שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

ישראל ברוסית
אריק, זוכר שרצית לראיין את אבא שלי?

אריק, זוכר שרצית לראיין את אבא שלי?
פורסם לפני 2922 ימים     מאת אלי צפון     סה"כ תגובות: 6     תגובה אחרונה לפני: 2919 ימים

הוא עכשיו יושב שבעה על אבא שלו, סבי, שהסתלק בטרם עת ביום חמישי שעבר לפנות בוקר. מגיעים המווןןן אנשים מצאת החמה עד צאת הנשמה. הוא מספר את סיפור עלייתו ארצה (אנשים מאוד מתעניינים ושואלים הרבה שאלות) ואת כל הפעילות הציונית שהוא ואמי עשו.

אני מודיע לך מעט באיחור, כי ביום רביעי בבוקר השבעה תסתיים והוא יחזור לשגרה (ויהיה מאוד עסוק), אבל אתה מבין שהראש לא ממש היה בנושאים האלה כאשר סבי נפטר. עכשיו עבר מעט זמן וזה קצת פחות טרי, אז חשבתי על הצעתך..

לא ברור גם מתי תראה את הודעתי זו (שנכתבה ביום שני), ויתכן שכשתראה, זה כבר יהיה לא רלוונטי..

אם הסטודנט הזה היה רוצה לבוא ולשמוע, כמו גם לתעד, אני מאמין שהיה אפשר לסדר את זה. סבתו שלו, אגב, הייתה פעילה ציונית ועזרה להעלות יהודים לארץ ישראל, עוד לפני מהפכת אוקטובר. היא החליטה בסופו של דבר להשאר באוקראינה (שהפכה לחלק מברית המועצות).

אבי יכול לספר את סיפורו גם ברוסית וגם בעברית, אם כי הרוסית שלו יותר רהוטה ומחודדת.

נ.ב - אני חושב שאת האהבה האדירה שהוא מקבל פה, קל וחומר מאז תחילת השבעה, הוא בחיים-בחיים לא היה מקבל מהגויים ברוסיה או באוקראינה, למרות ששם הוא ואבותיו נולדו והוא שולט הרבה יותר טוב בשפה הרוסית. כזה חיבוק חם ואוהב מעטים מקבלים (ועוד בשביל "מהגר", אדם שכביכול הגיע מבחוץ...)

פעמיים ביום מגיע 'המון' כדי להשלים מניין ולהתפלל מנחה וערבית, על מנת לומר קדיש.

אם החבר שלך היה מגיע, הוא היה זוכה ליחס חם, כיבוד קל - וסיפור מאוד מעניין שהיה מעשיר את ידיעותיו (ואולי בזכותו, גם את ידיעותיהם של אחרים).

נ.ב אחרון בהחלט! אחד הזוגות שהיו בשליחות אצלם בבריה"מ (מטעם הקיבוץ הארצי/השומר הצעיר, היו גם אחרים) ופעלו ביחד עמם, האיש היה בנו של חתן פרס נובל לספרות, יצחק באשעביס זינגר. כבוד!

יאללה, חפרתי יותר מדי...

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0313)