שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

מילון יפני!

סוגוי5מילון יפני!סוגוי4
פורסם לפני 3914 ימים     מאת Kiwi85     אין תגובות    

אז לאור הבקשה מהפורום השכן... שאגב מאוד מומלץ לבקר בו גם אם אתם לא רואים טלנובלות כי יש שם אנשים מקסימים אחד אחד שהפכו את המעבר שלנו לפשוט מדהים.. אז תודה לכם מנהלות פורום טלנובלות או.. בעצם...אריגאטו3
http://www.agenda.co.il/243/forum/
הנה פירושים לאייקונים היפנים הנחמדים שלנו וגם לקצת המונחים הלא מובנים... למידה נעימה!

---------------------------------------------------------

אוהיומינה אוהיו-בוקר טוב. מינה-כולם,חבר'ה, אנשים.
גומנסאי3-סליחה, אני מצטער/ת.
גאמבאטה2 זה משפט יפני מאפיין שהם תמיד אומרים אחד לשני וכן זאת אומנם מילה אחת אבל למעשה זה משפט שאומר "תעשה כמיטב יכולתך!" אני ראיתי מקומות שפירשו אותו גם בתור "בהצלחה!"
אריגאטו3כפי שאמרתי פירושו- תודה! אם רוצים ממש לצאת מגדרך ולהיות סופר יפני מנומס אומרים "אריגאטו גוזימאס!"
בתיאבון זאת ברכה שאומרים ביפן לפני שמתחילים לאכול פירושה משהו בסגנון-"תודה על האוכל!" או פשוט "בתיאבון!"
לילהטוב זה לילה טוב בקיצור... הניסוח המלא הוא "אויאסומי נאסאי"
מגניבבב את זה אומרים על מישהו שהוא מגניב,מדליק, שיו איזה מהמם... וכאלה.. קאקויי.. זה מישהו ממש ממש COOL...
אוקיארי "ברוך הבא". בדרך כלל היפנים אומרים את זה כשהם חוזרים הביתה ואז זה מתפרש כ-"חזרתי הביתה!" ועל כך משיבים ב-"טאדה-אימא" שמתפרש כ-"ברוך שובך!".
סיונארה להתראות סופי בהחלט, לרב אומרים אותו כשלא מתכוונים לחזור יותר... (סתם סתם אפשר להשתמש בזה גם בתור ביי ביי)
מושימוש זה למעשה ה-"הלו?" של היפנים כשהם עונים לטלפון אבל זה חמוד לאללה אז אנחנו משתמשים בזה גם בתור "שלום".
קאוואי2 מילת הדגל של היפנים- חמוד! CUTE. אומרים את זה על כל מה שגורם לך לצווח מאושר ולהשפריץ ניטים...
ערבטוב עוד ברכה במהלך היום.. והפעם.. "ערב טוב" אל תבלבלו זה לא לילה טוב.. אחד לפני...
קאנפאי מקביל ל-"לחיים!" הישראלי... כשמרימים כוסית לחגוג משהו.
סוגוי5 במונח זה משתמשים כרוצים לתאר משהו שהוא ממש מגניב... לא מישהו.. משהו... דוגמא: סוגוי5 עברתי את המבחן!
אוהיו4 זוהי ברכת "בוקר טוב" רשמית ומנומסת.
נאנדה3 פשוט "למה?"
ניפון זוהי יפן בשפתה המקורית... ניפון, ניהון... פשוט יפן...
זאנה4 מין "נתראה אחר כך.." "ביי ביי" "להתראות" לא רשמי...
יאטה2 בעצם זה... "ישששששששששש!"
באקה2 המילה החביבה עלינו פה... "טיפש" אבל בחביבות.. למרות שאם תגידו את זה ביפן, הם לא יקבלו את זה בחביבות כל כך... זאת אחת הקללות הכי נפוצות שלהם, מה זה אכזריים היפנים האלה...
כן2-כן
-----------------
והמונחים:
נוסבליד2זה מה שקורה אחרי צפייה ממושכת בתמונות של יפנים יפים מדי... זאת תופעה שבה פשוט כל הצינורות החיונית במערכת הנשימה כושלים והאף מתחיל להשפריץ דם.. יש לי אפילו אייקון מדגים-דימוםאף תופעה מאוד ידועה ומוכרת לחלק מחברות הפורום... ואפילו בקרב ההנהלה....hooray
מת11האייקון המקורי אותו קיווי כינתה מת1 שהוליד מספר חודשים אחר כך את מת1234 שבמקור היה מת 789903334 שג'ן המציאה וכל זה על מנת לתאר מצב שבו "הגיעו מים עד נפש מרב יופם של היפנים האכזרים האלה!" וכמובן שאחרי רצף של מת11 מת11מת11מגיע בדרך כלל גם המשפט המפורסם:
"אני לא מוכנה לסבול לבד!!!"
------------------------------------------
אז זהו.. עכשיו הכל יותר ברור אני מקווה... אנחנו עוד נוסיף לפה אז תבואו להתעדכן מדי פעם...
זאנה (בוחן פתע מה זה אומר?)

תוקן על ידי Kiwi85 1/2/2009 11:3

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

*
המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1094)