שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

ישראל ברוסית
דמות הישראלי האידיאלית

דמות הישראלי האידיאלית
פורסם לפני 3581 ימים     מאת Xcode     סה"כ תגובות: 2     תגובה אחרונה לפני: 3543 ימים

מחשבות מסוימות עלו בראשי על דמות הישראלי האידיאלית ש"תספק את הסחורה" עבור עם ישראל, כזו שמקימי המדינה חלמו עליה.
ודאי שלהיות ערס גס רוח ובעל מזג חם רק מביא נזק למדינה, אבל מצד שני שמעתי לא פעם שהצבר האשכנזי של ראשית תקומת המדינה היה שונה מהאירופאים הנוצרים עדיני הנפש והאקסטרה מנומסים.
כשאני חושב על זה הרי היהודים (בדגש על יהודי אירופה) אף פעם לא הצטיינו בעדינות נפש קוסמטית ובכל היופי והתפאורה שמאפיינת את הנוצרים, אפילו אצלי במשפחה אני לא רגיל להיות כל כך "חמים ופתוח" כמו שאני רואה אצל הנוצרים (או לחילופין יהודים שמתנהגים כמו נוצרים): אנחנו לא רגילים למתנות ואני בכלל לא נעלב אם לא יתנו לי מתנה או שהיא תהיה "זולה מידי", אני לא אומר שלום 10 פעם ביום לאיזה שכן רחוק (שאני לא יודע איך קוראים לו ולא דיברתי איתו אף פעם) רק בשביל "הכבוד", אני מרגיש זר ולא רגיל לדיבור העדין והמתחנחן של הרבה רוסים שפגשתי.

לעניות דעתי, הישראלי האידיאלי הוא משכיל, משרת בצבא, לא קיצוני פוליטית, מחובר לשורשיו היהודיים, לא צריך להיות ערס גס רוח שלא מתחשב בזולת, ומצד שני אין לצפות מיהודי שיתנהג לפי מידות נוצריות.

מהי לדעתכם דמות הצבר האידיאלית ?

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0938)