייגע במישהי.

אז הסיפור של יעקב, רחל ולאה מעורר אצלי הרבה תהיות, הויתור של רחל לא ממש מובן לי.
על פי המדרש, היא לימדה את לאה את הלכות הטהרה שיעקב מסר לה כסימני היכר ביניהם, על מנת שלא תתבייש כשיעקב יגלה שזו היא ולא רחל.
במבט ראשון זה נשמע הזוי- אילולי הסימנים, יעקב באמת היה עומד על כך שזה מקח טעות ומשלח את לאה בבושת פנים חזרה לבית אביה?? זה נשמע מופרך, זה דבר שקשה לחשוב על יעקב אבינו, שיבייש בת ישראל.
מתוך החיים המאוד אישיים שלי, פתאום 'הבנתי' את כל העניין. הרי אין סיכוי שיעקב היה עושה דבר כזה. אלא שאילולי הסימנים, יעקב כנראה לא היה בא עליה בליל הכלולות- שהרי היא לא טבלה כדין לפי הלכות הטהרה. הוא היה כנראה מלמד אותה את הלכות הטהרה, מחכה שהיא תטבול כדין וכו', ורק אז בא עליה. פרק הזמן הזה היה מבייש את לאה- היא התחתנה, ובעלה לא מממש איתה את הנישואין. וכאן רחל הבינה את זה, ובגבורה מסרה לה את הסימנים על מנת שזה לא יקרה. כדי שאחותה לא תתבייש בפרק הזמן הקצר הזה. היא הבינה איזה סבל נפשי היא עשויה לעבור במקרה והיא לא תדע את הלכות הטהרה.

כל זה מה שעבר לי בראש, וכבר יצר אצלי תחושות של הזדהות, של אישור לסבל שלי ממקור תורני.. אבל בתוך הלב יודעת שזאת לא הדרך. לא כך מפרשים את התורה, אי אפשר לגשת לתורה ולפרש אותה כראות עיניי, למרות ששבעים פנים לה, וכוח החידוש ניתן בידינו.
יש דרך לגשת לתורה, איך לקרוא בה, איך ללמוד אותה.. זה פשוט לא הולך ככה שבאים אליה על ריק. כשבאים לתורה ממקום של רגש סובייקטיבי- זה כמעט קרדום לחפור בה.
מי שלומד את התורה איך שבא לו, בוודאות יחטיא את כל כוונת התורה.

אז לוקחת חזרה את כל הפירוש היפה שלי על הויתור של רחל, עד שאמצא דרך להבין את העניין הזה על בוריו, בצורה הנכונה.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0625)