שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

ישראל ברוסית
להשתייך או להשתלב?

להשתייך או להשתלב?
פורסם לפני 2751 ימים     מאת jackal     סה"כ תגובות: 1     תגובה אחרונה לפני: 2751 ימים

הרוסים אומרים "דא" למחאה החברתית
http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1774158

כשהגעתי לסוף הכתבה, מה שהסב את תשומת ליבי זה הסתירה בין הצורך להשתייך לצורך להשתלב, למה הם חייבים לבוא בסתירה, האם השתלבות מוצלחת לא טומנת בחובה גם השתייכות, או שמא זה עובד אחרת, ולב ברמן מהכתבה יכול למעשה להשתלב בקוצה חברתית של דפני ליף וסתיו שפיר, אבל לא יוכל להשתייך לקבוצה באופן עד כדי כך שלכל הבדלי מוצא כבר לא תהיה שום רלוונטיות. או שאנשים כמוהו יכולים למצוא שייכות אמיתית רק בתוך קבוצת אנשים בעלי סממנים אתניים דומים, והחברה הכללית תגחך לכל ניסיון השתלבות הדוקה בתוכה, ותציב קיר זכוכית בפני אנשים כאלה – כן ליחסי ידידות תקינים בעבודה, לחיוכים בחדר מדרגות ולשיחת חולין נעימה בתור לספר, אך אל לנו להכניס אותם למעגלי חברות האינטימיים שלנו, הם תמיד יהיו קצת זרים בעינינו, יש להם פה חברה משלהם אז שלא יסתובבו לנו בין הרגליים.
מובן ששמות פרטיים מהכתבה הם סתם שמות, אני פשוט מהרהר בתצפית שלי (אני מקווה שגויה, רוצה להתבדות) שהעליה שלנו קיבלה בציבור הישראלי הכללי תיוג שונה מכל עליה אחרת, כולל הצרפתים שבאו אחרינו. שאנחנו נתפשים כעולים חדשים נצחיים, כקבוצה שלא שייכת לציבור העברי, אנשים שמדברים אחרת, שומעים מוזיקה אחרת, רועים טלוויזיה אחרת וקשרים חברתיים שלהם הם שונים מאלה של הישראלי הממוצע. וזה נהיה מקובל עד כדי כך שרוסי שלא מתחזק את תדמית הרוסי נתפש בעיני הצברים כרוסי עם סריטה על כל הראש, כזה מגוחך, קוריוז הטבע כמו פרה עם כנפיים. ככה שרוסי המעדיף חברה של ילידי הארץ על פני יוצאי ברה''ם נהיה מושא ללעג, נדחה ובסוף מוצא את עצמו בבידוד חברתי עם הבנה כאבת שיש לו למעשה רק אפשרות אחת לחיי חברה בארץ, והיא החיים בתוך רוסיה הקטנה הישראלית. וזה נכון רק לרוסים, אפילו לאתיופי קל יותר להשתלב כי הוא לא צריך בעצם רצונו להיות חלק מציבור העברי לחתור נגד מוסכמות חברתיות הכ"כ מושרשות שרוסי הוא שונה וחייב להיות כזה, אחרת זה לא טבעי ומצחיק כמו כלב שהולך על שתיים.
יכול להיות שכל זה לא רלוונטי כבר לרוסים ילידי הארץ, אבל מה לעשות לאלה שעלו בעשור השני לחייהם ובכל זאת מרגישים חלק מהעדה הרוסית אבל גם מהציבור הישראלי הכללי.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0313)